صفحه نخست > دیدگاه > نامه به شهردار کابل

نامه به شهردار کابل

شما در مقامی منصوب شده اید که شهرداران پیش از شما، با نفرین و تمسخر اکثر شهروندان کابل روبه رو شده اند. شهرداران قبل ازشما ( به غیراز جناب سخی نورزاد) همه شان درورطه ای از فساد مالی و فراموشی شهر کابل فرو رفتند و امروز ویرانه ترین شهر دنیا به نام کابل برای شما به میراث گذاشته شده است.
رزاق مأمون
پنج شنبه 4 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

من به روز سه شنبه به شماره تلفن جناب آقای یونس نواندیش تماس گرفتم تا مراتب خرسندی خودم و بسیاری از دوستانی را که با من رابطه دارم، به مناسبت اقدامات شهردار در زمینه مرمت ابتدایی جاده های کابل ابراز بدارم. تلفن شهردار را کسی دیگری غیر از خودش جواب داد.

اما من به عنوان شهروند کابل میخواستم ضمن تشویق و تبریک برای شهردار به خاطر توجه آنی واضطراری برای مرمت حداقل جاده های کابل این مسایل را مطرح کنم و مضاف برآن، از حمایت انجمن مدنی و حقوقی برای افغانستان از مجموعه فعالیت های اصلاحی درشهرداری اطمینان بدهم. من به آقای شهردار پیام گذاشته بودم که با من در تماس شود؛ اما از ایشان جوابی نیامد. پس من آن چه را که میخواستم حضوری یا تلفنی برایش بگویم با استفاده از فرصت، ذیلاً مطرح می کنم:

یک: شما در مقامی منصوب شده اید که شهرداران پیش از شما، با نفرین و تمسخر اکثر شهروندان کابل روبه رو شده اند. شهرداران قبل ازشما ( به غیراز جناب سخی نورزاد) همه شان درورطه ای از فساد مالی و فراموشی شهر کابل فرو رفتند و امروز ویرانه ترین شهر دنیا به نام کابل برای شما به میراث گذاشته شده است. با توجه به این مسأله شما میان خدمت وخیانت، فقط یکی را می توانید انتخاب کنید. اما چنان که مشاهده شده است، اقدامات شما در عرصه ترمیم جاده ها و عنایت رهبری شهرداری درزمینه پیشبرد کار از طرف شب، نشان می دهد که ممکن است برنامه های تاریخی ومهمی را به هدف حفظ نظم شمایل پایتخت بتوانید به کمک مردم عملی کنید.

دو: باید برای شما خاطر نشان شود که همین اکنون در کمین یک حلقه نامریی از عناصر فاسد، بی مسئولیت، رشوه ستان که با روحیه ضد کابل مجهز اند، قرار دارید. اگر اراده کنید، خداوند شما را ازین دام نجات خواهد داد. بی شک شما ازموجودیت باند های فساد که درکار سبوتاژ امور شهرداری و زیبا سازی کابل مهارت یافته اند، رهایی می یابید. اگر به دوسیه های اشخاص حاضر و غایب درشهرداری و درسارنوالی مراجعه کنید، سرنخ به دست شما خواهد آمد. همین حالا توجه داشته باشید که درقسمت حصول عواید شهرداری و سند سازی های دروغ و برگه های جعلی چه درامه هایی درجریان است.

سه: اگر اراده دارید تا آلودگی، بی نظمی و چهره بدشکل بعضی مناطق شهر از بین برود، پیشنهاد می کنم که اولاً اگر از هرخانه وساختمان های مجلل و پرقیمت ناحیه وزیراکبرخان و شیرپور صرفاً سه صد دالر جمع آوری کنید، تمامی جاده های این مناطق به شکل صاف ، محکم و زیبا سمنت کاری می شود و هیچ مشکلی برای موتر ها و اهالی باقی نمی ماند. این که صاحبان این مناطق هیچ توجهی به همین مسأله مهم نکرده اند، یک مشکل فرهنگی است و باید شما به حیث ارگان مسئول این برنامه را روی دست بگیرید. اگر این برنامه مهم و ساده و ارزان اگر درین دو ناحیه نتیجه خوب داد، آنگاه سایر مردم کابل نیز به پیروی از همین طرح، به ساخت وساز کوچه ها و خیابان های شان تشویق می شوند. شما آنگاه خواهید دید که ظرف دو سال، درکابل هیچ جاده خاکی باقی نخواهد ماند.

چهار: شما اگر رؤسا ومأمورین کلان رتبه را به شیوه استخباراتی کنترول نکنید، به زودی همه چیز از دست شما خارج خواهد شد. درضمن لازم می دانیم که به خاطر جلب کتله های وسیع جامعه، با سازمان های محیط زیست، پلیس، امنیت، شوراهای اقوام و نهاد های جامعه مدنی درین رابطه جلساتی برگزارکنید.

به امید پیروزی شما و تغییرات مثبت درچهره شهر کابل

با احترام

رزاق مامون

مسئول شعبه تحقیقات انجمن مدنی وحقوقی برای افغانستان


گرانی پخته در کابل

شنبه 31 مارس 2007, نويسنده: ابوسعيد


يک زن در دشت برچی شهر کابل از پشم گوسفند تار نخی تيار می کند!

عکس از بصیر سیرت

سه شنبه 13 مه 2008


روایتی از کابل

افغانستان مكانی ناشناخته و مرموز است. همه چيز می تواند قبل از موعد و يا بعد از موعد مقرر اتفاق بيافتد. سنگ تهداب اين كشور گويی برای اغفال خارجی ها گذاشته شده است. گاه ممكن است حوادث در ازمنه هاي مختلف درين سرزمين، خيلي با هم شباهت داشته باشند. « تو خود حديث مفصل بخوان ازين مجمل»

سه شنبه 6 ژانويه 2009, نويسنده: رزاق مأمون


دريای کابل!

كابل با كوچه و بازارهاي بدبو، ميادين و گذرگاه‌هاي كثيف، خيابان‌هاي نازيبا،حالت تيره و مرگباري را به تصوير مي‌كشد/ عکس از بصیر سیرت

دو شنبه 28 ژوئيه 2008


بازار شهر کابل!

به مناسبت عید قربان، مردم افغانستان سه روز جشن می گيرند!

يكشنبه 7 دسامبر 2008


خيرخانه شهر کابل، برف و کودکان

عکس از جواد جلالی

دو شنبه 16 فوريه 2009


آلودگی هوا در پایتخت افغانستان

کاربن دای اکساید/ کاربن مو نو اکساید/ موجودیت تولیدات/گازات کیمیاوی/ موجودیت ذراتParticles در هوا به شکل تعلیق/ احتمال ترکیب گازات در هوا/ . موجودیت پایه های دیش آنتن و مایکروویف های مخابراتی/ ضایعات بیولوژیکی( طبی)/ آلودگی صوتی/ آلودگی خاک/ آلودگی آب های زیر زمینی/عوامل متفرقه/ رول درختان و فرش نباتی در تصفیه هوا/ چه باید کرد؟

دو شنبه 23 فوريه 2009, نويسنده: محمد الله کوشانی


دست آوردهای شهرداران بی کفایت، مصلحتی، تحمیلی و ضدمنافع ملی در شهر کابل

شنبه 10 مه 2008, نويسنده: Toshiba

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • به تائید نظریات اقای مامون میخواهم به شاروال جدید خاطرنشان کنم که من چهارسال قبل بعد از سالها ی متمادی حین دیدار از وطن عزیز، با مراجعه به شاروالی کابل به مقصد تادیهء صفایی منزل مسکونی ام، که از زمان خروجم از افغانستان تاان زمان تادیه نگردیده بود و میخواستم به اینوسیله کمترین دین خودرا ادا نمایم. شخص موظف که باید از منزل من دیدن نموده ومبلغ صفایی را تعیین نماید، فقط بخاطر برآوردوتعین مقدار پول صفایی که باید بپردازم از من یکهزار دالر رشوه تقاضا کرد. برای من این موضوع غیر قابل تحمل گردیده وقتی با دیگر همسایه ها موضوع را درمیان گذاشتم ، همه مرا ملامت کرده اظهار نمودند که ، برادر تو آمدی پیش گرگ که قرض بابیشه بپردازی. وای بحالت . واقعا" من که با نیت پاک میخواستم آنچه ذمه داری من است بپردازم، از این روش مامور مربوط سخت آزرده خاطرگردیده ازهمان راهی که رفته بودم باز گشتم. من یقین دارم اگر شاروال مربوط قادر شود بدون تولید درد سر به صاحبان منازل و تعمیرات ومغازه داران شرایط را مساعد بسازد وتسهیلات لازم را فراهم نماید، به جز از شیرچورهای خاین پول پرست وحریص دشمنان مال وجان افراد مظلوم،که به ملیون ها دالر در تعمیرات شان مصرف ولی سرک وکوچه های شان مملو از کثافات وچقری وچقوری است ، تعداد بیشماری از وطن پرستان واقعی بخاطر صفایی محیط زیست شان وخدمت وآبادی جامعهء شان، به رضایت کامل خواهان ادای دین خود بوده میخواهند راحت وجدان داشته باشند. و ازین مدرک ولو فیصدی ناچیزی هم باشد ، پول گزافی به خزانه شاوال انتقال نموده که اکثر پروژه های آن را کفایت خواهد کرد. به امید گوش شنوا وکار کنان با انصاف و با احساس و وطن دوست.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس