صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > ملالی جویا امریکا را به قتل عام و جنایت جنگی متهم کرد

ملالی جویا امریکا را به قتل عام و جنایت جنگی متهم کرد

کنفرانس مطبوعاتی ملالی جویا در کابل
سليم پویان
چهار شنبه 13 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به تاریخ ۵ می ۲۰۰۹ نیروهای امریکایی با بمباردمان مناطق مسکونی در دو قریه بالابلوک ولایت فراه در غرب افغانستان، بیش از ۱۵۰ تن از هموطنان بیگناه ما را که اکثر شان کودکان و زنان بودند به خاک و خون کشانیدند.

طی کنفرانس مطبوعاتی‌ای در کابل به تاریخ ۲۱ ثور ۱۳۸۸ (۱۱ می ۲۰۰۹) ملالی جویا کشتار وحشیانه غیرنظامیان بوسیله اشغالگران امریکایی و ناتو را شدیدا محکوم کرده و آنرا جنایت جنگی هولناک نامید. او کشتار اخیر در قریه بالابلوک ولایت فراه را قتل عام مردم مظلوم نامید و خواهان کشاندن امریکا به دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی شد. او گفت که امریکا باید از افغانستان اخراج شود ورنه مردم علیه آن راهی جز قیام نخواهند داشت. او همچنان دولت مزدور کرزی و پنتاگون را برای کم نشان دادن تعداد قربانیان به باد انتقاد گرفت و گفت با اینکار اینان به زخم های مردم ما نمک می‌پاشند.

جویا درین کنفرانس مطبوعاتی لیستی از ۱۶۴ تن از قربانیان این قتل عام را به روزنامه نگاران داد که بوسیله هوادارانش در آن قریه ترتیب داده شده است. جویا گفت که جنایتکاران امریکایی با یک "ساری" گفتن و کرزی و سایر مزدوران امریکا با "تنکیو" گفتن میخواهند قضیه خاموش کنند.

درین کنفرانس مطبوعاتی، همایون، پسر جوانی از قریه گرانی ولسوالی بالابلوک نیز حضور داشت و چشمدیدش را از جنایات هولناک در آن قریه بیان داشت. او افزود که ۱۹ تن از اعضای فامیل و بیش از ۵۳ تن از اقاربش را درین حادثه از دست داده است.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ba salam be hameh azadikhahan bekhosos malalay joya. vaghean shiere madarat halalat bad keh shirzany . hamisheh payandeh bashy.

  • سلام به تمام دوستان نوسنده ګان و خواننده ګان سایت محترم کابل برس
   سلام به طوطی جان (ملالی جان) سخنانت خوشم امد واقعیت ها را کفتی و به نظر من در بین حرف های شرین شما کمی نمک حرامی شده است چون امریکا بد مردم نیست از ادم دفاع میکند ادم را کلان میکند چهره جهانی میدهد ویزه های سفری میدهد جایزه های ګوناګون اذادی میدهد ولی کمکی وظیفه مشکل هم میدهد اکر از عهده اش بر امدی باز هم مورد نوازش بیشتر قرار میګیری و اګر سر بیچی کردی به سر نوشت دوست عزیزت (صدام)سر دوچار میکند این امریکا بود که جناب شما را کلان ساخت اروبا بود که جایزه داد کانادا بود که جای داد تو حالا فهمیدی که امریکا مردم ما را میکشد مردم ما سی سال میشود که فریاد میکشد که امریکا ما را میکشد دیر تر فهمیدی مشکلی نیست خدا کند فهمیدن تو سر مشق باشد برای همه هم نوعان تو
   خدا کند که امریکاییان این ویدیوی شما را نه بیند و اکر نی باز به دیکر افغانها تعنه میزنند باز میګه که از ماست که بر ماست ملالی جان تقریبا دوماه قبل بود دقیق یادم نیست کرزی جان اولین حمایت ګر تو سخنان شما رانیز ایراد میکرد وقتی حرف های کرزی دقیق برای امریکایان ترجمه شد برادی بزرګت جلالت ماب بارک اباما ګوشش را کمی مالید که ادم شو اکر نی باز کارت را جور میکنم همین بود کرزی جان ادم شد مطابق وظیفه اش عمل میکند دهن زیاد باز نمی کند از طرف دیکر دالر ها را ګرفتی چکر هایته زدی جایزه ها را کرفتی نمک حرامی نکن که بول امریکا تو دارد مرګ ندارد در فکر مردم نباش مرکب مردم سالها این بار را برده امریکا نکشد طالب میکشد دو بانزده یک سی میشه
   موفق باشید

  • جناب هاشمی، در کشور ما رسم است که با اتهام زدن های بی مدرک حریف را چت کرد و بر سر حقایق پرده انداخت.

   مرد هستی در مورد آنچه به جویا تاپه میزنی مردک و سندی ارایه کن.

   جویا شیر واری با سند و با مدرک بی ترس در همان داخل افغانستان گپ زد و نام گرفته یکایک خاینان و جانیان را افشا کرده و میکند. تو جناب که احتمالا درکدام کشور غربی از پول سوسیال زندگی طفیلی بسر میکنی، کمی خود را تکلیف ده و برو یکبار نظرات و گفته های جویا را در گذشته تعقیب کن که باز نگویی که جویا تازه ضد امریکا گفتن را آغاز کرده، او همیشه همین را گفته که امریکا خاین به وطن ماست و این دشمنانی که امروز میخواهند افغانستان را به کام خود فروبرند همه و همه مزدبگیر و نوکران امریکا هستند، از کرزی گرفته تا طالبان و پارلمان نشینان و گلبدین و .... همه و همه چوچه های حرام امریکا بوده و هستند.

   خودت اصلا از بی پرده شدن رهبران گرامی جهادی ات بوسیله ملالی جویاست که درد میکشی، و چون میدانی که دفاع مستقیم از آن کثافت ها برایت بدنامی دارد، به اینصورت علیه ملالی جویا تلوارکشی میکنی و با سیاف و ربانی و محقق و خلیلی و کرزی و ..... هم لشکر شده علیه ملالی جویا پرت و پلا میگویی.

   اگر میگویی که نه حرفهایت هوایی و اتهامات خاینانه نیست پس لطف کن فقط این جمله‌ات را ثابت بساز که بگویم واقعا درست میفرمایی: "امریکا بود که جناب شما را کلان ساخت اروبا بود که جایزه داد کانادا بود که جای داد."

  • salam maneja jan aziz javab shoma ra dorst menavesam valy camputeram farsi nadard roz deger menevesam zanda bashi

 • ویدیو درین صفحه قابل دید نیست، باید در کد آن مشکلی وجود داشته باشد. من از طریق سایت ملالی جویا ولی توانستم آنرا ببینم.

  لنک "دونلود به فارمت های متفاوت" هم اشتباه است. در سایت ملالی جویا آدرسش چنین است:
  http://www.archive.org/details/Malalai_Joya_Press_Conference_on_killing_of_over_150_peple_by_US_Troops_in_Farah

  با درود به ملالی جویای گرامی!

 • salam......khanom joya i awal een ra bayad begam ke bedone poshtebane amrica e haa ya Englis haa shoma een jorat wa tawan ra nadared ke ba amrica chenen betazed...man fekor mekonam ke baz baraye badast hawardane chawke wa post e da Entekhabat khod ra az amrica da Aughanistan rasanded...mah ba shomaware Ensane hesasate wa badard nakhor e kalankare be hama chiz zarorat nadarem.

  • ازنظرمن خانم ملالی جویا یک آدم کم تجربه واحساساتی است.حتی نحوه صحبت کردنش به یک سیاستمدارنمیماند.کدام برنامه مشخصی هم ندارد.درضمن به همه کس فقط دشنام میدهد،آخردشنام دادن که راه حل قضایانیست.وچیزیکه شک مرابرانگیخته این است که آیادرشرایط افغانستان بدون کدام پشتبانه مگرمیشودکه به همه کس اینچنین تازید؟من کسانی راشاهدبودم که فقط به جرم انسان خوب بودن واینکه مردم آنان رادوست داشت ازطرف ارباب قدرت وثروت مظلومانه کشته شدند که اکثرآقاتلین شان هم مشخص است امادولت هیچگاهی بدانهارسیدگی نکرد.پس چطورخانم جویابه همین راحتی زندگی میکندوکسی مزاهمش نمیشود؟!!

  • والله اگه بفامم. مه تا دیروز خوده عقل حساب میکدم و فکر میکدم که از مه کرده حرامزاده تر در سیاست کسی دیگر نیست. اما بخدا پشت دست به ملالی جویا. اینه مه برای خانم جویا پشت دست خوده نشان میتم واز صحنه سیاست به نفع اوشان کنار میروم. چرا؟ بخاطر که خانم جویا چنان بازی میکنند که هانری کسینجر که بنام حرامزاده سیاست مشهور بود ودرچالاکی دست همه سیاست مداران کلاهبردار را از پشت بسته کرده بود هم یک چنین صحنه ارای نکرده بود!

   خانم جویا که از طریق حمایه مالی اقای زلمی خلیلزاد وخانم یهود الاصل ایشان در لویه جرگه طرح قانون اساسی خوش درخشید (با معذرت از همه! کجا خوش درخشید؟ ایا دشنام دادن درخشیدن است؟ نه بلکه این مطبوعات غربی بودند که از این دخترک یک حماسه افرین ساختند زیرا اگر قرار باشد با دشنام دادن قهرمان سازی کنیم پس لچکان ومردم بی بندوبار قهرمانان واقعی این مرز وبوم هستند!) واز طریق سفارت امریکا به امریکا وکانادا وغرب پایش رسید وحتی در بعضی از مقاطع زمانی برایش بادی گاردان امریکایی مقرر کردند تا وی را (به گفته خود وی و برادران خواهر نمای راوایی اش) از شر مافیای جهادیان وایتلاف شمال محافظه کنند. بعدا خواستند از وی قهرمان جهانی بسازند وبخاطر این چند دو ودشنام که نثار چند رهبر فرتوت و خنثی جهادی کرد برایش مدال ها وکپ های پهلوانی جهانی تقدیم کردند واین در حالی بود که هیچ کسی نخواست که بفهمد که ان پهلوانهای را که ملالی جویا دشنام داده است پهلوان های قوریس کرده گی هستند که حتی توان ایستاد شدن روی پا های لرزان خود را هم ندارند.

   بعدا نماینده یک کشور غربی دیگر نشان انا پولتفسکایای روسی را که به جرم جاسوسی به دولت برتانیا از طرف روسها به قتل رسیده بود را هم به سینه وی کوبیدند ودیگر هم وی را ناز ونوازش کردند وبازهم برای تفریح واستراحت وی را به امریکافرستادند.

   نه خانم جویا، میدانی ومیدانیم که زمان انتخابات فرا رسیده است وتو میخواهی از این کشته شدگان نفع سیاسی ببری! همه میدانیم که چوشکت پر از شیر امریکایی است! هرچه داد وفریاد بزنی بیفایده است نه تنها بیفایده است بلکه چندش اورهم است زیرا از رگ رگ وجودت بوی امریکایی می اید. ان طالبان برادران دیگرت هم امریکایی هستند. شما همه امریکایی هستید چه اگر با امریکا باشید یا در صف مخالفین ویا در صفخ منتقدین دولت امریکایی وطالبانیرم. چهره های شما شناخته شده است. به نظر من بهتر است که بروی وشوهر بگیری وصاحب چند طفل شوی شاید این بتواند دردت را دوا کند!

  • MAYKHASTAM BARAYAT BENWISAM,CHOON TAKHALUS AT RA DIDAM,AS TARAF MA BA TO SALAM:

  • میخواستم بنویسم که آنچه نوشته ای آنقدر بویناک اند که فقط از شکمبه سیاف و ربانی تراوش کرده باشد!

   اما بعد نامت را متوجه شدم که "دیوانه قل" است، پس با خود گفتم که از یک دیوانه دیگر چه انتظاری میتوان داشت.

   به شفاخانه علی آباد کابل مراجعه کن انشاالله صحت یاب خواهی شد.

  • شهزاد خان! صد شکر خدارا که نامم دیوانه قل است ولی عقلم تا ناکجا اباد ها سر میزند. بیا واز تو هوشیار ببین که چه میگویی وچه درک میکنی. اینکه با محتویات شکمبه ربانی وسیاف اشنا هستی مبارکت باد! اما اینقدر میتوان گفت که افسار جویا با افسار ربانی وسیاف دریک طبیله بسته است اما در اخور های جدا گانه!

   چرا قهرمان ملی تان زمانکه صد ها نفر در شیندند وننگرهار قتل عام شدند صدایش برنیامد! زیرا وی میدانست که در این مناطق اگر هم هرقدر سر وصداکند بیفایده است زیرا برایش کسی در انخابات پارلمانی رای نخواهد داد. قهرمان شما از خون شهدای فراه برای خود اله میسازد تا از ان طریق سر وصدا را بلند کند تا از یکطرف خود را مشهورتر ساخته وتوجه مردم فراه را جلب کند واز طرف دیگر دیموکراسی کاذب امریکا را نشان بدهد. گفته اند کوزه چین که صدا میکند خود صفت خوش ادا میکند. بنا ماهیت جویا به همگان معلوم است وبه ما دیوانگان غرضی نیست زیرا از وی عقل کل یعنی راوی های طالب صفت پشتبانی میکند

  • جناب شهزاد حتماَ محتویات شکمبه سیاف وربانی راچشیده ای که زود شناختی وصدایت برآمد .

 • زنده باشی ملالی جان گرامی که هر حرف و جمله‌ات از عمق قلب درد دیده ها و فقیر ترین و نادار ترین و ستمکش ترین مردم این وطن برخاسته است.

  به شهامت، به بزرگی و به عزم آهنینت سلام و تعظیم!

  افتخار به آن مادری که اولادی چون تو به این جامعه تقدیم کرده است.

 • جویای عزیزازاحساسات پاک وشجاعتان که چندین مدال شجاعت بین ا مللی را نیز بدست اوردی قابل تقدیر است که برای گفتن واقعیتهای موجودبدون ترس خودرادرملای عام قرار میدهی اماچیزیکه صداقت شماراکم رنگ میکنداینکه دربعضی جاهاخیلی افراطی وحتی طوطی واروارید صحنه میشی وبه بعضی چیزهابسیاراحساسات غیر ضروری به خرچ میتی مثل دشنام دادن تکراری به گلبدین.کرزی.فهیم وووو.... وبرعکس ازخیلی واقعیتهای وحشتناک واشکارجامعه مثل قتل وعام مردم بهسودتوسط کوچهای طالب وسکوت ذلت باردولت در برابران ویابه تازه ترین شکنجه وحشیانهای شیخ عرب به یک تاجر بیکس افغان که جهانرا شوکه کردمتاسفانه لب ازلب شور ندادی که امیدوارم انرزی وشجاعت اترا که واقعاهم داری در راهی که مردم به ان نیازداردمصرف کنی نه برای انانکه همیشه مردمرا مورد استعمال قرار دادند

 • آقای سلیم هیچ طالع نداری. همه اش پروژه است پروژه. اگر قبول نداری به عکس مراجعه کن. در آنجا دو کلمه دیده می شود: جستس و پروژه. بیچاره گک.

  راستی جویا چرا کشتار در شیندند، شاه ولی کوت یا ننگرهار را محکوم نکرد؟ مثلی که از بی منطقی دیگران پیروی می کند که من وکیل فراه هستم و مرا به دیگر ولایات افغانستان غرض نیست، خدا کنه که در خون غرقه شود به مه چه.

  چرا صدا جویا پس از مظاهره پوهنتون برآمد؟

  • جان بیادر، شاید شما از پروژه مثل صدها ان جی او سالار پول کندن و پول بدست آوردن را بدانید، اما سندی که روی میز دیده میشود، جلد سند کوبنده و دلخراش از جنایات سالهای جنگهای تنظیمی کابل است به نام Afghan Justice Project که اگر به آن توجه شود، سند خیانت و جنایت و بربریت آنانیست که امروز در قدرت هستند.

   اگر این سند را ندیده‌اید حتما بخوانید تا عمق نفرت مردم ما و مشخصا جویا در برابر فهیم و قانونی و خلیلی و دوستم و گلبدین و سیاف و محقق و .... را درک بتوانید:

   http://afghanistanjusticeproject.org/dariversion.doc

   و شما بیخر هستید در حالیکه جویا همیشه کشتار های غیرنظامیان در هر نقطه را شدیدا محکوم کرده و صدایش علیه آن بالاست.

   به طور نمونه به نوشته اش در مجله نیشن توجه کنید:

   http://www.thenation.com/doc/20081020/joya

   که ترجمه اش را داکتر میرعبدالرحیم عزیز نموده است:

   http://www.malalaijoya.com/joya_award_thenation_f.htm

 • خداوند تمام شهدای را که در این حادثه شهید شدند برایشان جنت فردوس و برای فامیلهای محترم شان صبر جمیل از بارگاه عزت منان خواهانم و برای زخمی های این حادثه شفای عاجل می خواهم !!!!

  بیاید مردم عزیز دست به دست هم داده با قیام مردمی در سرتاسر افغانستان این جنایت کارای ضد بشری را از وطن عزیز ما برانیم !!

  به شمول کرزی کر چاپلوس دست نشانده بادارانش وطن فروشهای خائین !!
  در هر حادثه که مردم بیگنای ما شهید میشوند کرزی کر گوش ابراز تآسف میکند .اگر زمام داران ما ابراز تآسف نکند و برایشان اخطار بدهد. اگر بازهم چنین عملیات رخ داد !!!
  کرزی باید عاجل یک کنفرانس مطبوعاتی را دایر کند . ودر مقابل خارجیها یک قیام مردمی را اعلان کند !!
  باز خارجیها زور مردم افغانستان را بیبیند که افغانها بیدون صلاح جنگ کرده میتوانند یا نی خداوند منان کرزی کر همرای فامیلش و تمام کابینه فاسدش دچار همینطور یک حادثه بسازد !!!
  انشآالله و تعالی به زود ترین فرصت !!!
  زنده باد ملالی جویا زنده باد حقیقت !!!
  وسلام محمد مسعود !!!

  • آقای مسعودامیدوارم درزندگی بجز رسم قیام کردن رسوم دیگری راهم فرابگیری!بعقیده مه قیام یعنی برپاشدن قیامت درروی زمین بلاکشیده افغانستان.چراکه برداشت ما مردم افغانستان ازکلمه قیام اقدام مسلحانه است وجنگ وکشتار.چنددقیقه باخودت فکرکن که درطول تاریخ 250ساله اخیرافغانستان چندسال آنرامابه قیام گذراندیم وچندسال رابه آرامش؟آنگاه خودت خواهی گفت که200سال آن به قیام سپری شده است.قیامهای که گرمای آتش سوزان آنراماوشمافعلاتحمل میکنیم.آیاازاین قیام هاچه سودونتیجه ای به ما وشمارسیده است؟اگرمن خبرندارم وشماخبرداری بگو تامه هم بدانم.برادرم ازهرجای وهرملیتی که هستی قیام رادرآخرین مرحله زگیت قراربده چراکه ضرب المثل شیرین ماوشمامیگه:گرهی که بدست بازشودحاجت دندان نیست.

 • ای کاش ملالی جویا قبل از محکوم کردن امریکا و ناتو اشغالگر جایزه های که از پارلمان اتحادیه اروپا بدست آورده است با تنفر مسترد می کرد تا مردم به صداقتش پی می بردند.

  • جویا کدام جایزه ها را از پارلمان اروپا گرفته؟ لطفا لنکش را بگذارید.

 • ملالی " جویا " متعلق به همه ای انسانهای پیشرو وآزاده است . ایشان ازیک سرشت خاص وتبار رسالتمندومسئول برش یافته وبایاوه سرایی دربرابرش به بلندی مقام ومرتبت اوافزون میگردد. شادباشیدملالی عزیز( چهره درخشان درصحنه مبارزه برای احیای عدالت ).

 • جویا دربین مردم جایگاه ندارد ،باید ازطریق همکاری سازمان های جاسوجسی موساد، سی آی ای ، آی اس آی حمایت شود وافکار مائویستی ضد اسلامی خود را به ضد مردم مسلمان افغانستان بیان نماید . مردم کشور ما میفهمد گپ درکجاست ملالی مائویست نمیتواند با شعار مبارزه با جنگ سالاران چهره مائویستی خود وگروهک خود را پنهان نماید. ولی افسوس که این نهاد های جاسوسی با هیج کس وفا نکرده است.حتی با خود شان بهترین مثال قتل جان اف کندی است....

  • صمدی آغا؛ در لیست سازمانهای جاسوسی که ملالی جویا را گویا همکاری میکنند، اگر نام های ذیل را هم علاوه کنی، اتهامت بر جویا پخته تر و کاری تر میشود!!!

   • MI6 ـ انگستان
   • واواک - ایران
   • RAW - هندوستان
   • FSB - روسیه

   ملالی جویا چه خوشبخت است که با این جثه کوچکش به آنچنان هیکل نیرومند وطن ما مبدل شده که همه دشمنان وطن ما علیه او سنگر مشترک ساخته اند و علیه او به میدان آمده اند. خوشا به تو ملالی جان. به گفت مردم ما به راهت ادامه ده به عوعو های دشمنانت به اندازه بال مگس هم ارزش قایل نباید شوی.

  • محترم احسان الله خان، ملالی جویا حنجره مائویست های افغانستان است درحقیقت ملالی جمره مردم افغانستان است. ما کینه خود را با شیاطین مائویزم با جمره به سوی ملالی جویا بیان میکنیم.
   ما به قربانگاه با ابراهیم میرویم نه باشیاطین .

  • ببین آقا، اینکه ملالی جویا مائویست است یا کافر یا ملحد یا هر آنچه خطابش کنید مهم نیست. مهم جرأت و شهامت اوست که خون آشام های مثل ربانی و سیاف را که از مذهب به عنوان حربه استفاده میکنند و جز منافع شخصی و سمتی چیزی بر سر نمیپرورانند را مثل ژورنالیست عراقی که بر بوش بوت وار کرد، تمسخر کرد.
   ملالی جویا از درد و رنج مردم واقف است و خواهان محاکمۀ این خون آشام های هستند که نه تنها وطن بلکه مذهب را هم با جنایات خویش بدنام کردند و میخواهند این کار را ادامه دهند.
   نبیل خان.

  • به نویسندگان محترمیکه در جریان مباحثات شان مخالفان خود را بدون ارایهء اسناد ودلایل منطقی، متهم به جاسوسی برای غرب مینمایند، عرض مینمایم که ، آیا همین اکنون ، ریاست جمهوری کشور، پارلمان، وزارت خانه ها ، رهبران جهادی واراکین عالیرتبهء دولتی توسط خارجی ها اداره نمیشوند؟ آیا راز مهم نظامی وملکی در دستگاه دولت کنونی وجود خواهد داشت که از نظر خارجی ها ومخصوصا" غرب پنهان باشد؟ پس این غرب لعنتی روی چه دلیل بااین همه دسترسی وخود مختاری که به تمام اسرارمهم سرتاسری مملکت ما دارند، به اشخاصی مانند ملالی جویا وامثال شان هنوز هم ضرورت داشته وکدام راز نهفته را میخواهند کشف کنند؟ متاءسفانه عدهء از هموطنان ، مانند نیمچه ملا های مدارس دینی وقتی برای سوالی جواب معقول ومنطقی ندارند سوال کننده را ملزم به کفر مینمایند. اینها هم نسبت عقده های شخصی وارتباطات شان ، با خاینین ملی وجنایت کاران، همینکه افراد صادق ووطن پرست بر ضد ورسوایی این جانیان قد علم کردند بعوض تقدیر وحمایت ، آنهارا به جاسوسی برای غرب متهم میکنند.چون دیگرمدرک ودلیل ندارنداین یگانه ضربهء کاریست به فکر چنین افراد. درحالیکه امروز هموطنان ما باهمه عقب ماندگی شعور ودرک حقایق را دارند. افراد صادق ووطن پرست ولو در هر دین ومذهب وعقیدهء سیاسی ، که موضوع شخصی هر انسان است اگرکوچکترین خدمتی بحال این ملت ومردم مظلوم وبیچاره که سالهای متمادی آله دست وقربانی چند نفر جاه طلب وخودخواه گردیده، بنماید قابل تقدیر است و ما همه باید از هیچگونه حمایت به آنان دریغ نورزیده واگر بنابر منافع ،یا عقده ها ومعاذیرشخصی دیده نداریم ونمیتوانم تقدیر کنیم، از مخالفت وسنگ اندازی واتهام دور از حقیقت ونادرست نیزبپرهیزیم.

  • اگر ملالی جویا مائوئیست باشد پس زنده باد مائویست ها به این شهامت و استقامت و حقیقت گویی شان!!!

  • اگر شما مائویست ها جرئت دارید لطفاً یک نفر تان به شکل آشکارا درتلویزون های شخصی اقرار به مائویست بودن خود کنید وبگوئید مردانه وار ما مائویست هستیم. نه این جرئت راندارید زیراپایگاه مردمی نداشته وتاریخ شمارا استفراغ کرده است. حتی به اندازه ریویزنیست های مسکو غیرت ندارید. فقط شعار میگوئید وشعور خود را ازدست میدهید

  • بجواب آخوند بچه ( صمدی ). ملالی جویای شجاع تومیاندیش زفحاشی ناکسان آواز سگان کم نکند رزق گدارا . ملالی جویا خاری درچشم غلام بچه های اجانب .

  • ملالی جویا مائوست بدنام و یک رقاصه سیاسی است ، که استعمار پا ی او را وارد عرصه شیطنت نهاده .این طفلک نادان با رنگ و روعن استعمارجلایش داده شده . زننده ترین هیولای وحشی است ، که اگر روزش رسید بهتر ازسیاف ودیگران یعنی خلق و پرچم و مجاهدین نام نهاد که اساسات اسلامی را بمنظور اهداف بادارانشان به گودال یکسان نمودند ، میباشد. ملت افغانستان سالهای متمادی همه جناح های مزدور را تجربه کردند. حال باور دارم که منبعد فریب هیچ جناحی سیاسی را نخواهند خورد. ملت شریف افغانستان با گذشت هر روز تجارب و آموخته های زندگی اجتماعی ، اجتماعی ، مذهبی و اقتصادی شانرا خوبتر و بهتر درک و استدلال نمودند که این جناح و جناح سازی صرف باعث نابودی و تباهی شان، دیگر روزنه ای امید را در زندگی شان به ارمغان نمی آورد.

  • اوبچه صمدی ! اول باید یادبگیری که چگونه مطلب بنویسی . خوب فکربکو :" اساسات اسلامی را بگودال یکسان نمودند؟؟ ". " روزنه ای امیدی را درزندگی شان به ارمغان ....؟؟". فقط وفقط بایادگرفتن چندلغت نمیشود نویسنده ونظریه پردازشد. شاعرگفته است : بسیارسفربایدتاپخته شود خامی - خواجه نشودساقی تاسرنکشدجامی.مه نفهمیدم که زننده ترین هیولای وحشی چیست ؟ منظورت دایناسوراست ؟ پیل است ؟ خرس است ؟ ویامنظورت ازدیوهایی است که نزدشاه سلیمان پیغمبر کارمیکرده؟ ویاخدای نخواسته منظورت عزرائیل واسرافیل علیه الصلوات والسلام والدشنام والبدنام نباشد. انشاالله که یکهزار سال عمرنمایی وهنوز طفل باشی.

  • خداوراستی اگرملالی جویا ده ای صورت وقیافه وجرئت ده بین مردم جای نداشته باشد،مه واستادصمدی!! ده ای رنگ وروی پریده وازریخت افتاده ، بین مردمه خوبان که ده بین طایفه جن ام جای نداریم . فکرت بیغم باشد صمدی جان .

  • من نه مائوویست ونه کمو نست ونه اخوانی ونه طالب هستم . یک انسان عادی که قلبم داغهای بی شماری از تجاران دین و همه آنانیکه خیانت ها وجنایت های بی حد وحصر در حق هموطنان ما بنام دین ، کمونست و پرچمی و خلقی واخوانی وطالبی وغیره رواداشته وهنوز درهمان مسیر روان اند، مملو بوده و وجود این خاینین که باهمه بدبختی ها هنوز ازسرمظلومان دست بردار نیستند ، درد و الم مرا بیشترو جراحات قلبی ام را با اعمال جنایت کارانهء شان بیشتر میسوزاند. طوریکه از اظهارات آقای طالب صمدی برمی آید، وی یکی از نعش خواران نعش خواران، خاینین وجنایت کاران چپاولگر است که از هراس روز بازپرس ولی نعمتانش خود را به در ودیوار میکو بد وواقعیت های عینی را نمیتواند قبول کند و مانند طالبان متعصب ، بعوض ارایه اسناد ودلایل معقول وانسانی ، ودلسوزی که باید بحال وروز معلول ومظلوم، گرسنه وبیخانه وبی سرپرست داشته باشد، قصد خونریزی حق گویان وحق طلبان را در سر می پروراند. شما جانیا ن و جیره خواران و خونخواران مال وجان مظلومان خواهی نخواهی روزی د ر دام عدالت وحقیقت با استادان وپیروان تان گیر خواهید افتاد وبه سزای این همه بی غمی وبی دردی و یاوه سرایی ها و اعمال غیر اخلاقی وانسانی تان خواهید رسید. به امید آنروز.

  • او نویسنده مائویست آنقدر شما ازما مردم افغانستان میترسید که حتی درجریان نوشتن نام مستعار دست و پاچه شده ، جسد مردار سیدال درنظر تان میاید و(باچه قول خویش) نام میگذارید ...
   من نام مستعار بالایت میگذارم این نام شباهت به لهجه چینایی دارد .کشور که شما راطرد وعاق کرده است وحالا بچه خوانده امپریالیزم امریکا وصیهونیزم شده اید .

   نام مستعار شما منبعد است(سرت چون کدو) ویا (وسطت چون تانک) ویا (سرت چون غ..........ن)

   ناگفته نماند اومائویست ها واستالنست ها بحران اقتصادی جاری دردنیا نیز به درد تان نخورد هنوز هم مردم شما رااستفراغ میکند.......

  • صمد آغا: متاسفانه سرتاپا، مغزوقلب جناب عالی مملو از حسادت وبدبینی در مقابل روشنفکران، حق پرستان وحق گویان وخدمت گاران راستین مملکت بوده هرآن کسیکه برخلاف خواسته ها وعقاید تو وهمفکرانت، ولو هرقدر راستکار ونیکوکار باشد مورد نکوهش قرار گرفته منسوب به مائوویست وکمونیست، جاسوس واین وآن میگردد. شما که خودرا یگانه انسان شریف روی زمین میدانید، جز انتقاد و حرف مفت فکر نمیکنم کاری ویا خدمتی به همنوعان بی نوایت انجام داده باشی. زیرا من به هم قماشان مانند توکه جزبدبینی وبدگویی کاری نیکی ازانها متصور نیست و بدبختانه که تعداد شان هم خیلی زیاد است، وقتا" فوقتا" سروکار دارم،وثابت گردیده که مرغ شان یک لنگ داشته جزمنافع شخص خودشان، احساس نیکوکاری در قلب های شان مرده است. وعلاوه بران با انسانهای بادرد وانساندوست دشمنی میورزند. شما در یکی ازنوشته های تان آقای بیات رانیز به مائوویست بودن و بعضی هارا به جاسوسی به شرق وغرب متهم کرده اید. سوال اینست که شما چگونه این اشخاص را میتوانید شناسایی کنید، مگر تا خود جناب عالی ارتباطاطی با یک ویاچندین باند تبه کار وجاسوسی نداشته باشید؟ انسان های خوب وشریف ، مهربان ودلسوز به همنوعان ومظلومان در هر دین ومذهب ، هر عقیده سیاسی، نژاد ولسان ودیگر اختلافات ،قرار داشته باشند قابل احترام وستایش است، نسبت به آنانیکه خودرا خداپرست ودین دوست قلم داد ودر پناه این عقاید پوسیده میخواهند جهان را به کشتارگاه مبدل کنند.که یکی ازانها شما هستید.

  • استفراغ شده ها شما و رهبران محترم اخوانی تان هستید که برای زنده ماندن و بچ شدن از قهر مردم به دامن هر کشور خارجی و استخبارات هر کشوری خود را می‌اندازید.

   استفراغ شده ها آنانی اند که با داشتن میلیونها دالر و اسلحه و امکانات و قدرت دولتی و حمایت امریکا و انگلستان و ایران و روسیه و .... هنوز هم از صدای حق طلبی یک دختر جوان نترس و مبارز به خود میپیچند و وار شان خطا میشود.

   استفراغ شده ها شما اخوانی های خاین هستید که فریاد یک دختر شجاع شما را سراسیمه و پریشان ساخته و همه ماشین تبلیغاتی و دروغ پراکنی و تروریست های تانرا به جانش رها کرده اید و پیاپی به جان عزیزش سوقصد انجام میدهید.

   اگر امروز اخوان الشیاطین افغانی بر سر ـــــــ و بی 52 انکل سام سوار نمی‌شدند شاید مردم شما را لت و پار کرده به گورستان در کنار "قهرمان مولی" تان روان میکردند!!!!

  • توپ و تفنگ و اسلحه مائوئیست های چینی را شما اخوانی ها همه روزه بدست دارید و شکمبه همدیگر را با آن میدرید و مردم را میکشید، اما تاپه مائوئیست بودن را به مخالفان میزنید!!

  • او مائویست بی سواد شما یکبار به سایت سازمان راوا که کاری را میکند که ولس نمی تواند بروئید .مطالب آنرا مطالعه نمائید حتماً میگوئید آفرین به صمدی چقدر مودبانه نوشته است.
   به شما مائویست ها یک خبر بد دیگر را بگویم که کاندید های ریاست جمهوری فعلی ازمیان اخوانی ها است ودرانتخابات آینده انشاالله اخوانی ها پیروز میشود. وای به حال شما .
   شما شعار دادید که سیاست از میله تفنگ میبراید حالا ما به این نتیجه رسیدیم که سیاست های شما از نهایت آخری جهاز هضمی شما میبراید البته بی صدا جرا که مجرای آن کلان شده است......

  • چطور ترسیدی که ما فهمیدیم که بیات مائویست است.حالا مائویست نیست بلکه حالا فراماسیونر که با لژ های فراماسیونر انگلستان نیز درارتباط است .

  • جناب بیات پرست ،لطف نموده بعد ازینکه اقرار بنده گی به جناب بیات نمودید (درست مثل فلم اصحاب کهف که بت پرستان به آدرییانوس مینمود) یک سوال از خدایگان تان آقای بیات نمائید.
   "درجریان تحصیل درفاکتولته انجنیری بعداز کودتای استالنستی ثور به کدام جرم سیاسی زندانی شد که بعداً فرار وبه امریکاپناهنده شد.بپرسید جناب آیا شمااخوانی بودید ،یا افغان ملتی ،ستمی ،یامائویست ؟اگر جواب داد هیج کدام پست حتماَ کیسه بر بوده است ما مردم افغانستان منتظر جواب ازایشان هستیم .

 • شرم باد بر آنانیکه این زن شجاع و حقیقت گو را با الفاظ و ادعا های رکیک و بی اساس خطاب میکنند.

  اینها بدون شک طرفداران جنایتکار ملی مسعود، ملا ربانی، ملا سیاف، ملا خلیلی ، آخوند بچه مزاری، محسنی ، کارملی ها و خلقی های بدنام و جنایتکار اند که هر حرف شیر دختر افغان ملالی جنایات ضد انسانی شانرا بر ملا میکند.

  • او بچه فراموش کردی آی اس آی به شما یاد داده بود که دشمنان مارا شمالی تلوالی یا ائتلاف شمال خطاب کنید تونام های شانرا نگیر تنها مثل راوایی ها (روسپی های آی اس آی وموساد)بگوئید ائتلاف شمال ........
   زبان ملالی پتاقی امریکا است شما ازوی مانند بمب اتوم صفت نکنید.
   (یک جمره دیگر به ملالی مائویست ،مرتد ...........)

  • شرم باد برکسانی که برای ملالی جویا میگویند که خدای ناخواسته، هفت کوه سیاه مابین، بالای چشم هایت ابرو است! ملالی جویا ان شیر زن قهرمان است که پوز مجاهدین را به خاک مالید ویک خرس افراطی را که همانا ملاسلام راکتی باشد در حلقه زلفان خود گرفتار ساخت وامروز ملا راکتی وملالی جویا دوالگوی حقوق بشر در افغانستان شده اند درغیر ان احدی من الناس قادر نبود که ملاعبدالسلام را حتی شستشوی مغزی هم بدهد.

  • باچه قل بچیم ! از اینکه بالای زخم هایتان نمک پاشیدم آنقدر لذت و احساس خوشی کردم که چه برایت عرض کنم . تو مرا توسعه بیاد گرفتن نمودید. مگر خودت یکبار نوشته ای نجس خود را بخوان ، و ببین که چه نوشته نموده اید. بهتر است در کنچ سرک نشسته ، شورنخود فروشی کنید. شما و سیاست زمین تا آسمان فرق میکنید. من از سویه ای شما بالا می نویسم . زیرا شما و حتی باداران تان کجا سودا و دانش دارید . شما بمثابه طوطی چند کلیمه را از زبان و گفتار دیگران آموختید . اولآ شما املاء و انشاء را بیاموزید ، و بعد به نوشتن دست بزنید.

  • مائوست پرستها راست بگویید برای شما ملالی جویا چه شرنی بدهن تان میکند ؟ که او را پرستش میکنید. ضرب المثل عام است میگویند در شهر کورها یک چشمه پادشاه است . پس معلوم است که در شهر شما مائوست پرستان کور ملالی یک چشمه پادشاه است. حیف است بشما انسانهایکه غیر از ملالی جویا کسی دیگر را ندارید. چرا شما یک خانم را روی میدان آورده اید؟ همین خودش شرم نیست ؟ بگذارید خودش از خود دفاع کند.

  • واه واه قادر جان به این ادبیات (تومرا توسعه (توصیه) بیادگرفتن نمودید) ویا (خودت یکبار نوشته ای نجس خودرا بخوان و ببین که چه نوشته نموده (ای ) اید) (من از سویه ای شما بالا مینویسم)(س ویه ء من ازشما بالا تر است ) خودخواهی ازین بیشتر نمیشود (کلیمه( کلمه ) (کنچ)( کنج) (گفتار دیگران آموختید) (آموخته اید )
   واقعا" شما باید معلم ادبیات در پوهنتون باشید . حیف این استعداد شما. کمی خجالت بکشید که عوض دلیل منطقی، شماخود باید اول املا وانشاء حود را درست نموده بعد به دیگران خورده بگیرید. ای........................ که در دو سطر هشت اشتباه داری، بسیار بدبخت وبیچاره عقده یی ، متعصب وحسود تشریف داشته دست به خاروخاشاک میزنی.
   تصحیح اغلاط جناب عالی (شما مرا توصیه به یادگرفتن نمودید) ( خودت یکبار نوشتهء نجست را بخوان وببین که چه نوشته نموده ای) (سویهء من از شما بالاتر است) که این جمله خودخواهی شماست وآنرا هم غلط نوشته ای.
   (کلمه) (کنج) (آموخته اید).

  • صمدی بچیش زنده خوباشی! خوب نویسنده استی ولی متاسفانه سواد نوشتن را نداری! درمطلب بالا شاید منظورت کنج خانه باشد نه سرک ؟ اگه نی ، بایدکنارسرک یابغل سرک مینوشتی!! خواهش میکنم ازسویه مابالا ننویسی که خداوراستی هیچکس اوره خوانده نمیتوانه ! اگربجای کلیمه کلمه بنویسی بهتراست ! واگربجای توسعه توصیه بنویسی آخوند ویامولوی ده نیزازت خوش میشه ! حرف آخر اینکه به کله کدوی هردوتای ماقسم است که شورنخود جور کدنه یاد ندارم ، اگر یاد میداشتم ویزای شیخ نشین کویته گرفته ، واونجه صاحب ثروت میشدم وبارفتن بحج وبرگشتن به افغانستان ، خاک بچشم مردم میانداختم .

  • بدون شک بعضی ازمطالب بالا ارزش خواندن وضیاع وقت را ندارد ، ودرکل فقردانش وعقده مندیهای موجود دراذهان جامعه را بنمایش میگذارد. بنظرم ازاینکه قسمآ فحاشی هاوبکاربردکلمات رکیک متوجه محترمه ملالی جویا شخصیت مبارز وکم نظیراست ، طبعآ ازسوی اداره کابل پرس? بدون کم وکاست نشرمیشود، درغیرآنصورت من خود بیش ازده هابار شاهد به نشرنرسیدن مطلب ارسالی خودم ازسوی کابل پرس میباشم ، واین واقعآ مایه تآسف است .

  • او بی سواد کور مائویست !
   مطلب بالا را من نوشته نکرده ام .برادر عبدالقادر نویسنده است مه میخواهم که خودش جواب تو مائویست ابله رابدهد.
   راستی یاد نره خبر هارا تعقیب کن به اساس نظریه سه دنیا رهبر کله کدو تان مائو . اروپا فعلاً ازدست تان رفت .
   هرکه نامخت ازگذشت روزگار
   هیچ ناموزد ازهیچ آموزگار

  • دوستان نهایت عزیز! نوشته های شما را مطالعه نمودم . من از همه شما دوستان عزیز خواهش میکنم که زیاد روی کینه ، تعصب و تضاد های سیاسی باهم درگیر نشوید. من فکر میکنم هر یک نویسنده قصدآ در نوشته های خود یک اشتباه را بمنظور اعصبانی ساختن طرف مقابل خود بکار میبرد و در انتظار عکس العمل شخص طرف دعوی خود میباشد. مثلآ نویسندۀ که توصیه را توسعه نوشته نموده بود. فکر میکنم قصدآ بوده و منتظر اعصبانی ساختن طرف مقابل خود میباشد. به این اساس میخواهد احساسات مدافعین ملالی جویا را بر انگیزد.

  • ای هم یک نیرنگ دیگه ! اگه ندید دزدی ، اگه دید بازی ! آخوند به توسعه وتوصیه چی میفامه . تمام داشته های فکری خوده ازاعراب سوسمارخور گرفته ، آنهم دریک ونیم هزارسال پیش ! این قشر اصلآ متعلق به بشریت عصرمانیست ! اینها غیرنورمال وقصی القلب وگستاخ وبی تربیت اند. اینها اگه زور وامکانات داشته باشند، فقط بلداند که بکشند ، تجاوزنمایند، مصادره وچپاول نمایند، وهمه را بنام کافرتهدید وتوهین بکنند؛ اگه کسی بحرف مه باور ندارد ، درتاریخ سراغ آنجایی را بگیرند که دین برمسند قدرت تکیه داشته .

  • باچه قول بچیم اگرچه نامت کمی نزدیک به نامم است ولی برایت متاسفم به این دلیل که تو خودرا عصری فکر میکنی ولی کور کورانه از ماویست ها طرفداری میکنی ولی فراموش کرده یی که ماویزیزم به خصوص فلسفه ماتریالیستی ان حتی در چین هم ملغی قرار داده شده وچینایی ها هم به بازار نیمه ازاد که عدول از فلسفه مارکسیزم است رو اورده اند.

   ولی تو بی جهت اینقدر سروصدا می اندازی جان برادر! خویته بخو ولبته دندان بگیر اگر بسیار قهر میشوی زیرا قانون اساسی اخوانی ها ازادی بیان را تضمین کرده است (ان ازادی که در کشور های کمونیستی وماویستی حتی بویش هم به مشام نمیرسد). اگر بسیار عصبی هستی پس برایم بگو که یک جای پهلوی بسترم در علی اباد برایت ریزرف کنم. البته ملالی قهرمان تان هم گاه گاهی برای گرفتن دوای اعصاب اینجا سر میزند وبرایش دیوانه ها قطعه تشریفات را تقدیم میکنند. روز قبل دیوانه ها با یک سنگ بزرگ که در وسط شفاخانه علی اباد گذاشته شده فوتبال میکردند! هرکس که به ان لگد میزد پایش میشکست ولی بی بی ملالی خودرا در یک گوشه ارام گرفته بود. یک داکتر ماویست بسیار خوش شد وگفت که جویا صاحب هوشیار شده واصلا دیوانه نبوده. همه بسوی جویا دویدند وپرسیدند که تو چرا فوتبال نمیکنی. ملالی جویا گفت که بگذار که اخوانی های پلید به توپ لگد بزنند قسمکه انها به تاریخ لگد زده اند! من در این گوشه ایستاده ام تا توپ را کله کنم!

  • جای تاسف است که یکعده افراد بی خرد وبی منطق ، بعوض استدلال معقول، بحث را بجاهای بی ارتباط کشانیده وقسمتهای این ویبسایت را به میدان سگ جنگی ، بودنه بازی ومرغ جنگی مبدل کرده اند. جواب به این خودخواهان وبی خردان که فقط مانند بوزینه و طوطی چند عمل و گفتار ساده را آموخته خودراجامع الکمالات میدانند جز خاموشی وتاسف، به حال ووقت گرانبهای شان، چیزی دیگر نمیتواند باشد.

  • اخوانی ها اگه شعور ومنطق میداشت ؛ فرق بین فلسفه ماتریالیسم وبازار آزاده میفامید، اخوانی بچیش ! سال خوب ازبهارش پیداست . بیست سال زندان برای پرویزکامبخش نشان داد که اخوانی ها وحکومت اسلام چقدر به آزادی بیان پای بنداند . اگر راست میگی ده همو شفاخانه علی آباد یک بار اعلان بکو که محمدرهبرشما به مرض پیدوفیلی مبتلا بوده وباعایشه دخترابابکر ده سن هفت سالگی رابطه جنسی برقرار نمود.

  • او باچه قل!
   باش به لسان خودتان بگویم چین حالا به برژوازی و پتی برژوازی تمایل نموده است.
   مااخوانی ها عین اززمانیکه رهبر کله کدو تان مائو دست نیکسن رئیس جمهور مستعفی امریکار را فشار داد میفهمیدیم .رهبر تان کارل مارکس نیز به همین دیوانگی ها مبتلا شده بود اگر دراروپا یک پتاقی میترکید فکر میکرد که انقلاب کمونیستی آغازشد .
   هر بحران اقتصادی (البته بحران های اقتصادی تصنعی ) شما کمونیست هارا گمراه میکند .

 • جویا یک اوپورتونیست هیاهوگر بیش نیست ! برای نام و نشان چه کارها که نکرد این خانم . یکی پیدا نشد از این خانم بپرسد که تویکه اینقدر از غرب مینالی چرا از همین غربی ها جایزه گرفتی!؟ موضیع گیری های ضدونقیض این خانم آدم را به حیرت می اندازد این بار با این جمله که اگر آمریکا از افغانستان خارج نشود مردم راهی جز قیام ندارد ایشان عملا در کنار طالبان قرار گرفته است .

  • آقای اجمل بیخدا،

   اگر بالاتر از چند اتهام میکوشیدی که "اپورتونیسم" و "ضد ونقیض" گویی ملالی را در چند مثال هم واضع میساختی میشد همرایت بحث کرد، اما حالا به نظر میرسد که خودت جز اتهامات آشنا که معمولا از لابلای سایتها و نشریات جمعیتی مثل پیام مجاهد و سرنوشت و جاویدان و رادیو پیام زن و ... به ملالی جویا زده میشود، چیزی بیشتر در انبان نداری.

   اپورتونیست کسیست که روز یکبار قلبه اش را بدل کند مثل رهبران نامحترم جهادی و افغان ملتی و .... جویا از اول تا حال بر موضع خود و بر آرمان خود ایستاده و آرمانش چیزی نیست مگر خواست اکثریت مردم ما که باید خاینان و جانیان و ستمکاران به محاکمه کشیده شوند و بیشتر از این به ریش این ملت نباید خندید و هرچه قاتل است را در قدرت سهم داد.

   جناب شما، فکر میکنم از همانهایی باشید که از برکت بی 52 امریکا بزنس تان چوک است و ساعت تان تیر. از همانهایی که از برکت تجاوز امریکا به افغانستان از سگ شویی به وزارت رسیدند و آنهایی که از کوه ها پایین شده بلند منزلها ساختند و بلیونها دالر را حیف و میل کردند.

   ورنه برای یک افغان منتها بیشرمی و بی‌غیرتی است که از حضور نیروی اشغالگر طرفداری کند و صدای مخالف آنرا تاپه "طالبان" بزند.

   و شما جناب آنقدر عامی هستید که نمیدانید این طالبانی که امروز به پیراهن عثمان برای امریکا مبدل شده اند خود "مید ان امریکا" اند و از شکم انکل سام سر زده اند و امروز هم بهترین موقع را برای حضور طولانی مدت امریکا در منطقه فراهم آورده اند. شاید خبر داشته باشید که همین اکنون امریکا قسمتی از سلاح و مهمات طالبان را تمویل میکند تا این درامه جنگ علیه تروریزم خاموش نشود.

   اگر شما و خانواده تان در بین هزاران هموطنی میبودید که همه روزه بوسیله بمب افکن های امریکایی توته توته میشوند، آیا بازهم با این ندای ملالی جویا مخالفت میکردید؟ آیا آن دهها هزار هموطنی که به دنبال کشته شدن غیرنظامیان بوسیله ناتو و امریکا به خیابانها بیرون میشوند، همه طالب اند؟؟؟

   ملالی جویا وجدان بیدار وطن ماست، او نماینده راستین فقیر ترین اقشار جامعه ما را نمایندگی میکند و هرچه صدا های مخالف از جانب زورگویان، غاصبان، جاسوسان اجنبی، توپک سالاران و پاتک سالاران و چرس سالاران و هیروئین سالاران علیه او بلند تر شود، او عمیقتر و بیشتر از قبل در قلب افغانهای دلسوز و غمدیده و دربدر جا میگیرد. اما برعکس بیشرفان و وطن فروشانی مثل فهیم، قانونی، عبداله، کرزی، احدی، اشرف غنی، گلبدین، ربانی، سیاف، محقق و ..... تا دیروز در قلب بوش جا داشتند و حال هم در قلب اوبامای کثیف جا گرفته اند و به همین خاطر همه برای یک دور دیگر خیانت به وطن صف بسته اند که زمامداران این وطن برباد و نالان گردند.

  • فریب خورده های مائوست ! ببیند که اقای حسن امیری قبلآ یک مائوست بود . امروز با کمال هوشیاری درک نمود ، که به راه غلط رفته بود، واز راهی غلط پس گشت . باور دارم که روزی شما هم به اشتباۀ تان ملتفت میشوید. پشت ملالی جان قندول را فراموش کنید . این ملالی جان نازنین چه شعبده بازی را راه انداخته که شما را بصفت نوکران وقا دار بخود جذب و مجذوب نموده .؟ امروز سیاست دنیا تغیر خورده است . بخصوص کمونیزم و سوسیالیزم که هیچگاه در بین توده ها دیگر جای خود را ندارد. گرچه باور دارم شما از این موضوع هم آگاهی کامل دارید مگر بدبختانه که خود را در کوچۀ حسن چپ میزنید. شما را ملالی جان انتر و منتر نموده که در تارموی آن آویخته شده اید. من بشما مشوره میدهم . بروید یکارهای خیر و سلم که توده های مظلوم را نجات دهد، خود را مصروف سازید، نسبت به اینکه باعث ویرانی ، تباهی و مورد نفرت و انرجار اقشار جامعه قرار بگیرید . آیا از حکومت خلق و پرچم و مجاهدین نام نهاد که بجز از درد و الم دیگر هیچگونه خوشی و امیدی را برای این ملت مظلوم ببار نیاوردند، پند و عبرت نگرفتید؟ من نمیگویم که سازمان حزبی نداشته باشید. این حق مسلم همه است که برای بهبود و پیشرفت کشور خود مصدر خدمت شوند. اما به شرط آنکه دست مداخله گران کثیف بخصوص همسایه های ما درآن دخیل نباشد. همین همسایه ها بودند ، که پای امریکا و متحدین شانرا در افغانستان باز کردند. اگر همسایه های ما شرافت و اخلاق همسایه داری را درک و آنرا مراعات مینمودند سرنوشت ملت مظلوم ما بدست این جنایتکاران آدم کش رقم زده نمیشد. پس از شما خواهش دارم که در پی نوکری استعمارمائوستی نروید و اندیشه های کهنه گرائی را فراموش کنید. بلی ازیکطرف ملالی جان کشور های غربی را محکوم به مداخله در افغانستان میکند و از جناب دیگر مدال و جوایز شانرا با افتخار و سربلندی می پذیرد. این چه نوع سیاست است؟ آیا ملالی جان این را درک نمیکند که در قبال اعطاء جوایز و مدال های غربی ها و قبولی آن از طرف موصوفه ، هدف و مرامی سیاسی وجود میداشته باشد؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس