صفحه نخست > دیدگاه > بوش در عراق با بوتها بدرقه شد، در افغانستان با مدال!

بوش در عراق با بوتها بدرقه شد، در افغانستان با مدال!

منتظر الزیدی با شهامت تمام بوتهایش را به صورت بوش پرتاب کرد و گفت: "سگ اینهم بوسه خداحافظی از مردم عراق!"
سليم پویان
چهار شنبه 17 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

يک خبرنگار عراقي به تاریخ 14 دسامبر 2008 در جريان نشست خبری مشترک جورج بوش و نوری المالکي در بغداد، با پرتاب بوتهایش به سوی بوش از وی استقبال کرد. وی گفت "سگ اینهم بوسه خداحافظی از مردم عراق!"

منتظرالزيدي خبرنگار شبکه تلويزيوني بغداديه که به نظر میرسید از دروغ های بوش که یکی پی دیگری تحویل میداد به خشم آمده، بوت هایش را از پا درآورد و آنها را يكي پس از ديگري به سوي بوش پرتاب كرد اما با وجود هدف گیری دقیق، بوش توانست خود را از ضربات آن نجات دهد! او ضمن اين اقدام دشنام گويان، رييس جمهور امريکا را سگ نامید که باعث کشتار مردم عراق شده است. در فرهنگ عربها، پرتاب بوت بسوی کسی منتهای تحقیر کردن وی را نمایندگی میکند.

پسرک فلسطینی

نیروهای ویژه امریکایی فوری مداخله کرده و با دست پاچگی مقابل بوش سپر انسانی تشکیل دادند و زیدی را درحالیکه هنوز به بوش دشنام نثار میکرد با لت کوب از صحنه بیرون کردند. به گفته برادر زیدی، دست و قبرغه های برادرش را شکسته اند و او خونریزی شدیدی داشته اشت.

این خبر به زودی به سرخط مطبوعات جهان مبدل شد، و مخصوصا شور و شعف فراوان مردم در کشورهای عربی را برانگیخت که منتظر الزیدی را قهرمان خود پنداشتند که از جانب مردم عراق خداحافظی جانانه‌ای با بوش کرده است. هزاران تن در چندین شهر عراق و حتی در فلسطین به جاده ها برآمده و خواهان رهایی زیدی شدند.

خبرنگار عراقی با عکس زیدی

وکلای مدافع زیادی داوطلبانه حاضر به دفاع از زیدی شده اند و شبکه تلویزیونی البغدادیه از اقدام او بعنوان حق آزادی اظهار عقیده دفاع کرد.

هوگو چاوز، رئیس جمهوری چپگرای ونزوئلا که قبلا خود در مجمع عمومی سازمان ملل بوش را خوک نامیده بود، منتظر الزدی را فردی شجاع خواند. دختر معمر قذافی رهبر لیبی هم گفته که سازمان خیریه او به منتظر الزیدی مدال شجاعت اعطا خواهد کرد .

یک خرپول عربستانی حاضر شده تا بوتهایی را که به سوی بوش پرتاب شده به ده میلیون دالر خریداری کند. اما در یک سایت اینترنتی این بوتها بصورت سمبولیک به مزایده گذاشته شده که قیمتش تا پانجصد هزار دالر رسید و همچنان بر آن افزود میگردد.

زیدی آنچنان درس جانانه‌ای در آخرین روزهای ریاست جمهوری به بوش داد، که تا یادش باشد آنرا فراموش نخواهد کرد. وی در یک لحظه جنگ افروز کاخ سفید و چه بسا در مجموع سیاست جنگ طلبانه امریکا را آنچنان رسوا ساخت، که ممکن با صدها نوشته و فلم و کتاب ممکن نبود به این هدف دست یافت. دیدن چهره رنگ پریده و وارخطای بوش بعد از این حادثه واقعا تماشایی بود!

این حادثه که طنین جهانی داشت، ولی مطبوعات امریکایی کوشیدند تا آنرا کمرنگ جلوه داده و خبرنگار عراقی را فردی مریض و از نظر روانی معیوب معرفی کنند!!

سایتهای فراوانی بازی های آنلاین ساخته اند که مراجعین میتوانند با بوتها به صورت بوش بکوبند. یک سایت حتی با نصب نمایشگر تعداد بوتهایی را که موفقانه به صورت بوش اصابت کرده اند 4944546 گزارش داده است.

بازی کمپیوتری در مورد حادثه
بازی اینترنتی

چند سایت این بازی ها:

http://flash.vg.no/grafikk/2008/bush/kast_sko.html
http://sockandawe.com/
http://www.ridiculopathy.com/crappy_flash_games.php?gamename=bushoes
http://www.kroma.no/2008/bushgame/
http://blog.zanorg.com/index.php?perm=370

اما از جورج بوش که در بغداد با بوتها به صورتش بدرقه شده بود، هنگام ورود به کابل، با نصب عالی ترین مدال افغانستان به سینه‌اش توسط شاه شجاع ثالث (حامد کرزی)، استقبال شد و بدینصورت با مقایسه شهامت و ایستادگی مردم عراق با اینگونه چاکرمنشی در برابر بدنامترین رئیس جمهور تاریخ امریکا در افغانستان، خواهی نخواهی چهره افغانستان در نزد مردم جهان مکدر خواهد شد.

امید مردم افغانستان از این عمل شجاعانه خبرنگار عراقی بیاموزند و وقتی با خاینان وطنی و خارجی مواجه میشوند، با پرتاب بوت و تخم گندیده آنان را رسوا ساخته غرور شانرا بشکنند. این شیوه‌ای از مقاومت در کشورهاییست که صداهای مخالف منکوب میشوند و جایی در مطبوعات نمی‌یابند.

شاه شجاع ثالث به سینه بادارش مدال می‌آویزد
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بادرود به هم میهنان هوشیار

  اول:اینکه غریب بچه کارش را انجام میدهد ولی یتیم بچه روزش را گم می کند.
  گیرم پدر تواست فاضل/ از فضل پدر ترا چه حاصل /

  اینکه ما اگر طبیب باشیم سرکل خود را تداوی کنم . عراقی را بگزاریم برای همان تازی هایش .
  دوم:

  مثلی است که می گویند: از شتر عرب تازی بیابانگرد پرسیدند که چرا گردنت کج است .شتر گفت : مگر صاحب بدو و سوسمار و تروریست و جنایت کار و بی تمدن و سرگردانم را نمی بینی که از سر تا آخر کج است حالا من که شترش هستم میخواهی راست باشم

  حالا این عراقی هم یکی از همان بدو هاست . که شغل ژورنالیستی را می پذیرد ولی رفتارش بوی بد بنیادگرایی و ترور را دارد.فکر می کنند که دموکراسی یعنی هر چه کردی . مثال : اگر کسی با بوتی در دهن خمینی ، ملک فهد ، یا یک ملا ، یا شیخ یا یک فرد مسلمان عادی که در سرک روان است بزند چه رخ خواهد داد؟

  مگر دردنیا این همه انسان بی گناه که هر روزه کشته میشود مسئولش کی است ؟یکی جواب بدهد .

  خمینی گفت سلمان رشتی را بکشید
  . خودش مرد ولی سلمان رشتی تا حالا زندگی می کند .به این دروغها چه زمان جواب می دهند. شخصیت مسلمان مانند لنگ حمام است .هر کس در مقابل پول برای مدتی ازاو استفاده کند.

  نمی بینید که آمریکا سالانه چقدر پول به بیشتر کشور های اسلامی کمک می کند.

  خرچ اگر از کیسة مهمان بود/حاتم طائی شدن آسان بود

  کمپیثوتر ، موتر های آخرین مدل ، تمام وسایل زندگی مدرن حاصل تلاش کافران است و خوردن وسوارشدن و استفاده رایگانش از مسلمانان.

  جز شروور دگه چی دارد؟ دنیا شده جان کندن لغمانی غرب و خوردن مغل اسلامی که تنها حسنش شلاق زدن ، دست بریدن ، چشم کشیدن ، زن را سنگسار کردن ، تجاوز به اطفال کردن در مساجد و ازین قبیل اعمال و بازهمه خود را به خدا چسپانده مانند چسپ دو قلو.

  آیا خدا اینقدر جاهل و کوچک است که هر چه حرامزاده و نادان وبی مغز را طرفداری می کند:

  عرب یک الله برایش ساخته بی دم وسر که خواب رفته و هر چه بندگان بی تمدنش درلباس طالب و تروریست انجام می دهد خم به ابرو نمی آورد.

  آدمیت به حسن و اخلاق است/
  حیف این شیوه درجهان تاق است/
  کافر نیک خو وپاک سرشت/
  بهتر ار مومن بد اخلاق است./

  تمدن و تاریخ درخشان ما کجا و فرهنگ بیابانی عرب سوسمار خور تازی کجا.

  میگه بگیریش تا تورانگیرد./
  مردم ما یک راه دارند. رهایی از خرافات تازی و پیوستن به تاریخ راه نیاکان با خرد ما./ به اهورا مزدا، به اشو زرتشت اسپنتمان خداوندگار بلخ بزرگ که بشریت از او نجات یافته.

  من تازی را معرفی می کنم نوکرانش به وغ وغ می افتد.

  اسلام دینی است که اگر قبولش کنی سر(....) را می برند و اگر قبولش نکنی . سر خودت را می برند. در هر حالت باید یک سرت را از دست بدهی.

  چرا خدا خودش از اول اینکار رانکرد؟

  آنلاین : برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی/ که در نظام طبعیت ضعیف پا مال است /

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس