صفحه نخست > حقوق بشر > جنایات و تحمیق از سید نادرشاه الحسینی تا سید منصور نادری و قلمبدستان موزه پاک

جنایات و تحمیق از سید نادرشاه الحسینی تا سید منصور نادری و قلمبدستان موزه پاک

کابل پرس خبری
شنبه 4 نوامبر 2023

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در روزهای اخیر، دور تازه ای از فعالیت های مافیای نادری ها در کشورهای غربی و بويژه کانادا آغاز شده است. این فعالیت ها که با هدف جان دادن به مافیای جنایت و تحمیق مذهبی نادری ها صورت می گیرد، با واکنش بسیاری از فعالان مواجه شده و آنان از مردم می خواهند که نه تنها با فعالیت های مافیای سید منصور نادری همراهی نکنند بلکه، این مافیا را که در کار جنایت و خیانت علیه مردم اسماعیلی، بويژه هزاره های اسماعیلی است، رسوا ساخته و از آن ها اعلام برائت و بیزاری کنند.

مافیای سید منصور نادری که در داخل با دشمنان قسم خورده ی مردم هزاره همچون حنیف اتمر و غنی احمدزی هم پیمان بوده و با زد و بند، فساد سیاسی و سوء استفاده مذهبی همراه با قتل و ترور روشفکران و نخبگان نیکپی و ولایت بغلان، امپراتوری ریا و تزویز و جنایت برپا کرده بود، این روزها زیر نام یکی دیگران از شیوخ ریا و فساد، یعنی سید نادرشاه الحسینی، دستگاه تحمیق دینی و بردگی مذهبی را در کانادا نیز گسترانده و با سوء استفاده از احساسات مذهبی، سعی در گسترش دامنه دروغ، تزویر و استثمار مذهبی دارد. در این میان، برخی از قلمبدستانی، قلم فروش، که با موزه پاکی این مافیا، شراب و کباب خود را فراهم می کردند نیز، با این موج ریا و تزویر همراه شده و در مدح سید نادرشاه الحسینی و سید منصور نادری قلم فرسایی را آغاز کرده اند.

در واکنش به این موج، بسیاری از نخبگان جامعه اسماعیلی، ضمن هشدار، نسبت به فعالیت های این مافیا، با برشمردن جنایات این مافیا از سید نادرشاه الحسینی تا سید منصور نادری و حلقه ی نادری ها به شمول فرزندان نادری ها، به مردم یاداوری می کنند که حافظه تاریخی را که سرشار از جنایات این مافیا می باشد فراموش نباید کرد.
شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی در یادداشتی در صفحه رسمی خود، ضمن برحذر کردن مردم از اشتراک در برنامه های نمایشی این مافیا نوشته است که "شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی همکاری با این نهاد را همکاری با قاتلین نخبه های هزاره های اسماعیلی و ده ها قربانی از اقوام و مذهب های دیگر میداند."

این نهاد همچنین در یادداشت دیگری نوشته است که" سید منصور نادری بنیاد فرهنگی ناصر خسرو قبادیانی را در کابل تاسیس کرد تا زیر پوشش فرهنگ امورات اقتصادی، جرمی و استفاده ابزاری از نام فرقه اسماعیلیه را پنهان کند. از تجاربی که خاندان نادری از نهاد فرهنگی ناصر خسرو قبادیانی دارند، نمایش چهره فرهنگی و مذهبی آنها است. آنها توانستند چهره های زشت شان را زیر نام ادب پروری، دانش پسندی و فرهنگ دوستی بپوشانند و در جامعه افغانستان خود را افراد خیرخواه و بزرگ معرفی کنند.
با استفاده از این موقف جعلی فرهنگی به تدریج به پله های سیاست پا گذاشتند، حزب سیاسی پیوند ملی را ایجاد کردند و تا اشتراک در ائتلاف های سیاسی دولت پیش رفتند و با استفاده از ابزار دولت و مذهب به کشتار نخبه های هزاره های اسماعیلی ادامه دادند."

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس