صفحه نخست > کارتون > طنز روز > بازگشــتاندن پنــاهجــویان به فــرمــایش مــلا غنــی

بازگشــتاندن پنــاهجــویان به فــرمــایش مــلا غنــی

مــلا اشــرف غنــی به خــانم مــرکــل صــدراعظــم آلمــان گفــت وزیر مهــاجــرین افغــانســتان بد کــرده و افغــانســتان گلســتان منطقــه اســت.
شمس الحق حقانی
جمعه 6 نوامبر 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مستر کچالو، ملانصرالدین و یا شهر خربوزه اصطلاحات و نام های اند که تا دیروز فکر میکردیم که از این نام ها فقط در افسانه ها و داستان های قدیم یاد شده ولی در عالم واقعیت وجود عینی ندارند اما امروز با مشاهد اوضاع برآشفته کشور دیگر هیچ شک و تردیدی باقی نمی ماند که هدف از شهر خربوزه همین کشور خراب شده ما و منظور از ملانصرالدین هم همین گلها برو زعیم ملی ماست.
وزیر مهاجرین که یگانه وظیفه اش رسیدگی به مشکلات و معضلات مهاجرین است در مورد پناهجویان افغان در اروپا اظهار نظر کرده میگوید وضع زندگی مردم از لحاظ امنیتی در افغانستان و سوریه خیلی از هم تفاوت ندارد و نیم ساعت بعد زعیم عالیقدر و جامع الکمالات کشور سخنان او را به شدت رد کرده و میگوید وزیر مهاجرین بد کرده که چنین گفته ، افغانستان در حقیقت گلستان منطقه است.

جناب ایشان فرمودند امنیت و آرامی که اکنون در خیابان های کابل حاکم است برای شهروندان نیویارک چنین امنیت در خواب هم میسر نمیگردد اینکه گاه و ناگه یک لاری مواد منفجره در شاه شهید کابل منفجر گریده و باعث زخمی شدن دست و پای چند نفر میگردد و یا طلاب کرام برای چند روزی شهر کندوز را به تصرف شان درآورده چند تنی را مجروح می سازند چنین وقایعی در هر جای از جهان قابل وقوع است و جلو آن را نمی توان گرفت .
شاید برای جلوگیری از کثرت نفوس در کشور های جهان سوم وقوع چنین حوادث حتی مفید و موثر باشد اگر چنین نمی بود پس چرا خداوند " جلاشانو" از وقوع زمین لرزه چندی پیش که باعث کشته شدن صد ها تن گردید جلو گیری نکرد.

جلالتماب ایشان افزودند که از جانبی ما شدیدا به نیروی کار این جوانان نیاز داریم چونکه همین لحظه نیم کارمندان بلند رتبه دوایر دولتی را از ارگ ریاست جمهوری و صدارت گرفته تا سکتور های امنیتی و اقتصادی کشور همه را پاکستانی ها تشکیل میدهند در حالیکه جوانان تحصیل کرده و متخصص ما همه هوای اروپا به سرشان زده و در برابر مادر وطن اندک احساس مسولیت نمی کنند.

روی همین ملحوظات جلالتماب ایشان از صدر اعظم آلمان خانم مرکل مصرانه خواستار واپس فرستادن پناهجویان افغان به وطن شان گردیدند تا در صورت مساعدت زمینه های کاری از ایشان برای بازسازی کشور و در غیر آن لا اقل از ایشان منحیث گوشت دم توپ و تفنگ طالبان استفاده بعمل آید.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.„com/zahrkhand“

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس