صفحه نخست > خبر و گزارش > قاتل سردار محمد داود بازداشت شد!

قاتل سردار محمد داود بازداشت شد!

يک منبع کابل پرس فاش کرد!
چهار شنبه 24 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: يک منبع که نخواست نامش فاش شود به نقل از يک فعال استخباراتی ضد طالبان بنام نادر شاه احمد زی، به کابل پرس گفت که جنرال امام الدین قاتل محمد داود پسر کاکای محمد ظاهر و اولین رییس جمهور افغانستان بازداشت شد.

اين منبع به کابل پرس گفت که بر اثر تلاش ها از داخل افغانستان در همکاری با پلیس آی، سی،سی (پلیس تعقیب

جنایت کاران جنگی و انسانی) جنرال امام الدین قاتل سردار داود شش ماه پیش درکشور هالند بازداشت شد.

منبع می افزاید: وی شش ماه پیش زمانی بازداشت شد که پلیس بین المللی براساس شماره تلفن 0799303180 از داخل افغانستان که با مخفی گاه جنرال امام الدین درهالند در ارتباط بود، رد پای او را کشف کرد. جالب است که رابط تلفنی از داخل افغانستان یکی از افسران مشهور خلقی به نام عبدالاحد سرتیپ است که تا مدتی پیش در دفتر یوناما نیز کار می کرد و این طور معلوم می شودکه حالادر یوناما کار نمی کند. این شماره تلفن به همکاری دفتر مدنی حقوقی افغانستان که در اختیار پلیس جهانی قرار گرفت کشف شده و دراختیار پلیس بین المللی قرار داده شده بود.

منبع کابل پرس ادامه می دهد که عبدالاحد سرتیپ تا یک سال پیش با امام الدین که در ازبکستان به سر می برد، در تماس بود و سرتیپ شرایطی را فراهم کرد که جنرال امام الدین با سو استفاده از امکانات ملل متحد از ازبکستان به هالند منتقل شود. دولت افغانستان تا کنون در زمینه تحقیق و بازداشت عبدالاحد سرتیپ کدام اقدامی نکرده است.


محمد داود پسر کاکای محمد ظاهر آخرین پادشاه دیکتاتور افغانستان در سال 1909 میلادی متولد شده بود. در سال 1973با کودتا علیه پادشاه، نظام جمهوری را در کشور اعلام کرد و خود در سال ۱۹۷۸ در جريان يک کودتا همراه با 39 تن از اعضای خانواده اش کشته شد.

چندی پيش دولت افغانستان تلاش هایی را برای کشف اجساد محمد داود و اعضای خانواده اش روی دست گرفت که حدود يکماه پيش جسد نه تن از آنان کشف شد.

نمایی از گور دیکتاتور عبدالرحمان خان/ عکس از بصیر سیرت

يکی از سیاه ترين دوران ها در تاريخ افغانستان زمانی بود که جلاد تاريخ، نادرخان و هاشم خان و محمود خان،

قدرت را بدست داشتند. شقاوت در اين دوران ها به اندازه ای بود که مخالفان به دهانه ی توپ بسته شده و به قتل می رسیدند. تصفیه ی نژادی، قتل عام، چور و چپاول دارايی اقليت ها بويژه زمين آبا اجدادی آنان و کوچ اجباری از مشخصه های دوران حکومت اين خاندان بود. داود در يکی از اوج های استبداد خاندان شاهی پست های مهم و کلیدی را مانند وزارت داخله عهده دار بود. وزارت داخله نيز صلاحيت های زيادی برای سرکوب و محدود کردن اقليت ها در کشور داشت.

آخرين پادشاه ديکتاتور افغانستان محمد ظاهر حدود دو سال پيش مرد اما مرگ وی بصورت رسمی با چند ماه تاخير از سوی دولت افغانستان اعلام شد.

يکی ديگر از وابستگان خاندان شاهی عبدالولی که از او به عنوان قصاب سوم عقرب ياد می شود، چندی پيش مرد.

چند سال پيش نيز باقيمانده ی خاندن شاهی بصورت غير قانونی اقدام به فروش قصرهای شماره شش، هفت و هشت در کابل کردند. اين اقدام غير قانونی واکنش دولت را به هيچ عنوان در پی نداشت و بجایش خبرنگارانی که اقدام به افشای آن کرده بودند، تهديد به مرگ شدند.

کارتون از عتیق شاهد

نمايی از گور ديکتاتور عبدالرحمان خان در پارک زرنگار شهر کابل

عکس از بصير سيرت

سه شنبه 4 مارس 2008


مرگ محمد ظاهر، فرزند ديکتاتور نادر خان، پس از چند ماه بالاخره تاييد شد

ماده ی 158 قانون اساسی افغانستان حذف شد!

ديکتاتور چند ماه پيش مرده بود!

يكشنبه 22 ژوئيه 2007, بوسيله ى Web Master


صدارت محمد هاشم خان"معروف به جلاد بزرگ" در تاریخ افغانستان!

چهار شنبه 20 اوت 2008, بوسيله ى احمد خالد


مرده ای که نان زندگان را می خورد

يک منبع: ديکتاتور مرده است

يک منبع ديگر:ديکتاتور اختلال حواس دارد و حتا خانواده ی خود را نمی شناسد

يكشنبه 22 آوريل 2007, بوسيله ى Web Master


قصاب 3 عقرب مرد!

عبدالولی داماد محمد ظاهر و پسر کاکايش متهم به قتل دانشجويان، سرکوب جنبش آنان و غصب و فروش هزاران جريب زمين شخصی و دولتی در نقاط مختلف افغانستان بود. / او به بيماری شبيه بيماری محمد ظاهر دچاربود که در دو سال آخر زندگی در حضور مقامات بين المللی هذيان گويی می کرد

سه شنبه 1 ژوئيه 2008


يک دعوای حقوقی: محمد ظاهر، شاه وقت، صدها هزار جريب زمين اجداد ما را به جبر غصب کرده است

مردم منطقه ی کاريزمير در شمال شهر کابل

چهار شنبه 15 اوت 2007


ميراث شوم محمد ظاهر

کارتونی از عتيق شاهد

سه شنبه 25 مارس 2008


سرکرده های"راوا" و "پاپی گک" ظاهر شاه!

مغالطه کاری و بی ربط گویی از روش های خاص کار شما سرکرده های سازمان پوشالی راوا می باشد

شنبه 17 مه 2008, بوسيله ى مهدی نیک آیین


ايکاش، «بابا»ی ما، با «ما»می بود!

به جواب مشوره های دلسوزانه ای آقای ع. ق. فضلی!

يكشنبه 29 ژوئن 2008, بوسيله ى نجیب روشن


آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خداوند این جنایت کاران وحشی ، غدار و قوم پرست را در جهنم جا دهد نفرین براین اشخاص کثیف و لعنتی دریافت قبر های این کثافت ها نیز لکه ننگ بروی سرزمین ما است ای کاش این کثافات را خارج از محدوده سرزمین ما در عمق زمین گور میکردند.

 • این خبر درست نیست. بنده درهالند زندگی میکنم وهمیشه اخبار راتعقیب مینمایم اگر چنین چیزی صورت میگرفت حتما از مطبوعات پخش میشد. چنین دستگیریها در اینجا بشکل وسیع در مطبوعات منعکس میشود چنانچه دستگیری حسام الدین رهیس خاد نظامی قبلا بشکل وسیع منعکس شده بود.

 • برمبنای گزارشیکه از ناروی به تارنمای پندار رسیده است خبر گرفتاری جنرال امام الدین نشر شده درسایت کابل پرس? دروغ محض است... واما سلیمان لایق که در کنار امین مسئولیت اصلی قتل رییس جمهور و خانوادهء او را به عهده دارد در دفاتر وابسته به امریکایی ها بحیث مشاور اقوام و قبایل خدمت میکند و در تلویزیونهای خصوصی وابسته به آنها ظاهر میگردد.سلیمان لایق که خود یکی از طراحان سیاسی محو فزیکی رهبران پشتون بود، امروز در جبههء پشتونگرایی یکی از مبلغین پس پردهء سیاست تشدید خصومتهای قومی در افغانستان و صدور جنگ و بحران به منطقهء قبایل پشتون پاکستان است.

  فرستنده :جنرال امام الدین معاون وزیر دفاع شهید نجیب الله

 • عجب روزگاریست.......مرده های فراری هم بازداست میشوند.

 • گمان نمی کنم این موضوع حقیقت داشته باشد چون امام الدین از چندین سال به اینسو در فنلند بسر میبرد، نه درازبکستان و یا هالند. همچنان عکسی را که بنام مقبره نادر خان معرفی داشته اید در اصل مقبره امیر عبدالرحمن خان میباشد. لطفاً تصحیح نمایید.

  • ای کاش قاتل غیر محمد زایی ها هم محکمه شوند ..قاتلین خادم دین رسول اله ویارانش وعبدالخالق غازی(کشنده غلام انگریز هانادر غدار ) وفامیل ورفقایش.....
   قاتلین داکتر نجیب مسعود بوله مزاری فرزند اسماعیل خان تر ه کی صاحب ملگری امین....

  • چشم ته صدقه خان صاحب! باید همیتور شوه اگر نه لعنت بر داود و ظاهر و نادر و همه خاینین ملی!

 • خدا لعنت کند کسانی را که در کودتای علیه شهید داود خان دست داشتند داود خان را یگانه کسی میدانم که در تاریخ گذشته وبر حال کشور شخصی دلسوز به وطن بود اگر داود خان فقط 10 سال سر قدرت میبود واز دست این غداران پلید و بی ننگ نجات پیدا میکرد افغانستان را چند برابر آبادی بر حالش میدید.ما کسی را محبوب خود میدانم که دلسوز به ملتمان باشد وداود خان دلسوز واقعی ملت رنجدیده کشور بود.
  روح این شهید آزادی شاد باد

 • باجرئت گفته میتوانم تمام بدبختی های کنونی افغانستان توسط سردارمحمدداودخان پایه گذاری شدوی بجای پیشرفت کشور تمام حواس خودرامتوجه پشتونستان نموددرنتیجه دولت ذالفقارعلی بوتودرپاکستان نیزترتیبات خودبرای ازبین بردن زیربنای افغانستان راگرفته وعملی نمودکه امروزملت افغانستان دربدترین شرایط زنده گی قراردارندنتیجه به اصطلاح همان خدمت داودخان است که زمانی گفته بوددرپل اتک نمازجمعه راادامینمایم وان منطقه راقاطعانه خاک افغانستان میدانم.
  امادرجواب اینکه ثمره این اقدامات مرحوم محمد داودخان برای افغانستان چه سودی داشته وبرای پاکستان چه ضرری؟
  بایدگفت که کشورماهیچ منفعتی رانصیب نشددرگیرجنگ های خانمانسوزشدیم ،اردوی کشورازهم پاشید،تفرقه های قومی دربین ملت افغان به میان آمد،اقتصادشکسته نصیب مان شد،وحتی زمانی حرف ازتجزیه وطن زده میشدکه جنرالان پاکستانی بااشتیاق خواب آنرامیدیدندودرآینده امیدوارهستم این خیالات رابه گورببرند. وپاکستان:
  دارائی بم اتم شد،اعتباربین المللی پیداکرد،ثبات اقتصادی،سیاسی بدست آوردوحتی دراین اواخر عضوغیردائمی شورای امنیت سازمان ملل متحدنیزشد.
  1- بریدمن امام الدین (جنرال)! تنهاقاتل مرحوم داودخان نیست افراد رده های بالای حزب دیمکراتیک خلق افغانستان که کودتاگران بودندامروزدرنقاط مختلف جهان خاصتاًدرداخل کشورزنده گی میکنندبایدآنهاهم دستگیرشوند.
  2- چراتنهاقاتل داودخان؟ مگرحبیب الله کلکانی شاه افغانستان نبودچراهمان وقت اقدامی نشدازطرف بقایای خاندان نادرغدارمیپذیرم که پنج دهه حکومت دراختیاراین خاندان سیاه بوداما بعداًحداقل برای پیدانمودن گورآن فرزانه مردباید تلاشی صورت میگرفت.
  کجاشدقاتلان هاشم میوندوال،موسی شفیق داکترنجیب و..............

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس