صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > وحید مژده؛ جاسوس آی اس آی، استخبارات ایران و طالبان در رسانه های افغانستان

وحید مژده؛ جاسوس آی اس آی، استخبارات ایران و طالبان در رسانه های افغانستان

به روایت عکس و تصویر
پنج شنبه 21 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • از این نوع خاینان و بوت پاکان پاکستان و ایران در افغانستان به مرگ سگ و خر افتاده اند و جز در فکر جهالت، وطن فروشی و خوش رقصی به باداران خارجی خویش چیز دیگر ندارند. این خاین و گلبدینی چند شاخ را همه می شناسند که ناف اش در ناف آی اس آی بند است. اگر دولت مردمی و وطن دوست می داشتیم این خاین تا حالا در زندان می بود. افسوس که دولت مردان ما نیز مزدور اند و ناف آنان نیز در ناف دیگران بند است. این مژده خاین باید شرم کند و بهتر است تا یک مرمی در مغز گنده ی خود فیر کند تا از این شرم و نکبت تاریخی و تهوع آور نجات یابد. مرگ به تو بچه گک گلبدین و آی اس آی. شیر مادر بر تو و امثال تو حرام است. مادرت نیز اگر از خیانت ات خبر شود از زادن ات پشیمان خواهد شد.

 • رسانه های افغانستان، بخصوص تلویزیون ها، باید این خاین را مثل آن مردک متجاوز و کثیف (کبیر رنجبر بی ناموس و متجاوز به ناموس یک زن بدبخت) تحریم کنند و هرگز اجازه ندهند تا از طریق میز گرد ها و غیره نوکری و بوت پاکی اش را ادامه دهد.

  راستی یادت باشد هموطنان که آن زن بدبخت را که کبیر رنجبر بی ناموس مورد تجاوز قرار در یک خانه امن است. آن زن فعلا از کبیر رنجبر صاحب یک طفل است و رنجبر بی عرضه و متجاوز همینقدر غیرت هم ندارد تا حد اقل طفل اش را همچون پدر سرپرستی کند. افسوس افسوس به حال این ملت که متجاوزان اش آزاد اند و قربانی آنش در رنجبر و عذاب بیشتر.

 • باز پشتونها. از یک سو به پاکستان و ایران کون میدهند و از سوی دیگر به امریکا. ای را غیرت افغانی میگویند.

 • وحید مژده هر کی هست، ولی دولت در شرایط فعلی نمی تواند اورا باز داشت کند از خود بپرسید چرا؟ چون امریکایی ها انقدر ذلیل اند که نمی توانند با شورای کویته تماس داشته باشند از مژده می پرسند طالبان از امریکا چی میخواهند. انها به مژده ضرورت دارند نه مژده به انها.

 • خوب گفت کرزی صاحب که از امضای پیمان برای ما خیر و عدم امضای پیمان برای ما عزت است. هر دو برای ما خوب است چی اول باشد چی دوم. ولی به نظر این خیر اول مقطعی، مداخله یی، تسکینی ولی مشکل کشای مشکلات ما نخواهد بود. بهتر است روی حل مشکل به شکل اساسی نظر شود نه خیر مقطعی و مداخله یی....

 • مژده یک مسلمان واقعی است اینجا هم میگوید به خیر مسلمانان باشد. خوب معلوم است خیر مسلمان و امریکای بیشتر یهودی که در یکسو نمی تواند باشد. وای به حال ما و شما که باز فریب یک کشور متجاوز را خورده باز به گذشته مثل تفاهم با روس ها برگردیم.

 • عجب مردمی هستیم تا چی وقت به دامن امریکا پناه میبریم این همه لشکر کشی ها مشکل افغانستان را حل نکرد حالا (امید وار هستیم) با عقد یک پیمان که ظاهرا جایگزین پیمان ایساف هست و صرفا در داخل ان 10 هزار نفر از نیرو های امریکایی انهم در داخل 5 مرکز نظامی حضور خواهند داشت و هیچ مداخله مستقیم در جنگ را نخواهد داشت امید داریم؟ خنده اور هستا برید مشکل را از دید نو نگاه کنید تا مگر فکری دیگری به سر تان بزند.

 • اگر اين پيمان امضا نشود به نفع غيرپشتونها است. زمينه تجزيه را فرآهم مى كند.

 • ملیت های غیر افغان بدان حد باهم متحد و منسجم نیستند که زمینه ساز تجزیه این کشور باشند!

 • sage amrika az moslmanhaye afghan behtar ast

 • نمیدانم بر کدام در بزنم روزهای امید دارم که همه ملت افغان محتد خواهد شد و بر علیه اشغالگران و خاینین مبارزه خواهد کرد ولی نه شما نا امیدم کردید و توهین کردن به اقوام های محترم افغانستان نمیدانم مشکل کجاه است یک روز ما افغانها مقصر را پاکستان میگوییم یک روزه دیگر ایران روز بعد امریکا عربستان و یا قطر بس است زمانی که من و تو میدانیم پس چرا چاره نمی اندیشیم که فردا دیر نباشد

  آنلاین : islamafganstan.blogfa.comhttp://

 • وحید مژده مکالمه تلفنی با شورشیان را تائید کرد
  بی بی سی .

  آقای مژده گفت که ارتباط نزدیک با طالبان داشته است
  وحید مژده سخنگوی گروه سیاسی موسوم به جبهه وحدت ملی درباره صحبت‌های تلفنی او با یکی از فرمانده شورشیان که اخیرا از یک تلویزیون خصوصی پخش شد، به بی‌بی‌سی گفت: آنچه که من شنیدم صدا مربوط به خودم است."
  تلویزیون یک، یکی از تلویزیون های خصوصی در افغانستان، شب گذشته تماس تلفنی را پخش کرد که در آن آقای وحید مژده با یکی از رهبران شورشیان در پاکستان صحبت می‌کرد.
  آقای مژده گفت: به عنوان کسی که درباره طالبان تحقیق می کرده و مسئولیت یک خبرگزاری را به عهده دارد، آنها(شورشیان) را می‌دیده و گاهی خود به (سران شورشیان)تلفن می کرده و گاهی آنان(به او) تلفن می کردند.
  آقای مژده درباره اینکه طالبان از او خواستار همکاری شده گفت:" آدم باید در یک تعامل باشد و در غیر آن صورت آنها(شورشیان) خودمانی احساس نمی‌کند."
  تلویزیون یک مدعی است که طرف آقای مژده در این صحبت تلفنی، از رهبران گروه حقانی در پاکستان است.
  در این صحبت تلفنی آقای مژده به طرف مکالمه اش از کارهای خود و حاجی فرید نماینده پیشین کاپیسا در مجلس نمایندگان گزارش می دهد و لحن طرف مقابل آقای مژده آشکارا است.
  در بخش هایی از این تماس تلفنی که در این تلویزیون پخش شد، آقای مژده می‌گوید:‌"امروز هم من و حاجی فرید در تلویزیون ها مصروف هستیم و از مضرات موافقتنامه امنیتی بین آمریکا و افغانستان می گوییم."
  در بخش دیگری از این تماس، آقای مژده به مخاطب خود که به گفته تلویزیون یک، از اعضای شبکه حقانی است، مشورت می‌دهد که یکبار دیگر اعلامیه ای را صادر کنند و در آن موضع ضدآمریکایی خود را برجسته سازند و از انگلیس ها و ام آی سکس یاد کنند.
  آقای مژده در مورد گفت‌وگوی تلفنی او که از تلویزیون یک پخش شد، گفت:" احساس می کرد که جبهه اش می تواند در روند صلح افغانستان کمک کند و طالبان نیز گفتند اگر دفتر ما برای بار دوم در قطر باز شود ما حاضریم با بعضی از شخصیت‌ها در افغانستان صحبت کنیم و پیام‌های آنان را نیز با بعضی از مقامات افغان رساندیم و گفتیم که چنین آمادگی را از جانب طالبان احساس کردیم و طرف افغانستان از این موضوع استقبال کرد."
  آقای مژده افزود که دفتر نمایندگی سازمان ملل او را برای برگزاری کنفرانس عشق آباد و کشتار غیر نظامیان با طالبان واسطه کرده و این دفتر از ارتباط او با طالبان مطلع است.
  وحید مژده معتقد است که صحبت‌های تلفنی او توسط دولت شنود شده و او این اقدام دولت را مخالف قانون می داند. آقای مژده گفت شنود مکالمات او سبب شده که او دیگر به روند صلح افغانستان فکر نکند. زیرا حریم خصوصی افراد مصون نیست و به دوستان خود نیز توصیه می کنیم که این راه را ادامه ندهند به این دلیل که صلح در افغانستان نخواهد آمد.
  رنگین دادفر اسپنتا، مشاور امنیت ملی افغانستان چند روز قبل در جلسه عمومی مجلس نمایندگان گفته بود که اداره امنیت ملی این کشور مکالمه تلفنی یکی از برگزار کنندگان تظاهرات اخیر علیه برگزاری لویه جرگه مشورتی و توافقنامه امنیتی با آمریکا را با سخنگوی طالبان در کویته شنود کرده است.
  او گفته بود: "امنیت ملی افغانستان از این شخص ثبت صدا دارد که با سخنگوی طالبان در کویته گفت‌وگو می‌کند و می‌گوید که ما تظاهرات برپا کردیم و شما علیه این سند دیوثی اعلام موضع بکنید." اما آقای اسپنتا از هیچ شخصی نام نبرده بود

 • حزب اسلامی کلب الدین راکتیار « 37 نماینده » در پارلمان دارد . تعدادی از وزیر و معین در کابینه و تعدادی هم از والیان ، گلب الدینی هستند . شاه نواز تنی و گلب الدین از مهره های شناخته شده و عمده سازمان استخباراتی پاکستان ( آی اس آی ) اند . با این نفوذ قوی که آی اس آی در درون دولت فعلی دارد ، این رییس جمهور بی خایه جرأت ندارد از سری شاش جاسوسانش عبور کند .

 • همه رسانه ها باید این خاین را بایکوت کنند، هدفم از مژده است. امیدوارم که چهره مژده های دیگر هم که تعدادزیاد شان در همه سطوح دولت وجود دارند نمایان گردد.

 • اسپنتا احمق پاسپورت خارجی اش را گرفته از وطن خواهد رفت این من شما هستیم که به صلح در این مملکت احتیاج داریم با حذف کردن ها صلح در این کشور نخواهد امد.

 • کشورهای جهان هر یک دارای منافع ملی خود نیز است ، و کشورهای بزرګ و کوچک دنیا ارګان های ضد جاسوسی دارند که علیه جاسوسان کشورهای خارجی در مبارزه اند، دستګاهای ضد جاسوسی هر کشور مطابق منافع ملی خود فعالیت می کنند، هر ګاه یک جاسوس خارجی به دام دشمن خود ګرفتیار شود، جزا ان اعدام است، و لیکن اګر اتباع خود کشورها علیه وطن خود برای کشورهای خارجی جاسوسی نمایند، همچنان جزا ان اعدام است، وحید مژده جاسوس برحال دستګاه استخباراتی قدس ایران و ای اس ای پاکستان نیز است، در این راستا وقتیکه جبهه ملی ایجاد شد، من در یک نبشته خود از وحید مژده به عنوان جاسوس ډبل نیز یاد کرده بودم ، اینک وحید مژده برای استخبارات ایران و پاکستان عملآ کار می نماید و هدف ان اتش جنګ را در افغانستان شعله ور ساختن است و علیه منافع ملی افغانستان دست به کار است. وحید مژده در زمان جنګ و مبارزه علیه قشون سرخ در کمیته فرهنګی حزب اسلامی تحت رهبری ګلبیدین حکمتیار در پیشاور پاکستان فعالیت داشت در ان زمان نامبرده از طرف ای اس ای پاکستان ماموریت داشت تا ان عده روشنفکران ملی و مترقی که مستقمآ در نبرد علیه قشون سرخ شرکت داشتند، از طرف وحید مژده شناسایی می شدند و بعدا در جبهات ګرم در داخل افغانستان و در پاکستان از طرف اعمال ای اس ای به طور بی رحمانه ترور می شدند، همچنان ان عده افغانها که در پیشاور بود و باش داشتند و فعالیت های فرهنګی و سیاسی به نفع مردم افغانستان در انزمان به پیش می بردند توسط وحید مژده و امثال ان شناسایی و به ای اس ای پاکستان معرفی و بعدا ای اس ای پاکستان امر ترور انها را صادر می کردند، این جاسوس شناخته شده در زمان که طالبان در کابل قدرت را بدست داشتند از طرف ای اس ای به طالبان معرفی می شود در همین جا است که وحید مژده اسناد محرم را از وزارت خارجه به ای اس ای و قدس ایران می دهد .
  اکنون که جاسوسی این خاین ملی افشا شده و همګان می داند که وحید مژده یک خاین ملی است که باید اعدام شود، در ګفت و شنود که نامبرده در کویته پاکستان داشته نامبرده اعتراف می نماید که ایرانیان یعنی دستګاه تروریست قدس ایران به نامبرده تماس ګرفته و تقاضا نموده اند تا در رهایی یک پیلوت روسی با طالبان در تماس شوند، این واضع است کسانیکه در پاکستان علیه منافع ملی افغانستان کار می کنند و به طور علنی و ازاد سخن می زنند از مامورین ای اس ای پاکستان دستور می ګیرند و در خدمت انها قرار دارند، حال سوال این طور طرح می شود که روسها چرا به دولت افغانستان در مورد تماس نګرفته اند و یا مستقیمآ به خود طالبان در تماس نمی شوند، روسها از طریق دستګاه استخباراتی خود با قدس ایران در تماس می شوند و دستګاه قدس ایران به سفارت ایران در افغانستان دستور می دهند تا به وحید مژده در تماس شوند، مسایل جاسوسی روی اعتماد قبلی صورت می ګیرد و چیزی واضع است که وحید مژده شخص اعتمادی دستګاه ترورست قدس بوده، این نوع تماس شوخی نیست و دولت افغانستان باید هر چی زودتر نامبرده را توقیف و به جرم خیانت به وطن اعدام نماید ، جرم نامبرده روی شواهد و مدارک اثباته، ثبوت است، محترم داکتر سپنتا در ولسی جرګه افغانستان بیان داشته که وی خواهان دستګیری این خاین ملی است و لیکن دستګاه استخباراتی قدس در ارګ نفوذ قابل ملاحظه دارد که بالاتر از صلاحیت محترم داکتر سپنتا نیز می باشد، ایا مقامات ذیصلاح در ارګ در ارتباط این موضوع در اینده قابل محکمه نستند؟

 • وحیده مژده از قانون میگوید و از غیر قانون. ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

  چول میرویس کرزی به کونت مژده جان. ههههه

 • قای اسپنتا یکی از جاسوسهای عمده ممالک غربی است
  وقیتکه اقای نجیب روشن مسول رادیو وتیلویزون سابق به قاچاق هروین در المان گرفتار شد , توسط همین جاسوس و عضو یکی ازاحزاب المان بنام سبزها خلاص شد . از طرف دیگر او یکی از ماویست فعال و سمت پرست بود و هست , این خسر یگ جوان یهودی هم است.

 • وحید مژده این پدر لعنت بی ناموس ، در میکروریان همسایه ی من بود .آنوقت ها چه میدانستم ؟ شش ماه بعد ، باز دوباره میروم خانه ، ما و بچه های کوچه اینبار ... که خدا هم به فریادش نرسد .
  الهی بر پدر هرچه وطن فروش ، نوکر بیگانه است ، لعنت .
  مورخان آورده که شاه عباس دسته ای جلاد مخصوص داشت که به آنها « چگین » می گفتند ووظیفه ی آنها این بود که گنه کاران را به فرمان شاه ، زنده زنده پاره کنند و بخورند . در روضة الصفویه آمده است :
  « اینان گنهکاران واجب القتل را از یکدیگر می ربودند و اعضای بدنشان را با دندان قطع نموده و بلع می فرمودند »
  جوشاندن آدم ها در دیگ نیز از انواع دیگر مجازات های این حاکم مطلق بود .

 • سلام - وحید مزده یک انسان خیلی باهوش وکارفهم هستند . برادران پشتون تاجک وازبک . شماها زود قضاوت نکنید درمورد وحید مزده . چون دراین شرایط حساس چیزی راکه وحید مزده درک کرده اگر من وتو هم درک کنیم طالبان را باهمان کثافت کاریهای شان برادر خودمیدانیم وسعی میکنیم که همراه شان همکاری کنیم . روی سخن من طرف کسانی است که دین مذهب ناموس وکشورخودرا دوست دارند . بدانید که کشور دین مذهب وناموس ماوشما از طرف خفاشان به شدت تهدید میشود که انسانهایی مانند وحید مزده آنرا درک کرده ومیکنند . من هم دشمن طالبان بودم اما چیزی را درک کردم که باورش تنها برای کسانی آسان است که مدت زیادی را درایران سپری کرده اند . بله برادران من این خفاشان سران قوم هزاره هستند شاید عوام هزاره به نافهمی دنباله رو سران خود هستند یا میدانند. خطر خیلی بزرگ درآستین ما وشما است . باخبر وآگاه باشید .

 • خبر های داغ امروز روی صفحات فیسبوک !
  1- وحید مژده کارشناس سیاسی که متهم به جاسوسی برای طالبان است، یکجا با خانواده اش به کشور ایران پناهنده شد . منبع / حامد حیدری خبرنگار
  2- صفت الله صافی سخنگوی مرکز رسانه های حکومت متهم به چهره اصلی ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان. منبع / صفحه پرتو نادری

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس