صفحه نخست > دیدگاه > شکیرا میرقصد تا با فقر مبارزه کند!

شکیرا میرقصد تا با فقر مبارزه کند!

و اما همین آقایان که از اسلام و اسلامیت داد میزنند..
حسين زاهدی
سه شنبه 20 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مگر در کشور ما افغانستان همین آقایان که از اسلام و اسلامیت داد میزنند نه تنها که به اندیشه متبرک شان چنین عمل خیرخواهانه ی خطور نمیکند بلکه با بالا آوردن پول های مردم و سرقت های علنی و غیر علنی میلیونها دالر را به حساب های شخصی شان واریز نموده و با ساختن قصرگونه ها و مارکیت های تجارتی به ملکیت شخصی شان در حال افزودن است این در حالیست است که ده هزار کودک خیابانی داریم و میلیونها انسان دیگر در زیر خط فقر به سر میبرند و ده ها هزار کودک به بیماری سوء تغذیه مبتلا هستند.

دنیای عجیب است٬ و انسانها عجیب تر از آن! شکیرا خواننده (هنرمند) زن کلمبیای برای مبارزه با فقر کودکان در امریکایی لاتین با اجرای کنسرتهای در شهر های بوئنوس آیرس، لس آنجلس، میامی و چند شهر دیگر از جهان برای مبارزه با این پدیده ی شوم (فقر) حاضر است برقصد و بخواند و در امد حاصله از این کنسرت ها را به صندق بیناد خیریه آلاس ( بنیاد همیاری آمریکای لاتین) پرداخت میشود٬ مبارزه خانم شکیرا و چند دیگر از هنرمندان تنها در امریکایی لاتین خلاصه نمیشود و قرار است با برنامه های زنده (لایو) تلویزیونی برای ریشه کنی فقر در افریقا نیز در آینده برنامه های را اجرا کنند.

شکیرا قبل از اجرای اولین کنسرت توانست مبلغ دوصد میلیون دالار را از دومیلیونر امریکایی و مکزیکی برای این بنیاد خیریه بدست بیاورد.

اما چرا دنیا و انسانهایش عجیب است! خزان سال گذشته (۱۳۸۶) وزارت فرهنگ افغانستان پخش ویدیوهای این هنرمند را از طریق تلویزیونها کابل غیر اسلامی٬ مبتذل و ممنوع اعلام کرد.

ولی امروز همین "مبتذل خوان و مبتذل گستر" به گفته آقایان٬ برای مبارزه با منشاء تمام بدبختی ها٬ ابتذال ها و ناهنجاری های اجتماعی که مولد اصلی آن فقر است آستین بالا زده و به مبارزه برخواسته است.

او که خود در یک خانوده فقیر در کشور کلمبیا از مادر کلمبیای و پدر لبنانی متولد شده است فقر را با استخوانهایش تجربه کرده و هنوز جوانی است که تازه به سن ۳۲ سالگی پا گذاشته و از موقعیت که به دسته آورده است برای نجات جان کودکان کشورش و قاره افریقا در مقابل این پدیده ی جانگیر (فقر) ایستاده است.

مگر در کشور ما افغانستان همین آقایان که از اسلام و اسلامیت داد میزنند نتنها که به اندیشه متبرک شان چنین عمل خیرخواهانه ی خطور نمیکند بلکه با بالا آوردن پول های مردم و سرقت های علنی و غیر علنی میلیونها دالر را به حساب های شخصی شان واریز نموده و با ساختن قصرگونه ها و مارکیت های تجارتی به ملکیت شخصی شان در حال افزودن است این در حالیست است که ده هزار کودک خیابانی داریم و میلیونها انسان دیگر در زیر خط فقر به سر میبرند و ده ها هزار کودک به بیماری سوء تغذیه مبتلا هستند.

متاسفانه تمام هم و غم دولت مردان کشور اینست که مردم نباید کنسرت شکیرا یا سریالهای هندی را نگاه کنند مبادا دین اسلام در خطر بی افتد یا مردم به ابتذال روی بیاورند در حالیکه یکی از عوامل اساسی نا هنجاری های اجتماعی٬ نا امنی ها و به ابتذال کشیده شدن جامعه فقر است٬ طبق تحقیقات به عمل امده بیشتر کسانی که باعث شده است به گروه طالبان بپیوندند بیکاری و فقر بوده و اکثر زنان که امروز به عنوان فاحشه در بازار خود فروشی مشغول کار هستند عامل اساسی آن فقر شناخته شده میشود٬ هیچ یک از این مشکلات ما نه به ساختن اداره امر بمعروف و نهی از منکر حل میشود و نه به فتواهای عوام فریبانه٬ کافیست اندیکی از وجدان و انساندوستی و احساس انسانی این زن "رقاصه و مبتذل گستر" را در خود داشته باشند و کافیست تا فارغ از هر گونه تفکرات انسان ستیزانه و واهی فقط انسان باشند و تنها به کشور و مردم بی اندیشند٬ چه زیبا گفته اند که: ملا شدن چه آسان و آدم شدن چه مشکل.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جالب است يک زن نامسلمان بيشتر از ما مسلمانی عمل می کند آيا جناب خرم که ده ها سال درمکتب اخوانيزم و احزاب مختلف پاکستانی ولد، دال خوری نموده تابه اين سرحد چاقی رسيده ، از حديث نبوی که فقر را در رديف ويا همسايه کفر تلقی ميکند ،چيزی نشنيده است .و يا اينکه در چندسال بيکاری درفرانسه که هميشه به حيث يک گولکيپر ماهر وسيله سرگرمی دوستان افغانی بودند،دراثر اصابت توپ خلل دماغی پيدا کرده اندکه هر روز با اساسات و مبانی اسلام بازی های سياسی براه انداخته اند.
  آقای خرم شايد شما واقعآ يک گول کيپر ماهر باشيد تا يک وزير فرهنگ.افکار شمابيشتر طالبانی است تا اسلام واقعی و فرهنگ بلند فرانسه هم نتوانسته به شما چيزی خوبتر بياموزد،تا به مردم مظلوم افغانستان مصدر خدمت شويد.
  وای به حال اين ملت با چنين وزير بی فرهنگ!

  • زاهدی عزیز !کمک بر فقرا، دلجویی از مستمندان، یتیمان،اجرای کار های خیریه،مربوط به احساس رقیق انسانیت بوده و خصلت فردی میباشد .و نه مذهب و شغل و حرفه ،دارائی ،سن و سال و زبان وغیره.هستند بسیار انسانهایی که بنابر احساس همدردی ،و شفقت بدون دریافت پاداش ،با مستمندان دلجویی، مدد و شفقت میکند.و فاقد وابستگی مذهبی میباشند.در این ضمن هستند بعضی پیروان مذاهب که همدردی و شفقت خود را بر اساس توصیه مذهب شان نیز میکنند.مگر متاسفانه انها توقع پاداش در مقابل نیکی از خدای خود را دارند.یعنی کم از کم برای خرید یک محل کوچک در بهشت موعوددر ان دنیا اگر وجود داشته باشد، با خدا معامله میکنند.به نظر من این کمک نه بلکه تجارت است.بیشتر پیروان عیسی را من در این قطار قرار میدهم.هستند مردمانی مثل خلیفه بیات که از کمک اش کرده تبلیغاتش بیشتر است.و هدفش معرفی خود به حیث شخص نیکو کار در انظار عامه میباشد.ممکن به این هدفش برسد.اما نمیتوان کمک هایش را به نام کمک واقعی نام نهاد.

   اقای زاهدی سوال حتمی این نیست که یک مسلمان و یا یک رهبر مسلمان حتمآ باید دست سخا داشته باشد و به همنوع خود کمک کند.اگر ذکاتی و خمسی و یا صدقه یی هم است انرا ملا و سید و اخند تصاحب میکند.در مجموع مسلمانان بیشتر به غنیمت گرفتن توجه دارند و نه به دادن .

   ضمنا کمک تنها مادی نمیتواند باشد .دلجویی از مستمندان،گفتار خوش به یتیمان ،لطف خوش با هر انسان ،پرسش و پرستاری مریضان همه در مجموع اعمالیست که از هر انسان متمدن توقع برده میشود.

 • shakira hamishe dar qalb mast

 • توکی از کفاری جهان ایمایت میکنی این کافیران چی کرده بر ما اگر کافیر هستی یا مسلمان خود را میخیواهی وبس

  • رفع اشتباهات املائی نوشته بالا!

   تو که از کفار جهان حمایت میکنی ،این کافران چه کرده بر ما.اگر کافر هستی یا مسلمان خود را میخواهی و بس.

 • فرضاً وجدان مسئولین دولتی در افغانستان بیدار شد و حس انسانیت نیز در آنها گل کرد... سوال اساسی در اینجاست که کدام یک از آنها باید اولتر کنسرت بدهد؟! کرزی؟ احدی؟ وردکین؟ اتمر؟ خلیلی؟ مسعود؟ قانونی؟ فهیم؟ سیاف؟ محقق؟ ... مگر بادار آنها (بوش) اجازه خواهد داد؟ رقص و آواز خوانی نیز باید به اجازۀ کاخ سفید باشد!

  از این حرفها اگر بگذریم، عمل انساندوستانۀ شکیرا در جای خود قابل قدر است و امید دوستداران غربئ هنر وی بر سیاستمداران و مسئولین دولتئ خود فشار بیآورند تا از غارت و چپاول ذخایر طبیعی و دارایی های عامۀ کشور های فقیر دست کشیده و حمایت خود را از حکمرانان مستبد و جابر در این کشور ها قطع کنند. و این یگانه راه حل اساسی خواهد بود نه دادن یک کاسه برنج و یا آرد برای یکروز و یا یکسال آنهم برای بخشی از مردم فقیر افریقا، آسیا و یا امریکای لاتین. تا وقتیکه بزرگترین دیموکراسئ دنیا (امریکا) بزرگترین صادر کننده اسلحه و وسایل آدم کشی در دنیا باشد و عدالت را پشت پا بزند، از صلح، رفاه و آسایش بجز چند شعار چیزی دیگری نصیب اکثریت مردم دنیا نخواهد شد.

  دو گزارش زیر را میتوان بطور نمونه در اینجا ذکر کنیم:

  امریکا صادر کننده درجه یک اسلحه به مناطق بحرانئ دنیا...

  For many, war is synonymous with Iraq or Afghanistan, but our research enumerates 25 ongoing conflicts throughout the world. In the last decade, the U.S. has transferred some $8.7 billion in arms and military services to these war zones, $970.5million in 2003 alone.

  جالبتر اینکه این دولت ها که داد از دیموکراسی و بشردوستی میزنند حاضر نمیشوند که حتی توافقنامۀ محو ماین های ضد انسانی و بمب های خوشه یی را امضا کنند.

  • شریف جان سلام .من با سایر قسمت های نظر تان کاری ندارم .اما یک نظر تان برای من سوال برانگیز است که شما مطالب را بصورت بیمورد و نا ارتباط با هم تحلیل کرده اید.این خودش یک ابتکار یک هنر مند است و از هنرش که در دنیا خریدار دارد .به یک مقصد انسانی تر یعنی کمک به فقرا استفاده میکند. این یک انتخاب شخصی خودش میباشد.البته این یک کار کاملا جدید هم نیست .هستند در دنیا هنرمندان دیگری که در بخش های مختلف هنری از اواز خوانی تا نقاشی وغیره به مقصد کمک به بینوایان استفاده کرده اند.این تنها هنر مندان نیستند بلکه دانشمندان هم در این نوع کار ها گاهی پیشقدم بوده اند.مثل نوبل و غیره...در خود کشور ما هم هنرمندان زیادی اینکار ها را کرده اند.مثلا فرهاد دریا.

   با و جود انکه من با شما در قسمت اعمال ظالمانه کشور های مقتدر اقتصادی و نظامی بر کشور های فقیر همنظر میباشم .یاد دهانی ظلم این کشور ها و بالاخره اوردن فشار بالای دولت های متعرض را از طرف شکیرا را یک تحلیل و توقع نا بجا میدانم.حالا مثل انست که شما از فرهاد دریا بخواهید که بالای طالبان فشار وارد کند که دیگر انفجارات انتحاری را پایان بخشند. و یا گوگوش بالای ملا های ایرانی فشار بدهد که دیگر ایران اسلحه و مین به طالبان ندهد.و در راه صلح وطن ما سنگ اندازی ننماید.و یا از بدر منیر بخواهید که بالای دولت پاکستان فشار بدهد که از حمایت طالبان و ادامه جنایت در قبال کشور افغانستان دست بردار شود.این تحلیل و این خواست به نظر من با عرض معذرت خیلی کودکانه میباشد.ایا نغمه و منگل میتوانند که بالای قاچاقچیان و مولدین تریاک و مواد مخدره فشار وارد کند که انها برای نجات بشریت از دام اعتیاد دیگر کوکنار کشت نکنند؟بیشتر از ده در صد جامعه ایران از اعتیاد به طرف نابودی میروند. مسلمآ خیر.پس اینکه شکیرادولت ها را فشار بدهد من زیاد موافق نیستم.اما اگر بگوئید که او یک اهنگ و ترانه برای انسان و آزادی انسان از ظلم و توقف جنگ و قطع فوری قتل انسانها بدست نظامیان ( از تمام کشور های دنیا)وغیره بسراید.انگاه من برایتان خواهم گفت که بله دوست عزیز شما حق به جانب میباشید.

   مثلآ یگ اهنک از سیاوش قمیشی را برایتان انتخاب کردم.لطفآ انرا گوش کنید.نام اهنگ تصور کن

   آنلاین : تصور کن (اهنگ قمیشی)

  • طبیعت دشمن !

   هرنظریکه موافق افکار کودکانه والحادی خودت نباشد آنرا بی ارتباط و غیر ضروری وکودکانه میشماری.

   اگر انصاف را بخرچ دهی آقای شریف در ابتدای امر از شکیرای رقاصه تقدیر بعمل آورده است.

   ودرضمن :

   از طرفداران ودلداده گان آن رقاصه خواسته که با برپائی مظاهرات واعتصابات حکومتهای ظالم ومنفور خویش را زیر فشار قرار دهند تا ازصدور اسلحه به کشورهای فقیر ونادار جلوگیری نموده واز چور وچپاول منابع طبیعی کشورهای غریب دست بردارند.

   شما خودتان عمدا بحث را به انحراف میکشانید که گویا شریف گفته است که شکیرای رقاصه خودش از حکومتهای غربی چنین تقاضا را بکند.

   مثل اینکه منطق ات باسوادت در یک سویه قرار دارد.

  • دوست عزیز شریف جان !اهنگ قمیشی را که بنام تصور کن است بشنوید.

   آنلاین : تصور کن (اهنگ قمیشی)

  • ممنون از ارسال پیوند آهنگ. باید بگویم که درک شما از نوشتۀ قبلئ من کاملاً اشتباه میباشد. منظور من این بود که هواداران شکیرا و امثالهم باید بر دولت مردان خود فشار بیآورند تا از چور و غارت دارایی هائ کشور های آسیایی، افریقایی و امریکای جنوبی دست بردارند. این یگانه راه حل معقول و واقعئ گرسنه گی، فقر و بحران در دنیاست.

   در غیر آن این میلیون، میلیون دالر شکیرا خانم و غیره افراد خیر مانند قطره در مقابل بحر گرسنگیست. نباید فراموش کرد که ما امروزه حدود یک میلیارد گرسنه در جهان داریم که بیش از بیست میلیونش در افغانستان بود و باش دارند... و این شیوۀ کمک با آنکه گام مثبت و قابل قدر است اما هرگز راه حل اساسی نیست.

   و در مورد طالبان و القاعده نیز باید نوشت که اکثریت مردم هوشیار دنیا حالا میدانند که آنها مولود سازش استعمار و کشور های خاین مانند سعودی و پاکستان اند. ادعای شما در مورد کمک های ایران به طالبان ادامۀ اتهامات امریکاست که اگر در مورد حزب الله لبنان و حماس در فلسطین میبود من با شما موافقت میکردم اما تا جاییکه من راجع به طالبان و القاعده میدانم این ادعا کاملاً بی اساس است و به درخواست کمک سفیر پاکستان (اسیر در دست طالبان) میماند که از سفرای پاکستان در ایران و چین استدعای کمک نموده بود تا بر دولت های چین و ایران فشار بیآورند تا وی را زا چنگ طالبان آزاد سازند...!!! که بسیار مضحک و خنده دار است.

   شاید ایران بخواهد بوسیلۀ بخشی از طالبان با غرب در کشور همسایۀ شرقئ خود مبارزه کند اما همه میدانند که ریشۀ اصلئ این گروهک مزدور در کشور پاکستان است نه ایران و از آنجاییکه پاکستان با غرب روابط حسنه و نزدیک دارد پس میتوان گفت که طالبان نیز روابط شان با غرب بر خلاف ظاهر بسیار حسنه و نیک است آنچنانکه دولت های مزدور در منطقه (امارات، عربستان و پاکستان) دولت الاغ ابن الاغ (ملاعمر یک چشمه) را به رسمیت شناختند و سخنگوی آنها (مجاهد) یک پایش در دوبی و پای دیگرش در واشنگتن و سویس بود...

   امید خاطر عزیز تان نرنجیده باشد.

  • بالمقابل احترام تقدیم میدارم.و به ارزوی سعادت تان هستم.با وجود انکه از نوشته تان بوی اقای ذبیح الله ناصری میاید.اما شما خود تان را اقای شریف معرفی کرد ه اید و من این نوشته شما را به عنوان هویت تان اگر جدید هم است میپذیرم.اگر به اهنگ قمیشی گوش فرا دهید ارزوی قلبی هر انسان شریف را تمثیل میکند.من میدانم که شما هم با من در این نکته موافق هستید.امااگر در مورد اصل مطلب بر میگردیم که عبارت از اجرای کنسرت شکیرا برای امداد به فقرای امریکای لاتین است.حالا این زن که آواز خوان شهره و شناخته شده است بنابر اینکه فقر را در ایام طفولیت خود تجربه کرده و حالا که از برکت هنرش به شهرت و ثروت رسیده،خواهان کمک به همنوعان خود با استفاده از هنرش میباشد.در هر صورت من این کار موصوف را که به هدف انسانی صورت میگیرد تائید میکنم .ممکن شما هم با من همنوا باشید.اما برای تامین عدالت جهانی و ریشه کن کردن فقر و توزیع عادلانه نعمات مادی در اجتماع و یا به سویه جهانی حرفهای زیای برای گفتن وجود دارد.دانشمندان و سیاستمداران راه های متفاوتی را برای برون رفت در پیش پا گذاشته اند.من در اینباره زیاد تبصره نمیکنم .زیرا از حوصله این جزوه خارج است.در این میان اگر شما به این نظر میباشید که به اصطلاح هوا داران شکیرا و امثالهم باید بر دولت مردان خود فشار بیآورند تا از چور و غارت دارایی هائ کشور های آسیایی، افریقایی و امریکای جنوبی دست بردارند. این یگانه راه حل معقول و واقعئ گرسنه گی، فقر و بحران در دنیاست.من همین طرح شما را هم غیر عملی و نادرست ارزیانی میکنم.البته هرکسی که به شکیرا به این عنوان یک کمک میکند ،در فکرش کمک به یک همنوع میباشد.نه بفکر تغییر سیستم کلی دنیا.و بر علاوه پول عاید از کنسرت نه به حساب شخصی شکیرا بلکه به حساب کمک به فقرا سرازیر میگردد،مبلغ کمک شده از حساب شکیرا میرود نه بقیه مردمان.زیرا انها در برابر تماشای کنسرت پول پرداخته اند.و ممکن برای بعضی شان مهم هم نباشد که این پول در اخیر به حساب کی واریز میگردد.شکیرا یا فقرا؟باز طرح این موضوع را در این جا مثل یک وصله بی رنگ در کل مطلب میدانم.بیائید با واقع بینی این موضوع را بررسی کنیم:اول این هواداران کی هاستند؟در کجا اقامت دارند؟و چگونه و بالای کی و به کدام شکل فشار وارد نمایند؟چه نوع فشار موثر تر است؟ایا تمام این مشکل با قطع صدور اسلحه به پایان میرسد؟ایا برای تامین نظم و عدالت بین المللی و یا در داخل یک کشور این فشار کفایت خواهد نمود؟اینها و هزاران سوال دیگر در ذهن یک انسان عاقبت اندیش خطور میکند.اول باید هدف معلوم گردد و بعد راه معقول رسیدن به ان.فکر میکنید که یک تعداد مردمانی که مثلآ در امریکای لاتین زندگی میکنندو به شکیرا پول میدهند تا با چند بینوا در امریکای لاتین کمک کند،دلش به حال چند افغان بیچاره خواهد سوخت که مثلآ به قول شما بر دولتهای شان فشار وارد کنند.که بطور مثال بنابر تقاضای اقای شریف از صدور اسلحه و چپاول دارایی های کشور های فقیر اجتناب کنند.شما خودتان که فرد با احساسی هستید لطفآ شرافتمندانه بگوئید که با همه احساس و شرافت تان چه نوع فشار را بر این ظالمان توانسته اید وارد نمائید تا دیگران از شما تقلید نمایند.پس کلمه وارد کردن فشار به نظر من یک طرح رویایی است تا حقیقی.

   در مورد ایران باید خدمت شما عرض کنم که رژیم سیاه و فرتوت اخندی ایران یکی از مردود ترین شکل حاکمیت یک مشت ارازل میباشد که در قرن بیست ویکم بر گرده های ملت مظلوم ایران نشسته و بران سیادت میکنند.این رژیم فاقد هر نوع مشروعیت لازم برای حاکمیت میباشدو از نگاه تخطی های حقوقی از کوچکترین حقوق انسانها دست کمی از رژیم اسرائیل ندارد.این رژیم محکوم به فناست. و بالاخره ملت ایران این باند جنایت کار عمامه بر سر را از سریر قدرت به زیر می افکنند.و این دوره به نام تاریکترین عصر تاریخ ایران مسمی خواهد گردید.این رژیم فاسد صرف به مقصد بی ثبات ساختن حاکمیت دولت افغانستان(مهم نیست کرزی یا فرد دیگر) به مخالفان حاکمیت مرکزی امداد خواهند نمود.این تنها ادعای امریکا نیست بلکه شواهد گوناگون در محل و در بین خود طالبان گواه بر این حقیقت میباشد.و شما هم نمیتوانید بنابر وابستگی های مذهبی تان با حمایت از این رژیم از جنایات شان چشم پوشی کنید.شما تلاش دارید تا هم مذهبان تان را در مبارزه با ابر قدرتان در اولویت و حقانیت قرار بدهید.در حالیکه تلاش دارید کسانی را که به حصول عین ایده میرزمند مگر وابسته به مذهب دیگر هستند بی اعتبار بسازید. در حالیکه برای اثبات ادعای تان هیچ دستاویز هم ندارید.مگر من به شما میگویم که هر نوع حمایت تان از این رژیم فاسد دشمنی تان با ملت افغان میباشد.بهترین راه به نظر من طرد همه این افراد افراطی و ادمکش میباشد.وصرف ساختن یک افغانستان غنی و با قدرت جواب معقول همه متجاوزین میباشد.و تا زمانیکه ملت ما به پای خود نه ایستد،ما اماج تجاوز کشور های دور و نزدیک خواهیم بود.بیائید دست به همدیگر بدهیم و بگوئیم که خجل باد هر کسی که بر ضد حاکمیت ملی ما تلاش میکنند.ولو به مفاد ایرانست یا امریکا.

   ضمنآ میخواهم خدمت شما عرض کنم که یکی از بزرگترین مصایب در کشور ما و جهان همانا خود ادیان و مذاهب شان میباشد.با به گور سپردن عقاید مذهبی ما میتوانیم که جوامع بشری را از یکی از بد ترین تضاد ها و کشمکش ها نجات دهیم.

   .به امید اعتلای علوم و به خاک سپردن خدایان

   آنلاین : یک گذارش مختصر در مورد کمک ایران به طالبان

 • شکيرا نمونه کاملی ازانسان وانسانيت رابه نمايش ميگذارد.اوبارقص وصدای گيرای خويش عشق،محبت،دوستی راتمثيل ميکند.آواز دلپزيرشکيرا مرهم وجرفه اميدی برای ناميدان ودريچه تسلی برای شکسته دلان است.شکيرا باخودگذری مرزهای خودکامگی راميشکند ظلم وظالم راببادتمسخرميگيرد .

 • well Lebanese people are 6 million live in Lebanon , and nearly 20 million are around the world specially in brazil , shakira also originally Arab from Lebanon , in 2001 she brook trough English speaking world , and she can speak very well Arabic too . shakira means , thank you , and she is daughter of William Mubarak shaded who is from Lebanon , ( the fashion of helping the poor in united stat and same European country are originally is a set up program to introduce Christianity and creating a sol atmosphere behind front line of war in defeated country or in a country who going to attack by Christianity or westerner ) west have strategist to very Fay future stat of economic & politics & security stability of a country in advance from where they are standing, and then they mad planning , and once plan is crated , the system of government followed even generation to generation till final stage . location of lot of organization in Kabul even in rooms and dormitory of “Kabul Marston” is example of this act . once a American politician say that “ save Africa from African “ those country who shakira these day start helping them , is it neighboring the united stat of America , in stead of shakira why government of bush not help them , bush use those southern as labor comp and use them indirectly as a illegal immigrant labor in said united stat ., and the main time pentagon send a huge amount of them to medal east and Afghanistan for war against promises for green card means American citizenship , and those family who shakira help them , may lost there only son in Mexico desert or my American send them to Iraq or Afghanistan or my they killed already , and the family who left behind from those brave poor are have no future and no way to go .

 • I’m living in Shakera lover region, she doing great job to root out the poverty, who can do (de la mezma) the some like her, to serve people and save them from poverty,
  It’s the essential job of a government, it’s responsibility of Karzai and his corrupted team job, if poverty is under zero, you should blame Karzai and his wrong team, some artist can’t save people from poverty alone.

  Ahmad Kabulistani

  • به جواب نویســنده بسیار گرامی و حامیان معـزز شـان!

   درست است که رهبران نام نهاد افغانستان وجدان نداشته و همه را در جیب های خویش غارت میکنند. اما در هر کار زشت نـبـایـد مسلمانان را شریک دانسـته و کوشش کنیم تا دین اسلام یا دیگر ادیان را تحقیـر کنیــم.

   در اخیر اگر کار شکیرا زیاد خوش تان آمده میتوانید زن ها ودختران تان را مانند شکیـرا رقصانده و شما هم به فقراء و بی نوایان کمک کنید. اما کوشش نکنید که کدام مذهب یا دین را احمـقـانـه مورد توهین و تحقیر قرار دهیــــد.

   بــه امیــد عقــل کـامـل در وجــود تــان!!!!!!!!!!!!!

  • باخواندن پیام منطقی ومعقول جناب رامین من بعوض آقای زاهدی خجالت کشیدم

  • جواب رامین نام به حسین زاهدی بسیار احمقانه و حاکی از سطح نازل فرهنگی اش است. دین جز آله دست عده ای جاهل برای سرکوب روشنگری چیز دیگری نیست. اندیشه های عصر حجر با عصر اتم سر سازگاری ندارد و فنا شدنی است.

  • حامد جان!

   فکر کنم پیامم زیاد بـد تان آمد. درست حقیقیت تلخ است خصوصاً برای افـراد که تحمل آنرا نداشته باشند مانند جناب شما.

   اما حامد جان کوشش کن به عوض توهین و تحقیر های بی مورد به مطالعه تان افزوده و بدانید که دین اسلام فنا شدنی نه بلکه همه روزه توسعه بیشتر پیدا میکند.

   کامگار باشیـــد!!!

  • رامین جان شما که ادعای مسلمانی دارید.و شاید خودتان را یک نمونه خوبی هم از دین اسلام بدانید .اینرا یدانید که دادن دشنام به دیگران در هر دین به شمول اسلام نا رواست.حالا دیگران هم میتوانند به شما بمراتب دشنام های زشت تر به خواهر و مادر تان بدهند.مگر خوشبختانه که تا حال نداده اند.و نباید هم بدهند.چون اعضای فامیل شما در ارائه نظر شما و در دشنام دادن شما شامل نیستند.انها در بی ادبی شما تقصیری ندارند.لطفآ اگر کدام دلیل در مقابل نوشته زاهدی دارید با حفظ کرامت زبان خود تان ، انرا بیان دارید تا ما هم از ان محظوظ گردیم.در غیر ان اگر منظور دشنام دادن باشد به یکی از بچه های کوچه در محل زیست تان مراجعه کنید.باور کنید هزاران نوع دشنام جدید را خواهید آموخت.اما اگر با وجود ان اگر یکی از کسانی که شما ایشان را دشنام داده اید مثلآ خود زاهدی اگر به شما بگویند که شکیرا به وکالت همه کافران رقصیده است و چند میلیون دالر هم جمع کرده .حالا نوبت شماست تا به وکالت مسلمانان خودتان شخصآ برقصید تا "پور" شکیرا و دیگران را ادا کرده باشید.تا کم نیائید.ممکن شما در مناطق قندهار و یا لوگر هنوز هم خریدار داشته باشید.حتمآ ان عزیزان هنر شما را قدر خواهند نمود.آنوقت شما هم زیاد خوشحال نخواهید شد.

   باز جالب انست که به حامد جان مینویسید که:"اما حامد جان کوشش کن به عوض توهین و تحقیر های بی مورد به مطالعه تان افزوده ..."جالب انست که بدون حفظ حرمت کلامت اول دشنام میدهی و باز دیگران را نصیحت میکنی ،بر علاوه توقع داری که طرف مقابل به تو لبخند هم بزند.اگر باز بالای کسی قهر هم بودی خودش را شخصآ دشنام بده و این یک نامردی بزرگ است که دفعتآ به خواهر و مادر مردم تعرض میکنی.به واقعیت اگر به خواهر و مادر و همسر خود احترام داشتی انها را با این نوشته هایت برای دشنام متقابل در دسترس مردم نمیگذاشتی.اگر تو به عوض دشنام یک دلیل معقول مینوشتی اولتر از همه من برایت افرین میگفتم.

   کور خود بینای مردم.

  • جناب آئینه!

   با آنکه من مستقیماً به کسی دشنام نداده و نمیدهـم اما درست آن اسلام ستیزان که دین اسلام و دیگر ادیان را بدون موجب مورد تمسخر قرار دهند این را فرض خود میدانم تا سخنان اوشان را به هر گونه که شود رد نمود.

   چون خواست اسلام ستیزان این است تا همیشه دین مقدس اسلام را مسخره نمایند که هرگز به این کار شوم شان موفق نخواهند شد.

   آنهااینبار خواستند که اسلام و مسلمانان را با شکیرا مقایسه نموده و بازی یا حیله نو را بکار اندازند.

   در اخیر میخواهم یاد آور شوم که من هم توانائی آنرا دارم که جواب توهین های شما را به توهین جواب داده و به سخنان بیهوده بپردازم. اما نه! صرف میخواهم بگویم همان تجربه را که از لوگر و کندهار داری خداوند برای خودت خوب کند.

   کاسه چینی که صـدا میکند

   خود صفت خویش ادا میکند

   پیروز باشــــــــــیــد!!!!!!!

 • سلام به همه،
  آقای حسین زاهدی می نویسد:
  "شکیرا میرقصد تا با فقر مبارزه کند! مگر در کشور ما افغانستان همین آقایان که از اسلام و اسلامیت داد می زنند نه تنها که به اندیشه متبرک شان چنین عمل خیرخواهانه ی خطور نمی کند بلکه..."
  حالا شما بیایید که از این نَوده پیوند کنیم:
  آیا منظور آقای زاهدی این است که در کشور ما افغانستان همین آقایان که از اسلام و و اسلامیت داد می زنند، به اندیشه متبرک؟ شان خطور نکرده است که چنین عمل خیرخواهانه یی یعنی رقصیدن به سبک شکیرا را انجام بدهند تا گشنه گان جهان را سیر و تشنه گان آن را سیرآب سازند.
  اول اینکه معلوم نیست این آقایان کدام اند؟ بعد معلوم نیست که آیا رقص این؟ آقایان می تواند کمکی به رفع فقر در جهان کند و بالاخره این هم معلوم نیست که ایا رقص این آقایان؟ خریدار دارد یا نه؟
  گذشته از آن سوال دیگری هم مطرح می شود که این عمل خیرخواهانه چرا به اندیشه متبرک خود آقای زاهدی خطور نکرده است...
  این دیگر بسیار فلسفی می شود اگر بگویم آیا آن کسی که محفل رقص شکیرا پول می دهد، هدفش کمک به فقر زدایی در جهان است یا لذت بردن از خم و چم شکیرا. شاید بعضی فقیران خوش ذوق هم پیدا شوند که پول اهدایی را در کنسرت بعدی شکیرا برای تماشای آن حرکات آن چنانی که آقای زاهدی انتظار دیدن شان را از این آقایان؟ دارند، به مصرف برسانند و خود چند شب و روز دیگری گرسنه روزگار بگذرانند.
  تا چه وقت فرهنگ گدایی را در کشور خود تبلیغ کنیم. میلیاردها دالر از زمان سقوط طالبان به افغانستان سرازیر شد، هنوز کسانی استند در کشور ما که علف می خورند.
  ترویج شکیرا چه درد من را دوا می کند. این مسخره بازی های تیپ هالیوود چه گره از کار من و تو می گشاید آقای زاهدی؟
  در غرب معمول این است که هنگام تقریب نشر اثر هنرمندی، به دور و بر او خاکباد راه می اندازند تا "بیزنس" شان راه افتد. شایعات راه می افتد، ازدواج ها صورت می گیرد، طلاق ها ثبت فورم ها (در حقیقت نشرات) می شود تا کاست هنرمند به فروش رود یا فیلمش بیننده پیدا کند.
  آقای زاهدی،
  بیایید از آن بالا ها به پایین! شکیرا را بگذارید کار خود را کند. مثال او را برای ما ندهید.
  وقتی من در قریه ام به یکی از این فقیرا گفتم که آقای زاهدی گفته است شکیرا می رقصد تا پولش را به او روان کنند، یک فکاهی را به من گفت. فکاهی را برای تان نمی گویم چون آقای میر هزار شاید نشرش نکند، اما نتیجه اش را می گویم:
  گفت: می ترسم اگر پول از رقص شکیرا به ما رسد، شهرت به او رسد و ......... پاره گی اش به ما.

 • Din muqadas hast wa bakhateri qudasat wa pakiy basharyat afarida shoda lozom nadarad ki dindar wa din ra ba yak raqasasa muqayesa konid. agar shakira komak mekonad aya mafhoomi inra darad ke dar website kabulpress Din ghayri mustaqim tanbih shawad,
  with regards Hares Hakimi from TUrkey

 • سلام واحـتـرامات خویش را خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس? تقدیم داشته و امیدوارم ملبس با لباس عافیت باشید.

  نمیدانم چرا بعضی برادران ما کوشش میکنند تا اسلام عزیز را با هر چیزی که دل شان خواست مقایسه کنند.

  اسـلام در ذات خویــش نـدارد عیـبی

  هر عیب که است در مسلمانی ماست

  هر فرد که به نام اسلام این و آن را انجام دهد او نماینده گی از تمام مسلمانها و اسلام ننموده و کار خودش است. بـناءً نباید به خاطر آن اشخاص به دین اسلام و مسلمانان کدام بی حرمتی صورت گیرد.

  اما آقای زاهدی و دیگر حامیان شان همیش مسلمانان و دین اسلام را مورد انتقاد بیجا قرار داده و میخواهند از این طریق شهرت کسب کرده و برای مسلمانان تشویش ایجاد کنند که خوشبختانه این کار شان به جای نرسیده و همیش از جانب مسلمانان مورد انتقاد جدی قرار میگیرند. این بار آقای رامین و دیگر دوستان بسیار دلایل منطـقی را خدمت اوشان پیشکش کرده تا در آینده بی مورد بالای اعـتـقـادات مسلمانان و دیگر ادیان جهان تاخت و تاز نکنند.

  به امیـــــــد هــدایــت واقـعـی در وجـــود همــه!

  • اسلام دوست عزیز با در نظر داشت نظمی که نوشتید ،این مطلب را برایتان انتخاب کردم.البته لطفآ تمام انرا با خاطر ارام مطالعه نموده و بعدآ بدون احساسات و یا دشنام به رد ان دلایل تان را بنویسید.زیاد خرسند خواهم شد که نکات ضعف نوشته را برای من تذکر بدهید.موفق باشید

   آنلاین : اسلام به ذات خود ندارد عیبی+++هر عیب که هست در مسلمانی ماست

  • طبیعت دوست

   راستش خودت از مخاطبان درخواست رعایت عفت کلام و خونسردی را کرده ای در حالیکه نویسندۀ مطلب ارسالئ شما تا توانسته به امر جورج دبلیو بوش و یهود اولمرت اتهام، دشنام و فحش نصیب مسلمانها کرده است که در ذات خود عجیب و خنده دار است.

   بنده نیازی نمیبینم که به این مطلب سراپا افترا و تهمت، پاسخ بنویسم با آنکه دوستان دیگر اگر خواستند میتوانند اینکار را بکنند و برای این کارم دلیل هم دارم: اول اینکه بحث را در مورد این چنین مسایل باید با افرادی کرد که اولاً با ادب باشند، ثانیاً کج بحثی نکنند و ثالثاً بحث شان از روی دشمنی و عناد با دین اسلام نباشد. که در این جا هر فرد با خواندن این مطلب (پیوند ارسالئ شما) میفهمد که نویسنده از جیره خوران امریکا و اسراییل است و بحث با همچو افراد یاوه سرای سودی ندارد بجز از اتلاف وقت.

   بدون شک اشتباهات خلفای راشدین (بجز آخری) و جنایات حکومت های بنی امیه و بنی عباس را نمیتوان به پای اسلام و مسلمین نوشت همانطوریکه جنایات بوش با عیسویت ربطی نداشته و وحشت و بربریت صهیونیست ها را نیز نمیتوان به پای کلیمیان نوشت.

   با آنکه هیچ فردی ادعا نکرده مسئولین جمهوری اسلامی معصوم و عاری از اشتباه اند، ایران را نیز از اوایل انقلاب تا اکنون با انواع و اقسام دسایس و توطئه ها آرام نگذاشته اند که 8 سال حملۀ صدام حسین به تحریک غرب و از سوی دیگر قتل عام رهبران سیاسئ ایرانی (کشتار 72 تن در مجلس و ترور مطهری، رجایی، باهنر و بهشتی...) در اوایل انقلاب را میتوان به طور نمونه یاد آور شد. در این اواخر کمک های مستقیم غرب به مجاهدین خلق را میتوان مثال دیگر تجاوز غربی ها بر حریم ایران دانست.

   راستش برای بالابردن معلومات در مورد اصالت اسلام، مطالعۀ آثار گوستاولوبون مورخ مشهور فرانسوی فکر کنم تا اندازۀ زیادی برای همه گی موثر باشد تا بتوان اسلام و تمدن اسلامی را از دیدگاه یک مورخ و جامعه شناس غربی که کاملاً از زاویۀ بیطرفانه به این مسایل نگاه نموده را دانست.

   مانا باشید

  • سلام های مملو از صفا و صمیمیت خویش را خدمت همه خواننده گان محترم سایت کابل پرس? تقدیم داشته و امیدوارم اوقات خوش را پیشرو داشته باشیـــــــد.

   طبیعــت دوست یا بابک عزیز! خوشحالم که بعد از مدت طولانی باز با شما روبرو شده و به نظرات خویش در باره دین مقدس اسلام دین که روز تاروز بروز کرده و در سراسر جهان توسعه پیدا میکند می پردازم.

   من مطلب ارسالی شما را دقیقاً نه بلکه بطور سطحی مرور نمودم و در رابطه به آن میخواهم تاًکید کنم که هـسـتند یک تـعـداد از نا باوران و معتـصبان نا آگاه که امروز جاهلانه مطالبی را به اسلام منصوب می کنند. بسیاری از این مطالب بر اساس باورهای غلط و یا کینه ورزی های مغرضانه شان بوده و کدام ارتباط با مفاهیم روشن قرآن کریم که کانون جوشش اسلام است ندارد. این گونه مطالب به گونه های طرح می شود که می خواهد اسلام و مسلمانان را چهره های خشن و زورگو جلوه دهــد که خوشبختانه اسلام ستیزان به این هدف شوم شان پیروز نشده و همیش توسط مسلمانان مورد انتقاد قرار گرفته و اعمال وحشیانه و تبلیغات سوء شان محکوم میگردد.

   در این بحث امیدوارم با استناد به آیات روشن قرآن کریم بدانید که اسلام نه تنها دین خشونت و جنگ و خونریزی نیست بلکه دین رحمت و عطوفت است در قرآن کریم در سوره بقره آیه 190 پاره دوم خداونــــــد ج چنین می فرماید:

   و قاتلوا في سبيل الله الذين يقاتلونكم و لا تعتدوا ان الله لا يحب المعتدين

   و در راه خدا، با كسانى كه با شما مى‏جنگند، نبرد كنيد! و تجاوز نكنيد ، كه خدا تجاوز کنندگان را دوست نمی دارد.
   مفهوم آیه به روشنی تجاوز و تعدی را نفی و جنگ با کسانی را که با مو منین می جنگند که نوعی جنگ دفاعی است را توصیه می کند . در دین اسلام اگر کسی انسانی را به نا حق بکشد مانند این است که تمام مردم جهان را کشته و حرمت نفس انسانی بسیار حائض اهمیت است.

   در سوره مائده آیه 32... پـاره پنـجم خداونـد ج میفرمایــد:

   من قتل نفسا بغير نفس او فساد في الارض فكانما قتل الناس جميعا..

   هر كس، انسانى را بدون ارتكاب قتل يا فساد در روى زمين بكشد، چنان است كه گويى همه انسانها را كشته....
   دقت در آیات قرآن کریم ما را به این باور می رساند که خداوند انسان ها را از خونریزی وجنگ باز می دارد.

   امروز اگر عده ای از مردم در جهان معاصر ما از نام اسلام ترس و هراس پیدا نموده و به نحوی میخواهند خشونت ها و درگیری های موجود در جهان را بواسطة شرائط و جوسازی های موجود به مسلمانان و اسلام نسبت دهند از دو جهت ممکن است باشد:

   اول شاید خودشان هنوز اسلام عزیز را نشناخته و بواسطة همین عدم شناخت از اسلام و ارزش های متعالی آن به این دین و ارزشهای معنوی آن تهمت و افترا می بندند. زیرا اسلام در هیچ جای تعدی، ظلم، قتل نفس – انتحار، خشونت و افراط گرایی را به پیروان خویش اجازه نمیدهد.

   دوم: شاید بواسطة اعمال عده ای از مسلمانان باشد: زیرا عدة بواسطة درک ناقص که از اسلام دارند، متأسفانه اعمالی را از خود نشان میدهند که به اصول و اساسات اسلامی هیچ ربطی ندارد و اعمال اینها متاسفانه به نزد مخالفین اسلام سندی بر کوبیدن اسلام و دین میگردد.

   باز میخواهم تاًکید کنم اسلام دین عاری از افراطگرائی، خرافه پرستی، کج اندیشی و بدعت سازی است. اسلام دین عقلانیت و معنویت است. این آئین مقدس چنان واضح، روشن و آسان است که هر انسان عاقل میتواند بدون تکلیف به آن آشنائی کامل پیدا کرده و به احکام جاویدانه آن عمل نمایــد.

   به امیــد موفقـیــت و هـدایـت در وجـود تـان!!!!!

  • فرید خان یا به عبارت دیگر ذبیح الله ناصری،فهیم جان،افغانستانی،شریف وغیره صد ها نام بدون صاحب سلام مرا بپذیرید.امیدوارم بعدازاین با استفاده از یک نام مستعار قسم معمول دیگران کار را ساده تر از حالا بسازید.شما فکر نکنید که با پنهان شدن عقب نام های مختلف ، شما را به رسیدن به هدف تان کمک میکند.اول اینکه این نامه من به ادرس اقای اسلامدوست میباشد و شما انتظار پاسخ ایشان را داشته باشید.ثانیآ اینکه انتقاد بالای یک جهان بینی و یا یک دین و یا یک مذهب ویا یک فلسفه وغیره به معنی اهانت به پیروان ان نمیباشد.حالا انزمان سپری شده که یک اندیشه خاص را با اجبار بالای دیگران بتوانید بقبولانید.برای حق به جانب بودن تان باید دلایل مقنع ارائه نمائید.استفاده از کلمات خجالت اور مثل جیره خوار به این و یا ان کشور بودن و یا کلمات معادل ان فاقد مفهوم میباشد.اگر در مقابل یک ادعا دلیل قانع کننده دارید بفرمائید بنویسید ورنه تهمت جیره خوار زدن برای شما به رسیدن به حقانیت کمکی نخواهد کرد.شما چرا وقتی دلیلی برای گفتن ندارید شروع به دشنام و تهمت میکنید؟شما مگر با علم غیب تان فهمیدید که یک کسی جیره خوار این یا ان هست.شما نمیدانید که من ویا نویسنده مطلب کیستند .از جیره خوار بودن شان چه اطلاع دارید؟جمله اشتباهات خلفای راشدین به جز اخری شما مرا سخت به خنده میاندازدو اینرا ثابت میکند که شما در گرداب تعصب غرق هستید.البته اینرا بدانید که من مسولیت نوشته خودم را دارم،مگر چیزی که در یک پیوند و یا ریفرنس وجود دارد نوشته فرد دیگر بوده وخودش مسولیت انرا دارد.باز شما که پیوند مذکور را بدون انکه دعوت شده باشید مطالعه فرمودید به عوض خشم و اتهام چند دلیل به نا درست بودن ان مینگاشتید تا سبب قناعت خواننده گان میگردید.اما من خدمت شما عرض میکنم که در همین نوشته ریفرنس من شخصآ متوجه بعضی نکاتی شده ام که سوال برانگیز میباشند.ایکاش شما به همچو نکات اشاره میفرمودید .به عوض انکه خشمگین میشدید.در مورد کتاب گوستاو-لو - بون خدمت شما عرض کنم که من ترجمه نوشته ایشان را به فارسی در ابتدای دهه هشتاد میلادی مطالعه کرده بودم.و من مطمئن هستم که لو بون اسلام را به حیث دین خودش نپذیرفته بود

  • اسلامدوست عزیز ، سلام مرا بپذیرید.امیدوارم صحتمند باشید.از اینکه صادقانه گفتید که تمام پیوندی که من بشما داده بودم مطالعه نکرده اید خیلی خوشم امد.اما هدف من دعوت شما به تحقیق و استدلال بود.چون به این طریق میتوان مطالب را بهتر درک نمود.و متوجه درست و یا نا درست بودن انها شد.شعاردادن، و تهمت زدن به این یا آنکس و یا خشمگین شدن بر جانب مقابل سبب اثبات حق به جانب بودن فرد نمیباشد.هدف من هم از شعار دادن عبارت از انست که یکتعداد به خوب یا بد گفتن طرف مقابل و یا زنده باد ومرده باد خودرا تسکین میدهند.در واقعیت خودرا فریب میدهند.اینرا بدانید که زندگی به طرف پیش در حرکت است.انسانهای اینده ،انسانهای دیگری در مقایسه با ما هستند.روزی میرسد که دیگر ما نمیتوانیم با تحکم نظر خود را به انها بقبولانیم.خوب در چنین یک شرایط و چنین انسانهای عصر اینده شما صرف میتوانید یک ادعا را با دلیل به طرف مقابل تان ارائه کنید.و تا حد اخر هم حوصله داشته باشید تا قناعت انها را فراهم نمائید.در چنین یک اجتماع شما مجبور خواهید بود برای اثبات حقانیت تان ملبس با لباس منطق باشید .کلماتی مثل خود فروخته،بیدین،دشمن ، نفرین شده و...ما وشما رابه اثبات حقانیت ما کمک نمیکند.هدف من از پیوند ارائه شده دعوت شما به مطالعه وارائه دلایل قانع کننده در رد ان بود.یعنی شما نکات ضعیف در نوشته ارائه شده را بیرون نویس کرده و به رد انها دلیل میگفتید تا سبب قناعت من و یا سایر خواننده گان میگردید.البته من در چند نکته با نویسنده موافق نیستم.

   ادعایی مثل دشمنان اسلام و یا متعصبان و یا ناباوران وغیره در یک صحبت علمی و استدلال فاقد مفهوم میباشد.من شما را در اینده باز هم دعوت به مطالعه و اظهار نظر در موارد مختلف مینمایم .و امیدوارم در مراتب بعدی بدون شعار و احساسات به نقدو ارزیابی مطالب و ارائه نکات ضعف شان توجه نمائید.در مورد ایت های تحریری تان دهها تفسیرو تبصره میتوان نمود.به نظر من دو نوع سوره وجود دارد.سوره های که در زمانی که هنوز اسلا م ضعیف بود و پیروانش هنوز زیاد نشده بودند(معمولآ سوره های مکی) که اکثرآ سوره های اند که توجه بیشتر به معنویت دارند،ارامش و نصیحت و منطق در انها بیشتر از سوره های است که اسلام در حال جنگ و پیروزی و یا حاکمیت ویا تقسیم غنیمت قرار دارد.(بیشترسوره های مدنی).البته چون قران در مدت 23 سال تحریر شده است دارای فراز و نشیب های فراوان از هر حیث بوده وشرایط و احساسات پیامبر در ان دخیل بودهو به یک مناسبت خاصی نوشته شده است(که به نام شاءن نزول ایت یادمیکنیم) دارای تضاد های درونی زیادی میباشد.از همین سبب مردمان با تحلیل ایت های متفاوت به نتایج متفاوت میرسند.مثلآ یکی جبر و دیگری اختیار را ترجیح میدهد .ضمنآ ترتیب و جمع آوری قران نه به اساس تواتر و تاریخ تحریر شان میباشد،و نه به اساس مکی و یا مدنی بودنشان.از همین سبب سلسله و تواتر ایت ها را به اسانی متوجه نمیشویم.البته نظر به همین تغیر شرایط وزمان یک تعداد سوره ها و یا ایه ها منسوخ هم شده اند.باز هم برای اینکه از ایت های که شما نوشته اید بدون صحبت خارج نشویم به یک ایت نوشته شما مراجعه میکنم.ایت از سوره مائده::البته در این ایت قتل فرد منع قرار داده شده است.مگر در صورت فساد به ان جواز داده شده است.پس فساد در زمین چه است؟کلمه فساد یک بهانه خوبی برای اتهام وقتل افراد میباشد.مثلآ طالبان مردم را به اتهام فساد به قتل میرسانندو ادعا میکنند که این قتل شان مطابق قران است.و میگویند که در قران قتل فاسد جواز دارد.پس خودتان قضاوت کنید ،حالا برای کشتن افراد اتهام فساد کافی است که شما را حق به جانب معرفی کند.اگر به ویدیوی بریدن سر انسان در صفحه دیگر مراجعه کنید.حتمآ متاثر میشوید.مگر قاتلین این عمل خود را مطابق قران میدانندو میگویند که فاسد را کشته اند. و اینکار شان کاملا جواز شرعی دارد.پس کی ثابت کند که کی فاسد است یا نه؟از همین سبب طالبان مخالفین خود را شر و فساد نام گذاشته بودند.ایکاش قتل نفس به صورت مطلق منع میبود،ممکن در انصورت کمتر به خشونت مواجه میشدیم.در اخیر علاوه میکنم که تفاوت عقیده،ادیان وغیره سبب نمیگردد تا من انسان ها را دوست نداشته باشم.من با افراد نه بلکه با اندیشه ها مشکل دارم.وانها را بی پرده نقد میکنم.به امید موفقیت تان.

 • بنام ایزد توانا...

  بعضی خوانندگان بعداز سطحی مطالعه کردن یک گذارش خودرا خبره
  کل پنداشته و به فلسفه بافی خارج از مو ضوع پرداخته که بعد از خوانش ان همه تبصره فراموش می شود که اصل موضوع از چه قرار بود..

  نویسنده مقاله می خواهد حا لی کند که شاکره کهما نمی دانیم
  به خدا اعتقاد ندارد از توانایی که دارد میخواهد از گسترش وبای فقر در جهان در بین خلق خداخدایی که شما ایمان دارید و خانم شاکره ایمان باو ندارد؟؟؟ جلوگیری نماید.. در حالیکه معتقدین به خداج به تمام قدرت به چور و چپاول دارایی های عامه می پردازند..و اینجا مقصود نویسنده این نیست که یک انسان موحد از شاکره پیروی کند ..بلکه موحدین نما ها را متوجه میسازد که کاری را خداوندج از شما توقع میبرد شما برعکس انرا انجام میدهید و در مقابل همچو عمل شایسته ذریعه یک انسان غیر معتقد بخدا انجام می پذیرد حالا قضاوت بدست شماست ایا کسیکه به دین عمل کند لایق پاداش دنیوی واخروی است و یا متعقد بی عمل؟؟؟ پس متدین واقعی باید عمل داشته باشد..در غیر ان به زنبور ماند که جز نیش زدن چیزی نداند..

  افلاطون گریه کرد زمانی که یک احمق یک عمل او را تایید نمود..و
  بخدا قسم که ناجی بشریت از امت احمق و بی عمل نیز شرم خواهد کرد

  در اخیر از بابک خواهشمندیم که برای خود وب سایت افتتاح کنند تا ما از نظرات خام ایشان مستفید گردیم در غیر ان از چرندیات بیجا در جاهای نامناسب پرهیز نمایند تا باعث گیجی بازدیدگان سایت دیگران نگردند چون هر حرف زمانی و هر نقطه مکانی دارد...

  درود

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس