صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > انور سادات اوزبیک: جز انفجار و انتحار و فساد اداری چکار کردید؟

انور سادات اوزبیک: جز انفجار و انتحار و فساد اداری چکار کردید؟

به روایت عکس و تصویر
چهار شنبه 17 جولای 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جلسه پارلمان افغانستان در روز 17 ماه جولای با سخنان انور سادات در اعتراض به عدم درج هویت قومی مردم در تذکره الکترونیکی به جنجال کشیده شد. یکی از معترضان به گفته های سادات، محمود خان سلیمان خیل بود که در اسناد محرمانه سفارت آمریکا در کابل افشا شده در ویکی لیکس، به مقامات این سفارت گفته بود که بیش از نیمی از طالبان را کوچی ها تشکیل می دهند.

سلیمان خیل به افکار عمومی: کوچی ها مسلح نیستند؛ سلیمان خیل بصورت محرمانه به سفارت آمریکا: بیشتر از نیم طالبان کوچی هستند
جمعه 24 می 2013, بوسيله‌ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من میخواهم که ویدئوهای انور سادات را دانلود کنم چکونه ممگن است؟

 • این دیگر یک واقعیت است که دشمنان افغانستان پشتون را علیه تاجیک، علیه هزاره و علیه ازبک و تاجیک را علیه پشتون و هزاره و ازبک و ازبک را علیه پشتون و هزاره و تاجیک میشورانند. به اصطلاح جاسوسان خود را وسیله آلوده کردن آب زلال ساخته و ماهی میگیرند. اگر همه بگویند مرگ بر دوستم، کرزی و ملا عمر، عبدالله عبدالله و برادران سگ پنجشیر و دوستم خائین دنیا گل و گلزار میشود و وحدت ملی بوجود میاید.

 • رفیع سرشار خیلی بجا فرموده باقی مانده را من تکمیل میکنم: بعداز فرمایشات آقای رفیع سرشا به تطبیق برنامه های دوهمه سقاوی هم اقدام شود، دنیا بیخی گل وگلزار میشود، پنجشیریها را ازجاهای شان جبرا اخراج کرده وبه ولایات جنوب جبرا اسکان داده شوند ودرعوض قبایل آنطرف مرز پشتونستان را درپنجشیر وپروان جابجا سازند تا وحدت ملی بکلی قایم شود. زنده باد وحدت ملی اوغانی ازنوع رفیع زیرشار.

 • و یا هم هر کس که دغه نمی کنه ده سیخ بکشن، سرش چت مالش لیلام... باز اگه این هم کار ساز نشد، باز خدا مهربان است دگه راه و چاه می پالیم... تا ایکه وحدت ملی بوجود بیایه.

 • وحدت ملي تامين اس دگه اوغان چند مدت اس كه قانون تحصيلات عالي را ده زير ناف عاجزه هاي شان (شكريه دبل زي رقاصه )ده پا رلمان پت كرده و ميگن فارسي وان آ مبايد دانشگاه بگويند چرا كه اسم خاص قابل تغير نيس فوهنتون ، در ملتون ،شوونحي ، روزنتون،زيژنتون،وات........

 • روح الله

  برای داونلود آنها باید real player در کمپیوتر خود داشته باشی. اگر ریل پلییر داری، آن را باز کن، بعد صفحه ای یوتیوب را در ریال پلییر بازکن. ریل پلییر یک قسمت دارد که در آن می توانی صفحات انترنت را باز کنی. در این قسمت وقتی یوتیوب را باز کردی ، بگرد و ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کن. وقتی ویدیو را پلی play کردی ، یک انتخاب برای داونلود ویدیو ظاهر می شود. روی آن کلیک کن ، ویدیو خود به خود داونلود می شود. این ساده ترین راه داونلود ویدیو از یوتیوب و وبسایت های مشابه آن است.

 • بهمن جان٬ یون ها و گلبدنی ها روستار تره ها از قلم زیبایت به دور ماند.

 • درود به همه خوانندگان گرانقدر ! آقای زیر سر؛ از کدام وحدت ملی حرف میزنی ؟ کسی از معقوله یی وحدت ملی زبان به تعریف بپردازد که ؛ خود شرایط تاریخی وتکامل اجتماعی این معقوله را پیموده باشد. به گمان اغلب وحشی های قرن بیست ویک <طالبان > ؛قاچاق بران مواد مخدر ؛ بذرکنندگان کوکنار ؛ انتحاری ها و در مجموع قبایل از دید شما ؛ ملت است ! کسی که در برابر شگرد پست سیاسی و فرهنگی وتاریخی قرار گرفته و غریوی حقیقت را در محیط خویش طنین انداز نموده وبیرق مقاومت را به اهتزاز کشانده باشد ؛ بلافاصله خویشتن را در گرداب وحدت ملی جا داده و بیشرمانه تاخت وتاز مینماید. آدم کشتن از نظر جناب وحدت ملی است ؛ کشت وقاچاق مواد مخدر از نظر شما وحدت ملی است ؛انتحار کردن از دید تان وحدت ملی است ؛ سربریدن انسان از سوی قبایل وحشی تو وشما ؛ وحدت ملی است ؛وطن فروشی تان رانیز وحدت ملی خطاب نمود و مبادله زن و فرزند را در برابر مرغ وسگ جنگی در مناطق قبیله ها رواج است ؛ نشانه از وحدت ملی خواند؟ پس تعریف معقوله وحدت ملی از نظر شما چیست؟

 • كركسان جبون در برابر حرف حق به لر زه درامدند و ما نند كرم مردارى به صدا درامدند.اين حرف همه مردم كشور است . اين همه جنايات قوم بشتون را يك روز يك جوان در ميدان خداو راستى بر رخ اين مزخرفها ى تاريخ ميكشد. امروز اقاى سادات حرق حق و راستى را كفته است من از ان بشتيبانى ميكنم. مسسول همه كشت و خون قتل و قتال و ونفروشى , خاك فروشى تنها قوم بشتون و نخبه كان مزدور و هيرويين ديوانه ان است.

 • پرویز بهمن مرغ !!!
  جناب عالی شما یک مفعو ل استى کسیکه به کوچکترین سوراخ بدن خود درایام جوانی وفادار نمانده باشد پرویز بهمن است !!!!

 • رفیع سرشار، شخص متعصب ، جاهل بی سواد و بی عقل معلوم میشود همچنان ا ز جمله معاشخورهای ایران یا آ ی ، ا س ، آ ی پاکستان معلوم میگرد د که
  وظیفه دارد تا بین ا قوام افغانستان تفرقه ا ندا زی کند سخن اتحاد ملی ا و برعکس مقصد ا و ا ست .

 • آفرین و صد آفرین به این وکیل مبارز بلاخره یک نفر بیدا شد که در مقابل این قوم یهود واقعیت هایشان را بیان بدارد. واقعیت تلخ است اما نمیشود که از آن منکر شد بیاید یکبار هم که شده از لنګی انتحار و قاچاق انسان و مواد مخدر به دیګر چیز ها فکر کینم از سال ۱۷۴۷ که احمد شاه کونی این بچه بیریش نادر افشار به قدرت رسید این سرزمین که زاده ګان علم دانش و افتخار در منطقه بود مبدل شد به قلعه این اوغان های غول و در طول این سالیان جز بد بختی فلاکت ننګ و شرم چیزی دیګری برای این مملکت بدست نیامده است. این واقعیت است که تمامی بشتون ها خر هستند هر قدر که تحصیل نمایند به همانقدر معتصب میشود بروید و در مناطق شان ببینید که با زنان مادران و خواهران خود چطور برخورد میکنند حیوان را بیشتر از انسان ها دوست دارند. با و جودیکه در کرسی های کلیدی دولتی کار میکنند اما هنوز هم در خانه هایشان در جنوب و شرق تشناب ندارد و برای رفع حاجت به بیابان و صحرا میروند که این خود بسیار شرم آور است.
  افتخار به تو سادات عزیز باید که به این طبقه غول و احمق اجازه ندهیم که دیګر این جراعت را بخود بدهند که به ما بګویند که دانشګاه بګویم یا بوهنتون احمق ها شما ها که غلتون میګوید آیا ما کدام روز اعتراض کرده ایم هر ګو که میخورید بخورید در مقابل زبان که ۵۰۰۰ سال قدامت تاریخی دارد و دومین لسان اسلامی شمرده میشود میخواهید که اصطلاعات جهنمی را استفاده میکنید شرم به شما ها.

 • ریشه ی این همه گفته ها و نظریات بی اساس تنها و تنها جهالت و بی عقلی است، اون روز این چمچه ی دوستم هم ایقه در دیوانگی غرق شد ، که هم به خود دو زد ، و هم به دیگه هموطنان خود ... به نظر من این فاشیست بی عقل که از اخور دوستم خردجال کاه میخوره باید محاکمه شوه ، جای افتخار و خرسندی اینست ، که همه سازمانها و نهادهای ملی سخنان این احمق را توهین جدی به همه ملت و مردم افغانستان دانسته و خواهان محاکمه وی شده ، گفته میشود که خودش نیز چند بار از مردم افغانستان و بلخصوص اکثریت قاطع افغانستان ( پشتونها ) معذرت خواهی کرده و اظهار ندامت میکند ، ولی نباید با معذرت خواهی اکتفا شوه ...

 • “ریشه ی این همه گفته ها و نظریات بی اساس تنها و تنها جهالت و بی عقلی است، اون روز این چمچه ی دوستم هم ایقه در دیوانگی غرق شد ، که هم به خود دو زد ، و هم به دیگه هموطنان خود ... به نظر من این فاشیست بی عقل که از اخور دوستم خردجال کاه میخوره باید محاکمه شوه ، جای افتخار و خرسندی اینست ، که همه سازمانها و نهادهای ملی سخنان این احمق را توهین جدی به همه ملت و مردم افغانستان دانسته و خواهان محاکمه وی شده ، گفته میشود که خودش نیز چند بار از مردم افغانستان و بلخصوص اکثریت قاطع افغانستان ( پشتونها ) معذرت خواهی کرده و اظهار ندامت میکند ، ولی نباید با معذرت خواهی اکتفا شوه ...”

  گوه به سیر میگه پس بشی بوی میتی.
  خدا دوستوم را نگاه کند که باز چند کانتینر ۴۰ فوته طالب را بهشت روان کند. در بهشت حتمن اکثریت مطلق طالب پشتو و وهابی و عرب هست. باز انجا میتوانن بخیر باز انتخار کنن که شاید بهشت دیگری بعد از بهشت بیاید.
  ههههههههههههههههههههه

 • چمبرعلی نام تقلبی توچرا ابنقد ر بی حیا بی شعورو بی عقل هستی ؟؟؟ تو هرقد ر تنبه و بی آ ب و رسوا میگرد ی هیچ به خود نمیگیری آ یا د یوانه ای فکر تو کار
  نمیکند آیا تو ا نسان نیستی ؟؟ تویک خر تیار هستی ؟؟؟ پشتون ها اکثریت قاطع د ر افغانستان نیستند .
  چمبرعلی نام تقلبی ، هوش خری و گوش حیوانی ا ت را خوب بازکن پشتون های مسکون د ر افغانستان به هیچ صورت د ر ا کثریت نیستند شما د ر جهالت و بی
  عقلی و غرق تعصب قراردارید فاشیست و خردجال تو خود ت هستی توهزیان میگویی ، شما پشتون ها ( جز انفجار و انتحار و فساد اداری چکار کردید؟)

 • اوغانهای لر وبر واقعا اکثریت هستند اگر همین چمبرک را باشوهران خواهران پنجابی وسندی وپشتونش که درآنطرف مرز ازچنبر خان جدا شده اند به اینطرف مرز بیاورید افغانها اکثریت قاطع این ملت را تشکیل میدهند. واقعا بالای پشتونها ظلم شده که خواهر این طرف مرز ماند وشوهرش آنطرف مرز. بعضا شوهر اینطرف ماند زن آنطرف مرز. حالا آن زنانیکه ازشوهران شان با اینطرف مرز جدا مانده اند ازپنجابی وعرب وسندی وکشمیری حمل گرفته بودند وحالا صاحبان ده ها اولاد هستند محاسبه شوند به این حساب درمناطق تمام جنوب شرق آسیا جز پشتون دیگر هیچ گروه قومی اکثریت نیست. اما ازنظر منطقی، اینقدر اکثریتی که باخر قرابت خونی داشته باشند کدام درد چمبر خان را دوا میکند؟ مگر انسانیت مقدمتر از اکثریت بودن نیست. برای یک لحظه هم که شده من چمبرک را به انسانیت دعوت میکنم. از این افتخاراتی که بابا واجدادش با خر عمل سکس کرده اند باید بشرمد واین افتخارات را بگور دفن کند. اصل انسانیت همین است. ببنید درین فوتوی که ازحفریات باستان شناسان درپشاور بدست آمده ومیرات فرهنگی تمدن گندهارای افغانی می باشد که باخر چگونه سکس میکند

 • پرویز بهمن مرغ !!!
  جناب عالی شما یک مفعو ل استى کسیکه به کوچکترین سوراخ بدن خود درایام جوانی وفادار نمانده باشد پرویز بهمن است !!!!
  این ها با زن پرویز بهمن سکس نمیکند که خر بهتر از زن پرویز بهمن مفعو ل است ------!!!!!

 • اینه بهمن جان، خر را که نمی ماند تو و مادرت را چطور خواهد ماند؟ او خواهرت که کوس اش موی هم نه دارد اول همو را میګایه باز دیګه اعضای فامیل ات. باز ملا برادر پشت ات می رسد :)

 • پاسخ به چتل علی اوعان از نسل انتحاری :هموطنان غیر قبایل ! سخنان این دیوانه ؛از تبار انتحار کننده ؛قاچاق بران مواد مخدر ؛ وحشی های قرن 21 ؛ وطنفروشان در طول 200 سال اخیر ؛ فرزند طالب های آدم کش ؛مکتب و کتاب سوزان جاهیل وو را بشنوید ودر بعد خود قضاوت نماید! این فاشیست بدون تاریخ وهویت سرزمین باستانی مردم و باشندگان بومی را اعم تورک ها وتاجیک را منحصر به قبایل وحشی نموده و خویشتن را <قبایل اوغان چتل وغول و وطن فروش >صاحبان اصلی وبومی قلمداد داده است. پس در برابر همچو دید گاه های قبایل وحشی دیگران یعنی بومیان و صاحبان اصلی این دیار وسرزمین چگونه برخورد نمود؟ این مزدوران بیگانه تاریخ بشر را در این سرزمین 200 سال قید نموده و پیش از 200 سال بقول این شادی صفت ها در این سرزمین کسی وجود نداشته اند.وقتیکه این قماش انسان های جاهیل و بدون خرد وروشنایی انسانی این ادعای گونه یی خری میکنند وما ؛ میگویم که مردمان بومی این سرزمین یک جا شده اولآ تمامی خرهای ناقل را از شمال ؛غرب ومرکز کشور پاک نمود وحتا تاکید میشود که یکی هم از تجاوزگران ناقل زنده این ساحه ایی نشانه گیری شد؛ زنده برون نروند. او ملیت های بومی اعم از اوزبیک ها ؛ تاجیک ها ؛هزاره ها ودیگر غیرقبایل ها سکوت را شکستانده و از بدخشان باستان جهت تصفیه اجنبی یعنی ناقلین بشورید و در جهت نابودی این وطن فروشان تاریخ مبارزه نظامی را شروع نمایید!!

 • به به اقای تالقانی ! میگه مرده بی ازو به محشر راضی است ... ولی اینکه خدا نمیخوایه چی کنه ... مثل شما واری احمقها بسیار اشتها دارین ، اگر وس تان برسه پشتونها را پوست میکنید ، و خام میخورینیش ، ولی الحمدلله که نمیتانین، همو شاخدار تان دوستم و عطا درشمال کشور از ترس جمعه خان همدرد گوی خوده کرده نمیتانه چی برسه به اینکه همه زنده به گور کنین ... در بین پشتونهای شمال کشور کله های است که دریک روز ایمان شما را تول و ترازو میکنه ... پس برابر الیاف تان پای را دراز کنین ، که درد پای برامدگی تان احساس نکنین ...

 • چتل علی ؛ تو اولآ هویت ؛تاریخ .دستآورد فرهنگی خویش را بدیگران تعریف نمایی ؛ خوب میشود.سوال این جا است که در مناطق قبایل تو لافگ زن وفرزندان خویش را در بابر مرغ وسگ جنگی که شیوه بدویت و مناسبت نیاندرتالی است ؛ رواج نیست ؟ آیا تاریخ این مرزبوم 200 سال است ویا اضافه از 5 هزار سال ؟ از انسان احمق هرچه را دل ات بخواهد میتوانی استفاده نمایی وبه همین طور از قبیله و قبایل بدوی وچادر نیشین تو. اگر این شیر مردان نمیبود که امروز تو زیر برده دوست چتلستانی تان ؛قرار گرفته و در درودیوار هر پاکستانی به شادی بازی مشغول میبودی واین را آدمیت و آزادی خواه !!مرگ بر تو واری انسان های شادی باز و وطن وناموس فروش !!

 • چنبرک عنان عقل و کنترول بالای اعصاب خودرا از دست داده ویکسره بدشنام رو آورده است. معلوم است که دیگر چنبرک چیزی برای نوشتن وپیام دادن ندارد. منطق چنبرک ختم شده است. بناء حالا میتوانیم با راحتی جناب چنبرک را قناعت دهیم که باوجودیکه جناب عالی تعرض وتعدی جنسی بالا خران وبعدا برنوامیس مخالفان اقوام دیگر این سرزمین را جزو مفاخر تاریخی تان می شمارید ولی حالا درقرن بیست ویک اقوام بومی این سرزمین بیدار شده اند و با خرگای ها نمیخواهند دریک کشور واحد زنده گی کنند، راه حل آنست که: یا باید نام کثیف " افغان" که درانگلیسی معنای سگ را میدهد ازسر این کشور برداشته شود ویا هم جزایر کوچک وایالتهای خودمختار درشمال ومرکز بوجود آید ومانند قبرس، ترک تباران به قبرس ترک نشین ویونانی تباران به قبرس یونانی تبار نقل مکان نمایند. این چیزیست که همین اکنون ما به چشم سر آنرا می بینیم. مثلا چنبرک از جمعه خان همدرد دزد گلبدینی یاد کرده واورا نماد شجاعت افغانی دانسته است درحالیکه همین جمعه خان همدرد ازطرف اکثریت قاطع باشنده گان شمال طرد گردید وفعلا به آغوش هم تباران شمله دار غیرتی جنوب خود مراجعه کرده است، برادر گلبدین حکمتیار اوغان خروتی سمت شمال با آن سابقهء مفعول بودنش درایام جوانی، عمریست که دراطراف کوه های سلیمان ومهمانخانه های پنجابی ها متواری است و پرش می سوزد که به شمال بیاید. این خود مقدمات تجزیهء افغانستان کنونی را می رساند، شعارهای چنبرک مانند شعارهای میلوسویچ است که قبل از تقسیم یوگوسلاویا ، همیشه طرح تقسیم یوگوسلاویا را خواب وخیال میخواند، اما امروز میلوسیوچ نیست ولی سه جمهوری مستقل بوسینا وکرواسیا وصربستان اعلام موجودیت کرده اند. درین تصویر عکس برادر کلان چنبرک مولوی شمبرک را می بنید که میخواهد با خر دریک مکان خالی برود وآنجا با خاطر آرام ودور ازچشم مردم معاشقه کند

 • در همین جند روز قبل یورونیوس در برنامi بدون شرع خود که یک لحظه قبل از اخبارنشرمیشود- اوغانای قبیله صوبه سرحد پاکستانی را درپشاور نشان داد که یکی ازاوانا یک گاورا درپشت خود گرفته ومیخواهدبه بام بس بالاشود ودیگرش درگردن گاوریسمان را انداخته واز سربام بس گاو را کش میکند تا به بام بس برساند- خیلی جالب بود-
  امیدواریم مانند این نماینده محترم مردمی - افراد سرشناس وبا نفوذ دیگر نیز صدای خود را علیه انتحاری -فحشا -خیانت ووطنفروشی قبیله اوغانیا افغان بلند نموده و ازین وحدت مولی انتحاری خود را نجات داده و پیش خدا و رسولش خود را سربلند سازد و از حق خود ومردم خود دفاع نمایند.

 • آقا! جون مادرتون یکم سواد یاد بگیرید و یه کم فرهنگتون رو بالا ببرید. این چه وضع املاء و انشاست؟ یه ایرانی که می خونه آبروی کشورتون می ره! برا خودتون گفتم...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس