صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > فراه در عزای ده ها غیر نظامی کشته شده بدست برادران کرزی

فراه در عزای ده ها غیر نظامی کشته شده بدست برادران کرزی

بیش از 54 کشته و 90 زخمی در فراه توسط برادران طالب کرزی: تروریسم، وحشت و دهشت قبیله سالاران پس از دو قرن همچنان ادامه دارد!
به روایت عکس و تصویر
چهار شنبه 3 آپریل 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • فراه در سوگ نشست
  =============================
  در گیری فقط چند ساعت بود اما عواقب آن یک عمر باقی می ماند صدها خانواده در سوگ نشانده شد، ده تن به زعم خودشان مسافر بهشت شدند و با حوران و غلامان محشور گشتند، ده ها تن دیگر به خاک و خون غلطیدند و سرنوشت ده ها خانواده به جهنم بی سرپرستی و یتیمی واگذار گردید. جهالت همچنان قربانی می گیرد و من ، و ما، در جهل خویش همچنان می لولیم و می بالیم.
  قاری یوسف گلو صاف می کند و از پشت تلفن به خبر گزاری ها می گوید: الحمدالله عملیات طالبان 150 کشته و زخمی داشته است، و ملا "محمد عمر" نماز شکرانه به جا می آورد و دعای قنوت اش را با (سبحان الله ) آغاز می کند، کرزی اما سرگرم اندازه گیری میزان نارضایتی "خاطر" نازک و شکننده ی برادرانش است.
  می توان غم سنگین و طاقت فرسا را در چشم یتیمان و بیوه زنان که به خیل عظیمی بیوه ها و یتیمان کشور می پیوندد را تصور کرد؛ در کتاب درسی صنف اول می خواندیم "بابا نان آورد" این عبارت زیباست، اما واقعیت ندارد باید نوشت: "بابا بدنبال نان رفت و بر نگشت" بهار فصل شگفتن است، اما سالهاست که بهار مردم افغانستان آغاز فروافتادن و بخون غلطیدن است و پایان هیچ آغازی!

 • جناب کرزی رییس جمهورافغانستان ، ملا عمر برادر ترورست و انتحاری خودرا د عوت به کاندید و تشویق ریاست جمهوری میکند
  میخواهد و میکوشد تا ملا عمرترورست و انتحاری عوض حامد کرزی رییس جمهورافغانستان شود

 • سلام دوستان عزیز.
  این سایت ناگفته پیدا است که غنیمت بزرگ است چه از لحاظ اطلاع رسانی وچه از لحاظ ازادی بیان اینکه عفت کلام ویا عفت فلم بعضن خفظ نمیگردد مشکل قلم بدستان با عفت است .
  ولی انچه ادم اذیت میشود انیست که در گذارشات درمجموع گذارشگران در رابطه تلفات انسانی از کلمات تقریبا حدودا ویا کم وبیش گذارش میدهنددرواحد های اوزانی شلغم وکچالوزردک از تن .کیلو گرام و .. متر وسانتی وملی و...و بکار میرود حتی پرستش انسانی در فلسطین از تلفات انسانی از عدد ثابت کار گرفته میشود که سن وسال انها تذکر داده میشود بر عکس در افغانستان حدودا چهار قریه ازبین رفته بیش از 54 نفر کشته شده معلوم نیست که کی ها بالای کی ها نیش خند میزند ویا این گذارشگران رسانه های بزرگ از بی بی سی گرفته تا به گذارش فوقانی مخاطب شانرا در افغانستان چه فکر میکنند .دوستان لطف کنند اگر توضیح دهند .

 • ننگ و نفرین بر آن سران تبار تـاجیک که به نام بزرگان تبار، همه ما را در بند این آدم خور های افغان کشانده اند، و بی ننگ ها هنوز خود را افغان مینامند و در اندیشه نوکری تبار افغان اند. تفو بر این پلید های بی خرد.
  دشمن خدا اوغان است. دشمن رسول اوغان است. دشمن اسلام اوغان است. دشمن انسان اوغان است. چه وقت بیدار میشوید ای فارسی زبانان تاریک . آیا خبر دارید که اوغان ها دین را برای ادامه حکومت شان استفاده میکنند. بدبختی اینجاست که افراطی ترین مردم در جهان تاجیک های با فرهنگ تبدیل شده اند.

 • او مردم ميدانيد بعد از فاجعه فراه ، كرزي فورا اعلام كرد كه با تمام اين جناياتي كه در حادثه فراه صورت گرفت و قضات وافراد دولتي و غير دولتي بشهادت رسيدند، طالبان را هنوز برادر ميخواند، او اذعان كرد كه طالبان نه تنها برادران او هستند بلكه زدن والاي زن او و مادر ميرويس جان نيز ميباشند، كرزي گفت كه براي ملا عمر سرخمي دارد چون ملاعمر كور اورا مثل گلبدين گائيده و ملا عمر را آي اس آي گائيده- او مردم متحد شويد و اين قوم كثيف طالباني پدر لعنت بي ناموس را به نابودي بكشانيد. در مقابل اين قوم بي ناموس قيام كنيد - قسم به خدا اينها طالبان تروريست و وحشي هستند، كرزي يك بي ناموس كستيزن جاسوس طالباني است.

 • دوستان : باید به این عزا دارن تسلیت گفت با فرد فرد این هم وظنان درسوگ نشت چه میتوان کرد؟؟ جز سکوت .
  در سر زمینی بنام افغانستان که همه خود فروخته اند از جناب کرزی تا اخرین سر دمداران , هچه میتوان کرد شما راه حل را سوراغ دارید؟ البته که نه . مادر وطن این همه فرزندانش را هر روز از دست میدهد و نیروی اسنانی یک کشور فدرت ان کشور است , شما قضاوت کنید سال گذشته اقای وزیر انگلستان در کابل گفته بود که در ظرف 6 ماه 1300 سر باز افغان کشته شده . شما قضاوت کنید حرفی ساده ی نیست بلکه خیلی خیلی تعجب اور است چطور امکان دارد در ظرف 6 ماه این سر بازان هم وطن در راه ازادی جان های شرین شان را فدای وطن کند ؟؟ این قوای ناتو ان جا چکاره است ؟؟ سر بازان با خود ی می جنگد؟ همه روزه نیروی انسانی افغانستان از بین می رود , چه خانواده و چه سر بازان دشمن منتظر هم چون روزی است . نزد کی راه حل است ؟؟ لطفآ بگوید . برادر ها ترا خدا به هم دیگر دعوا نکنید بنام این و ان پشتو , فارسی , هزاره و ازبیک ؟ به این فکر کنید که کی بین ما این تعبیض را انداخته .هم وطن , هم وطن دیگر را نمی کشد .

 • این حرام زادگان طالب یا برادران این خبیس زاده کرزی اگر خایه دارند با امریکایی ها رو در رو بزنند. زن و کودکان بی گناه چه کرده اند؟ شما بی خایگان بی غیرتترین مردان دنیا هستید. از شما ها بی غیرتتر انسان پیدا نمیشود.
  کرزی تو و قومت این مملکت را خواسته یا ناخواسته بخاطر قدرت به پرتگاه نابودی رساندی. مرگ بر تو و برادرانت. اگر قوم بی غیرتت شما را آدم نکند پس هیچ کس این کار را نمیتواند. پشتونها باید بر علیه این وحشیها برخیزند. مردم دیگر هیچ کار نمیتوانند.اگر بر علیه این حرامیها چیزی بگویی از هر طرف به خاطر خدشه دار کردن وحدت ملی فحش خواهی شنید. این مردگو ها پشتون هستند که با کمک عربهای جاهل و پاکستانیها به جان این مملکت امد ه اند. پشتون اگر غیرت داری برادرت را انسان کن!!!!!

 • کفار به درک واصل شدن
  لعنت خدا بر دشمنان طلاب و مجاهدین اسلام
  منافقین که با کفار همکاری دارن از خون شان مباح می باشد
  زنده باد اسلام
  زنده باد افغانستان و افغانان مجاهد

 • اولا برای مردم شهید پرور فراه و تمام خانواده‌های داغدار این حادثه‌ تسلیت میگویم ،
  لعنت خدا به‌‌‌ این فرزندان شیطان ،این اولاد‌های نا مشروع حمید گل‌ حرامزاده که ‌یک بار دیگر ، زیاد تر از صد خانواده را داغدار کردند . به‌‌‌ گفته آن‌ دوست که در بالا نظرش را نوشته ، تا خود پشتونها این وحشی‌ها را انسان نسازد کسی‌ دیگر نمیتواند . آن عده پشتون‌های با سواد که مخالف وحشت گری ، ترور ، و آدمکشی هستند . میتوانند از طریق‌های مختلف این همکیشان خود را بفهمانند که اگر هم حکومت را قبول ندارند ،زمان آن رسیده است که مثل خیلی‌‌های دیگر که درین مملکت هستند اما این حکومت را قبول ندارند . اما یکی‌شان را کسی‌ سراغ ندارد که خود و یأ کسی‌ دیگر را بکشند .و یا انفجار و یا انتحار کنند . بیایند در انتخابات شرکت کنند . در داخل مملکت بدون انتحار و انفجار بدون آنکه خون هیچ بیگناهی ریخته شود .به‌‌‌ امارات وحشت و سر بریدن خود برسند.

 • با عرض سلام
  من از فراه ميباشم و از نزديك شاهد جنايت براردان ديني و حقي جناب كرزي صاحب بودم - شما بهتر ميدانيد كه كرزي صاحب گفت هيچ وقت بفكر از بين بردن طالبان نبودم - احساس تعلق وي به قبيله تروريسم پرورشان قابل ستايش و تقدير است ... لعنت خدا به اين حكومت كه امنيت كارمندان شانرا گرفته نميتواند - بجاي اينكه بفكر كساني باشد كه به اين خاك خدمت ميكند بفكر دشمنان است ايكاش افغانستان تجزيه ميشد و معلوم ميشد كه قبيله سالاران وطن خود را بكجا ميبرند واقليتهاي زحمت كش و بي دفاع با قسمت خاك كه شايد حق شان شود چي ميكند
  مرك بر قبيله سالاران
  بني ادم همه اعضا يكديگرند بجز .......... كه جمله خرند
  نيزك شبكوب

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس