صفحه نخست > عکس > عکس روز > تبعیض بی شرمانه رژيم کرزی علیه دانش آموزان دایکندی و غور در آستانه روز جهانی (…)

تبعیض بی شرمانه رژيم کرزی علیه دانش آموزان دایکندی و غور در آستانه روز جهانی مبارزه با تبعیض نژادی!

به روایت عکس و تصویر
يكشنبه 17 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کسب رتبه های بالا توسط دانش آموزان ولایاتی چون دایکندی، غور و پروان در کنکور امسال نه تصادفی ست و نه تقلب و نه هدیه ی حکومت پشتونیستی- طالبانی کرزی. خواست عناصر قبیله ای برای لغو نتایج کنکور چند روز مانده به روز جهانی محو هرگونه تبعیض نژادی (21 مارچ) بار دیگر بخوبی نشان می دهد که نژادپرستی همچنان یکی از سیاست های حکومت های قومی و خاندانی می باشد. عوامل رژيم کرزی در پارلمان دست به دست هم داده تا دانش آموزانی را که با وجود تبعیض و داشتن کمترین امکانات آموزشی در رقابت کنکور به رتبه بالا دست پیدا کرده اند، از رفتن به دانشگاه مانع شوند.
دانش آموزان دایکندی اکنون در محاصره ی برف و طالبان به عنوان نیروی مسلح پشتونیزم می باشند و نمی توانند خود بصورت گسترده از حق خود دفاع کنند. لازم است فعالان اجتماعی و حقوق بشر، در بیرون به هر شیوه ی ممکن به اینگونه تبعیض های سازمان یافته اعتراض کنند.

چند عکس از وضعیت مکتب در دایکندی

عکس از اقبال احمد ارزگانی


Competitive examination university and college admissions in Afghanistan: Hazara students in Daikondy have reached higher ranks, But Karzai’s racist government suspended the results!

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • عزیزان : دل ادم می گیریت به این نو نهالان سر زمین بنام افغانستان که نه دانشی است نه سوادی است نه انصافی است نه عدالتی است . اگر عدالتی وجود داشته که نیست باید این بچه ها خورد سال جواب داده شود . کشوری که ملیارد ها دالر گنج در ان مدفن است مردم بی نوای ان به چنین سر نوشت دچار باشند؟ این نونهالان به داشن رفاعی امروزی ضرورت دارند انها همه انسان هستند .برای انسان ها و لو که در کدام کشور در کجا تولد شده اند باید در رفاع باشد از هر نگاه . به خدا اشک ادم در میاید این همه بی عدالتی را می بیند . به کی شکایت کرد؟ به خدا؟ به بنده هایش که در رفاع دزدی چپاول مشغول اند؟ به جناب سر مداران طالبان ؟ به کی؟حق این نونهالان را باید کرفت ؟

  • محترم جیران صاحب
    اگر میتوانی کمک بکن، گفتن حرف های به ظاهر دلسوزانه هیچ دردی از درد این ملت را دوا نخواهد کرد. من هر روز میبینم که طفل های مکتب نزدیک خانه من در یک وضعیت مثل این درس میخوانند هر روز پدران اطفال با موتر های مدل 2012 اطفال را به مکتب میاورند ولی هیچ کدام از انها حاضر نیستند که یک افغانی به مکتب که طفل ایشان در ان درس میخواند کمک نمایند.
    با احترام.

  • انشاءالله که دست استقامت از قامت منافقت بالاست. ما با این جوانان هستیم، هیچ منافق و زور گوه نمیتوانند جلو پیشرفت ما را بگیرد.

  • جناب اقای فطرت : اولا اینکه در این سایت مطالب و کومند های که نوشته می شود حتمن مرجع است که می خواند ان طور فکر نکن کسی چیزی نوشت دیگران از ان بی خبر اند .نه این طور نیست. من معصل هستم در جای که زندگی می کنم ده ها موسسه خیریه از طرف افغان ها به اصطلاح دل سوز وجود دارد که از پول های باد اورده دارای قصر ها ماشین های صفر کیلو متر هستند همه روزه داد می زنند که یک دالر به این حساب واریز کنید که فلان فلان مدرسه را اباد می کنیم چه می کنیم هل می کنیم بل می کنیم حال انکه ان جنابان و محترمه ها چه مسافرت های که نمی روند چه عیش و عشرت زندگی می کند . شما ان حرف را نوشته اید که من عمل نمی کنم . میدایند حال ادم به هم می خورد که این همه دزد و دغل از این نام نیک استفاده سو می کند ؟ از بس که در ین سالها این دغل باز ها دیدم باور خودم را از دست داده ام از این پول های هم چنانی به کابل سفر می کند و یک عکس از دوست و تک فامیل می گیرند و یک مقدرا پول باد اورده مصرف می کند عکس های یادگاری با احمد و محمود باقر می گیرد . این همه نمایش است . شما بگوید که از جیب خودش مصرف می کند؟ ما هم چون انسان خیلی کم داریم نه تنها افغان ها از هر کمونتی که در در جا زندگی می کند خصوصآ جهان سوم همه دزد اند .

  • maan megaham ke naa kaal bomanad wa naa kadoo.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس