صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > اما بدان ملالی پویا / خورشید در روان تو جاریست / خورشید در جبین تو پیداست

اما بدان ملالی پویا / خورشید در روان تو جاریست / خورشید در جبین تو پیداست

شعری از دوست ایرانی برای ملالی جویا و زنان طالبان ستیز جهان
سليم پویان
جمعه 4 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به تاریخ ۱۳ مارچ ۲۰۰۸، ملالی جویا در برنامه "آئینه" شبکه جهانی تلویزیون آریانا افغانستان ظاهر شد و به پرسش های شکیب علومی و بینندگان پاسخ گفت.

در این جریان یک دوست ایرانی تلفنی با دکلمه شعری آنرا به "شیرزن افغان ملالی جویا و به زنان طالبان ستیز سراسر جهان" تقدیم کرد.

فلم کامل این مصاحبه بروی سایت "کمیته دفاع از ملالی جویا" نصب گردیده.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • شعری بسیار عالی و دلپسند که واقعا به جویای عزیز میخواند.

  و چه پرمعنی و پرتمکین آنرا به زنان و دختران گمنام و مصیبت دیده افغانستان تقدیم کرد.

  • دروغ پست اعظم سیستانی
   به‌ اصطلاح‌ «كاندیدای‌ اكادمیسین‌» اعظم‌سیستانی‌ در سایت‌ خادی‌ ـ جهادی‌ «فردا»، ستایشنامه‌ای‌ درباره‌ داكتر سیماسمر نوشته‌ كه‌ در آن‌ با وقاحت‌ خاص‌ یك‌ «كاندید اكادمیسین‌» دروغی‌ كثیف‌ می‌پراند:

   «... در همین‌ هنگام‌ سازمان‌ سیاسی "راوا" از نام‌ و شهرت‌ او استفاده‌ نمود و برخی‌ فعالیت‌های‌ خود را در پناه‌ شهرت‌ و محبوبیت‌ او انجام‌ می‌داد، در حالی‌ كه‌ سیماسمر هیچ‌ رابطة‌ سازمانی‌ با "راوا" (جمعیت‌ انقلابی‌ زنان‌ افغانستان‌) نداشت‌.»

   رویك‌ دروغگو سیاه‌!

   حتی‌ خود خانم‌ سیماسمر هم‌ با وجود داشتن‌ مشكل‌ بسیار، دوره‌ی‌ «رابطة‌ سازمانی‌»اش‌ با «راوا» را منكر شده‌ نمی‌تواند.

   اما ایكاش‌ گپ‌ اعظم‌سیستانی‌ دروغ‌ نمی‌بود و سیما خانم‌ هیچگاه‌ با «راوا» رابطه‌ سازمانی‌ نمی‌داشت‌ تا با پذیرفتن‌ ننگ‌ عضویت‌ در رهبری‌ حزب‌ وحدت‌، اسرار «راوا» را به‌ این‌ حزب‌ خاین‌ و سپس‌ به‌ «جامعه‌ بین‌المللی‌» و خاد فهیم‌ ـ قانونی‌ نمی‌برد. اكادمیسین‌ میهنفروش‌، در آن‌ زمان‌ ستوده‌ی‌ شما چه‌ «شهرت‌ و محبوبیت‌»ی‌ داشت‌ كه‌ «راوا» در آن‌ «پناه‌» بگیرد؟ در آن‌ زمان‌ مینا با سفر به‌ فرانسه‌ و سایر كشورهای‌ اروپا به‌ عنوان‌ نماد مقاومت‌ افغانستان‌ به‌ حد كافی‌ معروف‌ شده‌ بود و اگر این‌ نوع‌ «پناه‌» برای‌ «راوا» واجد اهمیتی‌ می‌بود، آن‌ را داشت‌. ادعای‌ شما بر چه‌ سند و ادعایی‌ استوار است‌؟

   واقعیت‌ اینست‌ كه‌ شما و دستگیرپنجشیری‌ و عبدالحق‌علومی‌ و داكتر اكبر زیوری‌ و شركا كه‌ اكنون‌ به‌ جای‌ نجاست‌خوری‌ روس‌ها با نجاست‌خوری‌ جنایتكاران‌ «ائتلاف‌ شمال‌» روزگار می‌گذرانید، باید هم‌ به‌ هر كذب‌ و ریا و خودفروشی‌ توسل‌ جویید تا دل‌ سگان‌ نشسته‌ بر تخت‌ و صاحبان‌ خارجی‌ شان‌ را به‌ دست‌ آرید. و در این‌ میان‌ حمله‌ و لجن‌پاشی‌ بر «راوا» بهترین‌ و سریعترین‌ راه‌ «سفید» نشان‌ دادن‌ تان‌ برای‌ «جامعه‌ بین‌المللی‌» و تبهكاران‌ «ائتلاف‌ شمال‌» به‌ شمار می‌رود.

   حق‌ دارید آقای‌ «كاندید اكادیمسین‌»، حمله‌ كنید، فحاشی‌ و دروغگویی‌ كنید و به‌ شیوه‌ اكرم‌عثمان‌ و نرشیرنگارگر علیه‌ «راوا» تنبان‌ بدرید تا مجوزی‌ برای‌ ارتقا در دستگاه‌ پر فساد و خیانت‌ فعلی‌ به‌ دست‌ آرید.

  • هو بیادر خورشید نیس بلکه سیاهی ذغال آی اس آی پاکستان اس که بر چهره نامیمون تابیده است اگه خورشید در چهر ملالی جویا اس پس یقین کو که تو گلخندی حمام تایمنی بوده ای
   اکه سخی کانادا

  • از راوا گرفته تا شعله و خلق و پرچم، و از رهبران جهادی گرفته تا ملاعمر و کرزی همۀ تان دروغ میگویید، نفرین و لعنت بر همۀ تان باد!

  • بلی برای تو نصیر خالد و رهبران جهادی و برادارن طالبی ات ملالی جویا خنجریست که در گلوی تان بند مانده و هر روز و هر گاهی که صدایش را بلند میکند حلقوم های خوکی تانرا میدارد.

   شما حق دارید که از وی متنفر باشید، شما حق دارید که از هر صدای آزادیخواهی این دختر قهرمان به خود بپیچید و قوله و غوغا سر دهید.

  • Az dahane Dostdare RAWA ham nejasat mebarayad

  • دوست دار راوا سلام!

   همه افراد سازمان راوااگردر یک طرف ترازو و یک تار موی سیما سمر طرف دیگر ترازوباشد همان طرف که تار موی سیما سمر میباشد سنگینی مکیند. شما راوایی ها بغیر دشنام دادن دیگر هیچ کار ندارید پول از کشور خارجی جمع میکنید و یک مجله را در ماه یک بار جاپ میکنید که آن مجله هم پر از دشنام است. در طرف دیگر سیما سمر به تنهایی برای زنان بی سرپرست شیلتر میسازدو زن های که معتاد به مواد مخدر بود و از ایران رد مرز شده بودند و هیچ سر پناه در افغانستان نداشت همین سیما سمر بود که آن ها را در یک جای جمع میکند برای شان کسب یاد میدهد و حتا چند تای آن هارا به حیث نرس در شفاخانه خود استخدام میکندو آن ها را به زنده گی عادی میکشاند.
   برای یتیم ها یتیم خانه میسازد، مکتب میسازد، شفاخانه میسازد و هزار ها کار خیر دیگر.

 • سلام و احترام و درود به این دوست گرامی و هموطن ایرانی ما که شعری به این زیبایی را به دختر مبارز وطن ما تقدیم کرده است.

  باید سپانلو و چند شاعر دیگر ایرانی که به جلاد وطن ما احمد شاه مسعود شعر سروده اند کمی خجالت و شرم کنند.

 • راوا و طرف داران روا جز فحش دادن چیزی دیگری بلد نیست

  • سلام
   نوش جان راوائی ها که با جنایتکاران خاین و پلید و وطن فروشان مزدور همیشه با لحن شدید برخورد میکند و من میگویم که این لحن هنوز در مقابل جنایات و خیانت های این خاینین هیج است.

   زند باد راوا و هوادارانش
   مرگ بر وطن فروشان و جنایتکاران مزدور خاین

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس