صفحه نخست > عکس > حکومت طالبانی کرزی تروریست های افغان را با تشویق و دعا و سلام از زندان آزاد کرد!

حکومت طالبانی کرزی تروریست های افغان را با تشویق و دعا و سلام از زندان آزاد کرد!

به روایت عکس و تصویر
دوشنبه 10 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امروز مسئولیت زندان بگرام به حکومت قومی طالبانی کرزی واگذار شد و در نخستین گام 16 تن از تروریست های افغان در حضور شیر احمد کریمی مقام بلندپایه نظامی طالبان در حکومت کرزی، با تشویق، دعا و سلام و دریافت شهادتنامه آزاد شدند. بقیه ی تروریست های افغان نیز بنا بر اشتراکات قومی طالبان و حامد کرزی بزودی آزاد خواهند شد تا همراه با حکومت و طالبان جنگ خونین خود را علیه مردم بی دفاع، برای تحکیم حاکمیت پشتونیزم ادامه دهند.

عکس از رویترز

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • هنوز این غولها معنی زندگی را نمیفهمند. آرامش،درس،خنده، کالای پاک،جان پاک، انسانیت، صلح، دوستی، صبر، اندیشه، انگیزه خوب، ورزش، تندرستی، همسایگی.
  با یک بمب شما راستن به کون ملا عمر میرین. بوی بد،جهالت، اشپش، غال مغال، بیسوادی، جنگ، دشمنی، مرگ، دوزخ،
  برای کی نوشته میکنیم، وقتی که اینها خواندن و نوشتن را یاد ندارند!؟

 • یک ابتکار از کرزی ؛ ازاین به بعد هرکسی آدم بکشد و انسان هارا ذبح کند ،وبعد به زندان رفته باگذشتن مدتی با افتخار و گرفتن شهادت نامه تقدیر آزاد می شود ، کسانی که خبرندارد باشتاب خبر کنید و این خبر را به قریه ها نیز نشر کنید که تا آدم کشان و وحشی ها زیاد تر شوند و دولت کرزی بشدت برای آماده سازی شهادت نامه وافتخار و مدال غازی امان الله کارمی کند ، وتابه بهترین وجه از آدم کشان وحشی تقدیر شود . ههههههه خنده ام گرفت ، وای بحال مامردم که بااین مردم پست و وحشی دریک سرزمین زندگی می کنیم .

 • همیش افغانهای غیری پشتون هم خودرا با غیرت نشان میداد و میگفت . چرا مسئولیت زندان بگرام به عهده دولت افغانها گذاشته نمیشود . و قتکه شعور سیاسی نباشد جان در عذاب است . از پشتونها که دیگه قصه شان بیخی در کله پزی هست وحشت تریاک هر چی زشتی و پلشتی را نصیب خود شان کرده است پشتون ما یه ننگ و لکه ننگ بر جامعه غیر پشتون است ..

 • واقعا خاک بر سر انهای که این وقایع را می بینند و در برابر کرزی فاسد وبی شعور سکوت اختیار کردن از جمله همه مسولان دولتی که شعار وطن دوستی ودفاع از حقوق مردم بیچاره سر می دهند خک بر سرتان.....

 • گناه خود ما است. در ازاد سازی اینها هم برادران جهادی فارسی زبان حضور داشتند. چوب را گرفته در ک و ن خود می زنیم و بعد به پشتون فحش می دهیم.


 • به نظر می رسد کم کم تاریخ مصرف کرزی تمام می شود و کرزی در این روزهای آخر تاریخ مصرف خود نهایت تلاش می کند که تروریستان را تقویت کند و طالبان را به هر بهانه ای که شده به قدرت برساند

  به گزارش آریانانت: دوران دوستی وهمکاری بین حامد کرزی ریس جمهور افغانستان ونماینده گان امریکا وناتو ظاهراً پایان یافته است. حوادث مربوط به جنجال پیرامون متهم نمودن برادر کرزی به کمک به قاچاقچیان مواد مخدره ، نشان دادند ، که ادارات استخباراتی امریکا مبارزه مخفیانه علیه ریس جمهور افغانستان واطرافیان وی را آغاز نموده اند .
  به صورت مختصر جریان حوادث را یادآوری می نماییم . اولین نشانه های منازعه روز افزون درماه می سال 2005 - اندکی قبل از بازدید پلان شده حامد کرزی از امریکا ، زمانیکه ابتدا سفارت امریکا در افغانستان در باره مساعی ناکافی حکومت افغانستان در مبارزه با تولید مواد مخدره اعلان نمود ، و اندکی بعد ، در تاریخ 22 ماه می در روزنامه « نیویارک تایمز» مقاله به نشر رسید ، که در آن گفته شده بود، که اطرافیان ریس جمهور افغانستان در تجارت مواد مخدره دست دارند ، رونما گردیدند . در مقاله مذکور گفته شده بود ، که به جای 37 هزار هکتار مزارع خاشخاش فقط 17 هزار هکتار کشت خاشخاش از بین برده شده بود ، و حبیب قادری ریس اداره مبارزه با مواد مخد ره افغانستان بانظامیان امریکایی تماس نمی گیرد .
  آنگاه این حمله به مثابه تلاش امریکایان جهت سرزنش کرزی به خاطر استقلال بیش از حد و مطالبه استرداد فوری تمام افغانان ، که در زندانهای امریکایی نگهداری میشوند تلقی گردیده بود . ولی بعدآ معلوم گردید، که این منازعه ریشه عمیق تری داشت . در تاریخ 20 سپتمبر سال 2005 حامد کرزی اعلام داشته بود، حضور بعدی نظامیان خارجی را درکشور، وادامه عملیات جنگی را مناسب نمیداند . انگاه موصوف مطالبه نموده بود ، تا نظامیان امریکایی توجه شان را بر نابودسازی جنگجویان مترکز سازند ، نه بر وارد آوردن ضربات بر خانه های مردم ملکی . از همین لحظه به بعد او مشی هرچه مستقل تری را در سیاست کشور در پیش گرفت وبه صورت اعظمی از امریکایان فاصله گرفت . البته ، این مشی مورد پسند امریکایان نبود ، و ، به احتمال زیاد ادارات استخباراتی از لحظه همین چرخش در سیاست افغانستان ، شخص ریس جمهور و اطرافیان او را تحت کنترول قرار دادند .
  این موضوع کاملآ تصادفی افشا گردید . در ماه جون سال 2006 دستگاه ثبت مواد محرم به دست خبرنگار ای بی سی نیوز افتاده بود، –که به صورت تصادفی در بازار در بدل مبلغ 200 دالر خریداری نموده بود، و در ان مواد محرم پنتاگون موجود بودند ، که برادر حامد کرزی احمد ولی کرزی را به کمک به قاچاقچیان مواد مخدره متهم میگرد . جنجال جدی برپا گردید . احمد ولی تمام اتهامات را رد نمود و گفت – که «هیچگاه در کاروبار مواد مخدره شرکت نداشت ، وهیچگاهی ازین کار منفعت به دست نه آورده ، و به هیچ کس در انتقال مواد مخدره کمک نکرده است».
  نماینده گان پنتاگون بر واقعیت ظهوراسناد امریکایی در بازار افغانستان تبصره نکردند. ولی در پارلمان افغانستان کمیسیون محرم جهت تحقیق پیرامون واقعیت افشای معلومات محرم تشکیل گردید . در ان وزیر داخله افغانستان ضرار احمد مقبل، معاون وزارت دفاع جنرال محمد ظاهر عظیمی ، زلمی رسول مشاورارشد ریس جمهور در مسایل امنیت ملی ، عده نماینده گان ولسی جرگه شامل گردیدند .
  تحقیق طرق رسیدن معلومات محرم به بازار ، نظامیان افغانی را به کشف شبکه جاسوسی امریکا در کشورموفق می سازند ، به خاطریکه روشن است ، که چنین معلومات محرم فقط از دست افغان میتوانستند به بازار برسند ، که در کار استخبارات نظامی امریکا دخیل باشد .
  در کار این کمیسیون نقطه جالب وجود دارد و آن اینکه این کمیسیون منجمله دخالت سربازان امریکایی را در انتقال مواد مخدره تحقیق ميکند. مواد اداره مبارزه با مواد مخدره سازمان ملل متحد و جلوگیری از جنایات امکان این قضاوت را میسر میسازد ، که سیستم فعلی گسترش مواد مخدره به اروپا ( 80 % بازار پر از هیرویین افغانی است) و امریکا (35 % بازار) بر انتقال مواد مخدره توسط سربازان امریکایی متکی میباشد . حتی مطالب به نشر رسیده بودند ، که در آنها شماره های طیارات نیروهای هوایی اامریکا ، که در انتقال مواد مخدره دخیل بودند نشر گردیده بودند .
  ولی این جزیات هستند . مساله عمده اینست ، که ادارارت استخباراتی وافغانستان بر علیه یکدیگر قرارگرفته اند . امریکایان بر ضد کرزی و اطرافیان وی مدارک بدنام کننده جمع آوری می کنند و نظامیان افغان برخلاف نظامیان امریکایی کار مکنند . بدون در نظر داشت نتیجه بعدی جنجال مربوط به افشای اسناد محرم و متهم ساختن برادر حامد کرزی به کمک به کاروبار مواد مخدره رو شن میگردد ، که اعتماد و همکاری بین ادارات استخباراتی افغانستان وامریکا وجود ندارد . رقابت مخفی ورویارویی جریان دارد . قرار برخی معلومات ، در پایان کار کمیسیون به واشنگتن درخواست رسمی جهت دادن توضیحات ارسال خواهد شد . برای امريکايان قابل پذيرش نيست که نتيجه کار اين کميسيون در دست رسانه ها قرار گيرد، بدون شک ، اين موضع در مذاکرات وزيردفاع امريکا با مقامات افغانی حضورداشته.
  جانب امریکا با تمام امکانات سعی می ورزد تا این جنجال را رفع نماید . یکی از علل بازدید وزیردفاع امریکا دونالد رامسفیلد از افغانستان ضرورت عذرخواهی به خاطر جمع آوری معلومات بدنام کننده از طرف استخبارات نظامی ، و همچنان وارد آوردن فشار بر حکومت افغانستان بود ، تا آنکشور از چنین کمیسیون صرفنظر نماید . به احتمال زیاد کمیسیون شبکه اجنتان امریکا را کشف نموده ، به خاطریکه قرار اطلاع روزنامه افغانی «چراغ » ، بعد از اولین جلسه کمیسیون همایون عینی ریس اداره امنیت کابل بازداشت گردید . اگر این همه حقیقت داشته باشد ، پس نگرانی شدید امریکایان ، که به بازدید وزیردفاع انکشور از افغانستان منجر گردید قابل فهم میباشد.
  فکر میشود ، که حقایق بیان شده ، کافیست تا این نقطه را درک نمود ، که اعتماد بین کرزی و حکومت امریکا دیگر وجود ندارد ، بلکه رویارویی وجود دارد، که تا سطح بلند تشنج رسیده است . روشن است ، که اداره امریکا در حال حاضر علاقمند است کرزی را توسط شخص مطلوبتری تعویض نماید . ولی این کار را به چند علت انجام داده نمیتواند . اول اینکه در افغانستان و افغانان خارج از کشور چنین شخصی ، که امریکایان بر او باور نمایند ، و از قدرت به نفع خود استفاده نکند ، مانند زلمی خلیلزاد سفیر اسبق امریکا در افغانستان وجود ندارد . مساله کادری هنگام پیشکش نمودن دست نشانده مساله بسيار حاد میباشد . دوم، اینکه امریکایان هیچگونه اریکه های برکناری کرزی، نه از نظر دیپلوماتیک ونه هم ازنظر نظامی در اختیار نه دارد . هرگونه تلاش درزمینه فقط به تشدید اوضاع منجر میگردد . تلاش ها جهت خدشه دار کردن اعتبار کرزی دردوران قبل از بازدید موصوف از امریکا او را هرچه بیشتر به فورمولبندی موضعگیری مستقل تر و تشدید مطالبات از امریکا وادار ساخت . تلاش نظامی جهت برکناری او ازقدرت میتواند به عواقب غیرقابل پیشبینی ، خاصتآ در زمینه، آنکه کرزی در حال حاضر با رهبران افراد مسلح ، که در ولایات جنوبی کشور علیه امریکایان می جنگند تماس ها بر قرار مینماید وبا انها مذاکرات اغاز میکند ، منجر گردد به صورت کل نشانه های برخی تمایلات ولغزش ها به سوی ایدیولوژی افراطی اسلامی مشاهده میشوند .
  به صورت نظری امکان اعلان افغانستان به مثابه «دولت مواد مخدره» یا « دولت تروریستی» وجود دارد . این کار میتواند موقعیت کرزی را متزلزل سازد . ولی قبل از همه چنین اعلامیه موقف امریکا را در منطقه ، که به مشکل با کشورهای آسیای میانه به توافق رسیده ، خدشه دار خواهد ساخت . این سوال بر حق مطرح میشود ، که اگر افغانستان در سال 2006 به دولت مواد مخدره مبدل گشته پس امریکایان این همه پنج سال تمام مصروف چه کار بودند؟
  از جانب دیگر کرزی نیز نمیتواند دست به اقدامات قاطع تر بزند . به خاطری ، که اومنابع نهایت کمتردراختیار دارد وبه کمکهای مالی امریکا وابسته میباشد ، که در حال حاضر بسیار محدود گردیده اند . درصورت قطع رابطه با امریکا حکومت کرزی در سرحد فاجعه قرار خواهد گرفت . سیر آینده حوادث میتواند در دو جهت انکشاف نماید ، که به صورت کل میتوانند انواع تاکتیکی عین ارزومندی قطع روابط وجدایی میباشند . اول، اینکه طرفین برمصالحه پوسیده و بدی دست خواهند یافت، که برای مدت زمانی تا آن لحظه ای حفظ خواهند کرد ، تا اوضاع تغیرکند . دوم، اینکه آنها وضع موجود «جنگ سرد» را همچنان ، تا تغیرات قاطع در اوضاع حفظ خواهندکرد.

 • گِله از امریکا و انگلیس کنید که هردو حامیان طالبان و دولت دستنشانده فاسد و خود کرزی (شاه شجاع سوم) اند.

 • تمام بد بختی زیر سر خود ماست . کرزی و هامیان فاشیستش با اسرار و انتقاد زیاد اختیار زندان بگرام را از خود کرد بلافصله وحشی ها و درنده خو ها و خونخاران پشتون طالب ازاد کردند . باز منتظر باشیم که چقدر قربانی بدهیم . خدایا ! یا پشتونها را بکلی نسل شان را منقرض کن مثل داینا سورها و یا اینکه مردم فارسی زبانها را در یک جای امن و با ثبات جا گزینش شان کن .

 • پشتون ها یعنی طالب طالب یعنی پشتون رفتار طالبان بیانگر هویت واقعی وراستین پشتون ها است مردمیکه نماد شان جهالت وحشی گری سر بریدن هم جنس بازی چتلی است باور کنید درقرن21 این ها از نظافت سر در نمی اورد درحالیکه در اسلام نظافت را جزئ ایمان می داند برای پشتون ها همانند اقوام جاهل عرب برایش زن مایه ننگ وشرمساری است برای این است که زنان شان را در داخیل برقع میکند در مکتب نمی فرستد در کل با علم فرهنگ هنر مخالف است فقط این ها عاشیق بهشت است که فرد کور به نا م ملا عمر که اصلا وجود خارجی ندارد این هارا وعده بهشت می دهد به خودش بمب می بندد افراد بیگناه را میکشد انهایکه دستگیر میشود کرزی برادر ملا عمر این هارا از زندان ازاد میکند در حالیکه وحشی است که باید در قفس اهنین باشد تا جامعه از شرش راحت باشد ولی واقعیت این است که دوران زمام داری کرزی هم زمان با خروج نیروهای خارجی تمام میشود ازاین جهت تلاش نمو د با انتقال مدیریت زندان به دولت ارام ارام تروریستان وادم کشان رها کند تا جبهه برادران ناراضی اش تقویت شود در طول این 10سال تلاش بسیار زیاد برای اسکان پشتون های وحشی در مناطق فارسی زبان نمود تمام مناطق افغانستان را توسط تروریستان به نام طالب نا امن نمود شورای مسخره به نام صلح ترتیب داد به بهانه پیش رفت صلح تروریست هار از گوانتا نامو وبگرام رها نموددر حالیکه برادران وحشی اش غیر از وحشی گری چیزی دیگر نمی فهمد کرزی تمام پشتون هارا در طول این 10سال چه در قالیب اردو وبه صورت غیر مستقیم مسلح نمود تا بعد ازخروج نیروهای خارجی امادگی کامل برای اشغال گری وتجاوز داشته باشد اقوام دیگررا به بهانه وحدت ملی خلغ سلاح نمود به وسیله میکروب شناس

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس