صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > تهدید گسترده فعالان مدنی بامیان و زخمی شدن عبدالله برات

تهدید گسترده فعالان مدنی بامیان و زخمی شدن عبدالله برات

به روایت عکس و تصویر
يكشنبه 9 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عبدالله برات یک از فعالین مدنی ولایت بامیان توسط افراد معلوم و حال مورد ضرب و شتم قرار گرفت و زخمی شده است او دیروز تهدید شده بود که دوسیه شکیلا را فراموش کند اگر نه با او برخورد جدی خواهد شد. در همین حال سایر فعالان مدنی این ولایت نیز بصورت تلفونی تهدید شده اند تا دوسیه ی شکیلا را پیگیری نکنند.

شکیلا دختری ست که چند ماه پیش در در خانه ی سید واحد بهشتی عضو شورای ولایتی بامیان به قتل رسید. شواهد بجای مانده نیز حاکی از آن است که او علاوه بر اینکه به ضرب گلوله گشته شده، ممکن است قربانی تجاوز جنسی نیز شده باشد.

با وجود گذشت چند ماه از کشته شدن شکیلا و اعتراض شدید فعالان مدنی و حقوق زن در بامیان و کابل، متهمان اصلی این دوسیه سید واحد بهشتی و سید عبدالوهاب آنان همچنان آزاد می باشند و گزارش شده در تبانی با سارنوالان/ دادستان های این دوسیه بنام های سید طاهر رضایی و سید یحی احمدیار تلاش برای بستن دوسیه دارند.
گزارش شده آن ها همچنین تلاش کرده اند برخی از وکلای ولایت بامیان را نیز با پول خریداری کنند تا صدای موکلان خود را برای پیگیری و نظارت این دوسیه ببندند.

فعالان مدنی بامیان قصد دارند بزودی یک راهپیمایی دیگر در اعتراض به عدم بررسی صحیح و قانونی دوسیه شکیلا برگزار کنند.

از سوی دیگر تهدید فعالان بامیانی در حالی صورت می گیرد که امروز طالبان چند تن از مسافران را در ولایت میدان با ضرب گلوله از پاس در آورده اند. در چند ماه گذشته ده ها تن از کسانی که به مردم هزاره تعلق داشتند، در مسیر راه بامیان به کابل توسط طالبان متوقف شده و به شکل وحشیانه ای به قتل رسیده اند.

سال گذشته در ماه جون، طراح مدنی ترین اعتراض ها در افغانستان، جواد ضحاک، به شکل بی رحمانه در مسیر راه پروان به بامیان ربوده شده و سپس کشته شد.

عکس از روزنامه نگاران شهروند

ترور طراح اعتراض های مدنی و سمبولیک نتوانست این اعتراض ها را خاموش کند!
عکس ها از استاد نجیب الله مسافر
چهار شنبه 11 آوريل 2012, نویسنده: بصیر آهنگ

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کشتن شکیلا ، یا شکیلاها تنها کشتن مردم هزاره نیست !!!
  خون شکیلا ، یا شکیلاها تنها خون مردم هزاره نیست !!!
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  کشتن دختر جهان سومی قربانی نظام مرد سالاری ، ضد انسانی ، مذهبی ، دینی ، واپس گرا و ... هست .
  کشتن انسانیت است .
  چه افغانستان ، چه ایران ، چه ...
  متاسفم .

 • به عنوان یک انسان احساس میکنم خواهر من شکیلا مورد ظلم و بی عدالتی قرار گرفته ظلمی که همه باید در مقابلش بایستیم و نگذاریم دیگر به نام مذهب و گفته فلان سید ما دیگر به عزت خواهرانمان تجاوز شود. اگر چی مذهب میگوید که یکبار متعه... دوبار متعه .... ما اگر انسان هستیم در مقابل این شهوت رانی ها ایستاده نگذاریم مذهب ما سبب گا- یید- ن مادران و خواهرانمان بوسیله چندین انسان به فکر خودشان مذهبی گردد. ببخشید از بس روی اعصابم تاثیر گذاشت مجبور شدم کلمه بدی را اسعمال نمایم.

 • آیا سید واحد بهشتی و سید عبدالوهاب پشتون هستند؟

 • سید واحد سید عبدالوهاب انسان های بی غیرت بی عزت هستند که خود را صاحب ومالک واقا وبادار هزاره و دختر هزاره میداند و فکر میکند هزاره ها تا حالا بیسواد و بی معلومات هستند و همین که نام سید سر هر خر و خوک بود احترام اش میکند . باید همه فرزندان نو زاد هزاره نام خود را سید گذارند تا این توطعه وحیله این شیادان چندین قرنه خنثی شود . و دیگر خود را بنام سید صاحب وبادار هزاره حساب نکند.در کشور های عربی اگر یک خر قوی هیکل و خوش کار وتا بع بود صدا میزند هذا سیدی یعنی این خر مثل اقا است . کلمه سید مترادف به اقا نه مترادف به بزرگی روحانی یا بزرگوار مذهبی پس این سید ها استفاده جو مثل خر استند.

 • وقتی مذهب شهوات ران ما می اید و میگوید که یکبار سیغه مترادف به رسیدن به مقام امام حسن است دوبار مترادف به امام حسین سه بار مترادف به امام علی و چهار بار مترادف به حضرت پیغمبر دیگر چیزی باقی میماند؟ مشکل در مذهب شهواتران خود ماست نه ان مسکین دخت هزاره خواهر من.

 • سال هاست قومی شیاد که اصلا ریشه وتبارش معلوم نیست خودرا در میان مردم هزاره جازده به جادوگری فریب مذهبی مشغول است ریشه تباری خودرا به اعراب می چسباند که از سلسله بنی هاشیم هستیم اصلا به ما چه مربوط که توریشه درکجا داری انسان ها همه اش یکی است کس از کسی دیگر برتری ندارد حتی خاندان بنی هاشیم نیز مقدس نبود به هرصورت این جماعت شیاد فریبکار حقه باز ازجهل مردم هزاره استفاده میکند به دختران مردم تجاوز میکند باز میگوید که سید است گناه دارد خاک برسری ما مردم دستان خیانت کار سادات هم دست دست جنایت کاران شورای نظار بود که در افشار به هیج کس رحم نکرد همین چند روزپیش فردی به نام سید خاک برسر که امر پلیس حوزه ششم غرب کابل بود دستور شلیک به سوی مردم بیدفاع غرب کابل را می دهد واز جانیان مسعود دفاع میکند باز ما هزاره ها خریم اگرنه در حقیقت گایدن این جماعت برهمه هزاره ها واجب است مردم بامیان این سید بهشتی وخانواده اش را کون میکرد تا درس عبرت میشد برای ما بقی این قوم حرامزاده وحقه بازبه وسیله انگل شناس

  آنلاین : http://www.yahoo.col

 • ایی (برات) نو یک برفه شده اینطوری پاچه میگیره کاهی پاچه سیدا ، گاهی پاچه علما و غیره . اگه چند برفه شوه خدا میدنه که چی شوه تازه گوش دمش کدن.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس