صفحه نخست > عکس > عکس روز > روزنامه نگاران شهروند: حمله اوباشان به غرب کابل و همراهی پولیس ناحیه شش دو (…)

روزنامه نگاران شهروند: حمله اوباشان به غرب کابل و همراهی پولیس ناحیه شش دو کشته بر جای گذاشت

پولیس بجای توقف حملات انتحاری و مبارزه با طالبان، آموخته های نظامی خود را مانند اوباشان با حمله به مردم غیر نظامی به نمایش می گذارد.
به روایت عکس و تصویر
شنبه 8 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

روزنامه نگاران شهروند با انتشار تصاویری از حمله امروز اوباشان به غرب کابل می گویند حمله این اوباشان و همراهی رییس پولیس ناحیه شش کابل با آنان، به قتل دو تن به شمول یک نوجوان انجامیده است. روزنامه نگاران شهروند که تصاویر خود را در رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک منتشر کرده اند می گویند اوباشان چندین موتر را نیز به آتش کشیده بودند و پولیس بجای توقف و بازداشت حمله کنندگان، با آنان همراه شده و به مردم معترض حمله می کرد. آنان بويژه رییس پولیس ناحیه شش کابل را متهم می کنند و می گویند که یکی از کشته شدگان به ضرب گلوله ی او کشته شده است. پولیس بجای توقف حملات انتحاری و مبارزه با طالبان، آموخته های نظامی خود را مانند اوباشان با حمله به مردم غیر نظامی به نمایش می گذارد.

طبق خبر رسانه های داخلی و گزارش ها و عکس های منتشر شده، حمله کنندگان بر موترهای خود عکس های احمد شاه مسعود را داشتند. در همین حال خبرگزاری بخدی از قول برادر احمد شاه مسعود در سالگرد کشته شدنش بدست نیروهای طالبان و القاعده نوشته است که عده ای تفرقه افکن، با نصب پوسترهای احمد شاه مسعود به عمل شنیعی در غرب کابل دست زدند که دو قوم برادر را با هم در گیر کردند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • مسعود بنیان گذار اختلافات ملی وقومی ومسوول کشتار وجنایات کابل است حتی جنازه اش باید محاکمه شود

  • غیر از لوچکهای شورای نظاری کسی دیگر نیست. قوماندان امنیه ناحیه شش کابل یکی از این لوچکهاست. مرگ بر مسعودوف.

 • een qaziya bayad jeddi barrasi shawad ta maloom shawad ke chi dast haye dar aqebe een tawtea fa aal and
  ok

 • نه زنده مسعودوف مردم را در امان ماند و نه هم مرده اش.

 • How stupid and moron a government can get

 • ینها که می گوی اوباش همه شان طرفداران مسعود بودن که به چوک شهید مزاری آمدن و به رهبر شهید مزاری توهین کردن.
  مرگ بر مسعودوف اولاد زنا

 • شورای نظار باید همه شان دست گیر و ازبین برده شود تا در اینده چنین غلطی را نکند و تا صدای شان به گلو خفه شود که نام خراسان را هم فرا موش کند

 • بیخی مرده این بدبخت و خاین مرد ره ارام نمی مانه

 • قهرمان ملی یا پشک پنجشر
  http://www.afghan-german.net/u...

 • سلام . کوتاه کوتاه بنویسم...... ،اول همه ما باید بدانیم که مسعود چی شخص بود و چی گلی را به آب داد ، دوما اینکه مسعود قهرمان نیست برای مردم افغانستان بلکه یک آدم که دزد ، خاین ، جنایت کار ، قاتل هزاران نفر در کابل و ...... است .
  و اینکه بازمانده گان مسعود در دره پنج شیرو در بعضی ولایت های دیگر مفکوره های شان همانند خودش کور و پور از نفرین... است دولت نباید به اینها اجازه میدادند که همچنین کار های غیر انسانی که امروز در غرب کابل کرده است بکند تا که مسعود خودش نفس داشت همچون آدم کشی و قتل میکرد فعلا خداوند را سپاس که خودش مرده است هم سنگر هایش دست به همچنین قتل و زورگوای میکند .
  در اخیر از همه نوجوانان وطنم جدا خواهش میکنم که در برابر اینطور زورگوای ، قتل و بنظمی ها که امروزدر شهر کابل صورت گیرفته است نباید این همه درد تحمل کرد و خاموش بشیند .

 • مگر شما از زبان بزپرستان مسعودی نشنیده اید که میگویند (ما راه مسعود را دنبال میکنیم)!!!
  راه مسعود قتل ، عارت ، دزدی، چور و چپاول بود و است.
  حادثه امروزی از جانب یاران غار مسعود یعنی پیروان ایشان صورت گرفته که صد فیصد متابق آرمان مسعود خون آشام میباشد
  ضمیر

 • سایت کابل پرس?!
  چرا نظر من را سانسور کرد اید؟ وقتی اینجا بر علیه هزاره و پشتون مطلب نوشته می شود سانسور نمی کنید ولی نظر مرا سانسور کرد اید.
  کجاست این پرویز بهمن که از این مسعود خوک صفت ولد زنا حمایت کند؟

 • هزاره محاجر تو صد فیصد پشتون هستی
  او خدا زده اکنون مردم هوشیار است تو هر نوع رقص کنی مردم میفهمد.
  او ادم چرا از نام خود نفرت داری میخواهی هزاره را برضد تاجیک تحریک کنی این کار ات خوب نیست کوشش بکو از نام پشتون خودت استفاده کرده و از ان دفاع بکو.
  تو قبول کنی یا نکنی مردم تو را شناخته است چون ما در هزاره خود مثلی تو واری ادم نداریم ما همه با تدبیر هستیم.

 • این حرامزاده های بیسواد چی میخواهد مسعود ۱۱ سال پیش مرده بود الان میخواهد بزور منحیث قهرمان بالای دیگران تحمیل شود.یا کدام سناریو دیگر در کار است حتما این غوغا واشوب هدفمندانه و سازماندهی شده است که ارتباط به انتخابات اینده و بر امدن قوای خارجی دارد.که باید رهبران سیاسی وتحلیلگران هزاره به دقت بررسی کنند .و درقدم اول چرا هزاره قربانی شده در حالیکه اشوب گران از خارج منطقه شان امده بودنداین حرامزاده های بیسواد چی میخواهد مسعود ۱۱ سال پیش مرده بود الان میخواهد بزور منحیث قهرمان بالای دیگران تحمیل شود.یا کدام سناریو دیگر در کار است حتما این غوغا واشوب هدفمندانه و سازماندهی شده است که ارتباط به انتخابات اینده و بر امدن قوای خارجی دارد.که باید رهبران سیاسی وتحلیلگران هزاره به دقت بررسی کنند .و درقدم اول چرا هزاره قربانی شده در حالیکه اشوب گران از خارج منطقه شان امده بودند

 • رهبران سیاسی تاجک وحکومت این تحریکات را جدا محکوم و از خانواده های شهیدان وجان باختگان این اشوب دلجویی و غرامت پرداخت شود.و در اینده هر کس دست به این اشوب بزند ازطرف دولت قطعا ابلاغیه همین اکنون نشر شود که به پنجه قانون سپرده واشوبگر معرفی خواهد شد.

 • تبر اوغان های غول دسته شد. اینهای که به نام هزاره مینویسند همه اوغان اند.

 • به نقل از رادیو آزادی
  مردم غیور غرب کابل امروز در یازدهمین سالگرد گور به گور شدن مسعود، عکس وی را به آتش کشیدند.

 • من یک تاجیک هستم و خیلی ها متاسف هستم برای اینکه این عمل غیر انسانی صورت گرفت .
  و یک گپ را میخواهم بگویم که این اوباش ها به هیچ صورت از قوم ، سمت و ولایت نماینده گی نمیکنند از این لحاظ میخواهم بگویم که باید شرایط نازک فعلی را درک کنیم و آب در آسیاب دشمن نریزیم .
  امیدوار هستم که مطلب را تفهیم کرده باشم .
  _

 • جناب پرویز بهمن
  د کدام سوراخ مانند مسعودوف روباه صفت قایم شده ای ؟ بیا از مسعودف ولد زنا دفاع کن. من تو را چلنج می دهم.

  • اوغان غول بنام هزاره مهاجر
   چلنج چه معنا ؟ یک بوکسر یا کشتی گیر ویا یک عالم ودانشمند که حریف اش را به مقابله میخواند, چلنج گفته میشود . اما تو جاهل وبی سواد اصلا" با جناب پرویز بهمن گرانقدر قابل مقایسه نیستی چه رسد به حریف بودن تو فکر میکنی هر سگی که بطرف محترم بهمن غوغوکند , او سنگی طرفش پرتاب میکند . تو با خواندن پیامها احساساتی شده وبه امید جانب داری انها به زعم خودت چلنج دادی که بسیار احمقانه و خنده اوراست .
   برادرن تاجک , ازبک , هزاره و... غیر اوغان !
   مهم اینست که حاکمان قبیله یی مفسد و تمامیت خواه امروزی اوغانستان که از بسیج شدن اقوام تاجک اوزبک وهزاره در مقابل شان, بخاطر عدالت خواهی واعاده حقوق تمام ملیت های مظلوم وطن , در هراس افتاده اند , بنا" دست به شرارت وتفرقه اندازی زده و از مقولهء دشمن را با دشمن بکوب , استفاده نموده که اگر ما و شما از زرنگی وتعقل کار نگیریم سخت گول خورده و همانست که صدها سال دیگر به اسارت نواسه های عبدرحمانی خواهیم رفت , ما که از گذشته از ایتلاف با غلبدین حکمتغار در شورای همانگی تجربه داریم نباید فریب ترفند قبیله یی های نوکر و فروشنده را خورد تا ماخود باعث بربادی خود نشویم

 • خاین ملی برزک چنی

 • متاسفم برایتان... شما چنین خلق شده اید که همیشه توسط اوغان و تاجک سرکوب شوید... چون اگر خدای ناخواسته صاحب قدرت شوید تاریخ اجداد تان چنگیز را زنده خواهید ساخت... آنچنانیکه در دهه 90 میلادی سفاهت و بربریت خویش را به اثبات رسانیدید...

  • tajikha az massod yag poqana dorst karda ke bad mekona wa dar hawaye pansher raha mekonan, en bar mekhast ke dar gharbi kabul ham en poqana ra ba hawa rawan kona, ke degar en poqana jaye bad karden na dasht wa para shod, boren en poqana ra ke ba nami massod ast dar khanahye khode tan bad konen na dar gharbi kabul, chon dar gharbi kabul jaye bare en poqani zesht wa bad nam wa dektator wojod na dara

 • شهید مسعود قهرمان ملی یک مرد مسلمان وطن دوست و مردم دوست بود. اکنون اگر کسی کدام کار غلط میکند این به معنای این نیست که مسعود بد بود. این کار آی اس آی وغلامان شان است که می خواهند دربین هم فکران و پیروان اش درز ایجاد کند تمام مردم مظلوم کشورما بخصوص دانشمندان اقوام محکوم میدانند که راه مسعود حق بود و حق خواهد بود.
  برپا گرفتن تابوت من مناز رقیب - هنوز مرده من زنده ترا بار است.
  راه ات ادامه دارد انشالله

 • همه میدانند که اقوام محکو جبهه را ایجاد کردند علیه قبیله ظالم و انتخابات هم نزدیک است. این حادثه دقیق دسیسه بخاطر تفرقه در بین مرم ما است امید وارهستم که تفهیم توانسته باشم. هوشیار باشید

 • پشتون های فاشییت ازعکسهای احمدشاه مسعوداستفاده سو کرده اند وعلیه قوم شریف هزاره درکابل حمله کردندهزارها بایدازپلان های شوم فاشیستان پشتون آگاه باشند

 • و اما این اوباشان کی ها اند جز چهار نفر لچک ، دزد ،و خودخواه و مغرور پنجشیری که بدون خود وقوم خود هیچ کسی دیگر را نمیخواهند حتی در بین تاجک ها و شمالی وال ها از دوره حکومت شان معلوم بود واین همه ازدست آن جناب است که امروز بعضی ها قهرمان میخوانندش، حتی قهرمانی وی نیز زیر سوال است، مگر در افغانستان صرف یکنفر جهاد کرده و قهرمان بود ؟ بلکه تمام ملت افانستان قهرمان است. حسن رضوی از مشهد

 • هزاره بتو چه کرده که نزدیک است از مرگ گفتن معقد ات را پاره کنی! بیائین اگر عقل ندارین کمی از انسانهای عاقل قرض بگیرین! بازهم برایتان آفرین میگوم تا که میتانین به قلدریتان ادامه دهید که بسیار بنفع تان است!

 • برادران اقوام تركتبار ,تاجيك و هزاره كه رهبران ما بيمان دوستى بسته اند ميدانيم كه دشمن در كمين است.اين دوستى محكم است به جنك جندتا انسان بيفرهنك و جاهل ولو هركه كه باشد,ولو جاسوسان با كستان هم باشد,خدشه دار نميشود.اينجا يك مورده يك زن با كستان يك زن فروش قبيله هميشه اكر بشم هم بكويي او فورى مسعود مسعود عرعرعرعر ...اين شخص بيماهيت از قبيله هيرويين در برابر مدافعين و حتى شهدا عقده دارد.مليارد ها دالر را به با كستانى تسليم كرديد و بعد زير باى با كستانى كاكلبازى ميكنى و او بلاى تان سوار است,كناه مسعود شهيد جيست؟ او د قاطر زويه.

 • نصیر (۱۳۹۱ يکشنبه ۱۹ سنبله)
  خودم شاهد بودم که یک دسته موترسوار و موترسایکل سوار باعکس های مسعود درحالیکه برخی ازآنها با تفنگچه مسلح بودند و برای اعلام حضور شان فیرهای هوایی میکردند، دریور موتر تونسی را که من سواربودم، به این جرم که از راه شان کنار نرفته مورد ضرب و تهدید قرار دادند و از ما گذشته یک سراچه را ریختند و موردضرب و شتم قرارداده عبور کردند.
  در مسیر کوته سنگی پل سوخته هم همین دسته باعث تهدید و ترس و ضرب و شتم شدند و خشم مردم را برانگیختند.
  سال گذشته نیز چنین حرکات تحریک آمیزی از سوی دوستان و تجلیلگران مسعود، در همین منطقه انجام شد و موترهای شان، با سنگ و چوب بدرقه گردید. اما امسال متاسفانه پولیس مملکت بجای حفظ امنیت، به جانبداری از این دسته افراد ماجراجو و هراس افگن، مردم را مورد فیر و لت و کوب قرارداده کشت و زحمی کرد.
  گفته میشود که آمر حوزه ششم امنیتی خودش در قتل دخیل است و یک جوان را شخصا با فیر خود به قتل رسانده است.
  حال بجای هرگونه حکایت و شکایت، باید مطابق فرمان رییس جمهور مبنی بر شناسایی عاملین حادثه و قاتلین، با دقت و درایت موضوع را گذشت ناپذیر پیگیری کرد و مسوولین حوزه پولیس را به پنجه قانون سپرد. تا دیگر حوادثی از این قبیل رخ ندهد و پولیس با این سخاوت و جرئت شهروندان معترض را تیرباران نکند.
  این کار، نه از سوی دولت و کدام ملیت به هدف مشخص دشمنی میان هزاره و تاجیک است و نه کدام سازمان و نهاد داخلی و خارجی پشت آن قرارداردو نفعی از آن میبرد؛ شهرگردی از این قبیل و بیرق دوانی و دروازه زنی در سطح شهر، میراثی است که عده یی کورمذهب از خود ما هزاره ها با اشاره مدرسه شیخ آصف محسنی از ایران تقلید کرده و در ایام محرم، دسته هایی از این قبیل به راه می اندازند و باعث راه بندی و آزار شهر و شهروند میشویند و به دیگران هم یاد میدهند!!!
  باید از این حادثه عبرت گرفت و از تکرار چنان کارهایی باید حذر کرد. عزاداری و تجلیل برای هرکی باشد، باید در سطح محله ومسجد و حسینیه باشد و از راه انداختن کارناوالهای سوگواری در شهر جدا جلوگیر کرد. در غیر آن باید تحمل داشت و تماشاچی بود تا هر پوک و پوچی از هر ملیت و مذهب، و به هرمناسبت، آنچه دلش میخواهد بکند و نباید با آنها در آویخت و راه شانرا گرفت و غایله آفرید

 • اکبر (۱۳۹۱ شنبه ۱۸ سنبله)
  مسعود هنوز هم قتل میکند. طرفداران مسعود بی ظرفیت ترین، بی کلاس ترین و همه وحشت استند. جامع جهانی و مردم افغانستان ببینند که کی ها عامل جنگ و جنگجو استند. کرزی لعنت خدا بر سرت با معامله های سیاسی ات با فهیم و دارو دسته اش. اینها ثابت کردند که اهل سخن و صلح نیستند. اگر مسعود واقعآ قهرمان است پس بیاید یک همه پرسی داشته باشیم. با بی ادبی، با زور نمیشه که قهرمان آفرید. استالن هم در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق بنام قهرمان یاد میشد. اگر مسعود قهرمان است و معیار قهرمانی ملی شدن قتل عام طفل، پیر، و تمام مردم یک شهر، پس افشار بس است. فهیم باید به دادگاه جامع جهانی کشانده شود. این شخص خونخوار است.( بر گرفته از سایت جمهوری سکوت)

 • دکتر کاظم وحیدی
  به اطلاع مردم سربلند هزاره رسانيده مي شود كه ساعاتي پيش چند موتر (كاروان) از پنجشيري ها به خاطر سالروز مرگ احمدشاه مسعود در قسمت ميدان شهيد مزاري فرياد و سر وصدا راه انداخته و دست آخر به مجسمه ي شهيد مزاري هم توهين نمودند. اين امر باعث خشم
  مردم هزاره گشته و به پاره كردن متقابل عكس مسعود پرداختند. به دنبال اين واكنش هزاره هاي خشمگين، پنجشيري ها به طرف مردم فير نموده و بعث شهادت يك نفر و زخمي شدن چند نفر گرديدند.
  مردم با شنيدن اين توهين و زورگويي بر سر خانه هاي مردم، از مناطق اطراف درگيري جمع گرديده و پوسته ي امنيتي پوليسي كه در ميدان شهيد مزاري مستقر بوده و به طرفداري از پنجشيري ها پرداختند، را آتش زده و نيز يك موتر مهاجمان پنجشيري كه به دست مردم افتاده بود را سرنگون ساختند.
  به راستي هنوز پنجشيري ها سرعقل نيامده و شخصي چون مسعود را كه جز تجاوز و جنايت عليه مردم هزاره و ازبك در كارنامه ندارد، مي خواهند با زور بر مردم ما تحميل نمايند؟ آيا سكوت معني دار مردم هزاره در برابر اعلام يك جنايتكار جنگي به نام قهرمان ملي به مثابه ي يك فرصت و امتياز بزرگ به پنجشيري هاي نابالغ كافي نيست كه تصميم دارند تا آن را به زور بر مردم ما بقبولانند؟ واقعا دست چه كساني در پس اين تحريكات عمدي و توهين آشكار به مردم هزاره قرار دارد كه همه ساله كارواني از عقده اي هاي پنجشيري به سوي دشت برچي و غرب كابل روانه گشته و به تحميل قاتل اين مردم به عنوان قهرمان ملي كه در واقع بيانگر كشيدن خط بطلان از سوي مردم هزاره بر تماميت مقاومت تاريخي شان در برابر تجاوزات سبوعانه ي حاكميت انحصاري مسعود، سياف، محسني در دهه ي هفتاد كابل به شمار مي رود؟
  به راستي چرا بايد مردم ما به عنوان قربانيان اصلي جنايت هاي فراموش نشدني حاكميت نيمه ي اول دهه ي هفتاد كابل كه روزانه صدها راكت را بر خانه هاي خود تحمل مي نمودند و ده ها شهيد مي دادند، قاتلان فرزندان خود را به عنوان قهرمان ملي پذيرا گردند؟ آيا اين است آن داعيه هاي دروغين اتحاد با هزاره ها در مبارزه عليه فاشيزم قومي حاكم؟ مگر هزاره با تمامي درد و رنجي كه از ديدن عكس مسعود به عنوان يك جنايتكار غيرقابل انكار احساس مي كند، تاكنون به عكس مسعود توهين نموده و يا شما بر خانه هاي شان رفته و رفتار تحريك آميز و حتا توهين به شهيد مزاري مي نماييد؟ آيا مي دانيد كه رفتار ناسالم و عقده اي شما باعث گرديده تا هرگز يك هزاره زير هيچ عنواني با پنجپيري و در مجموع با جريانات اخواني تاجيك ها متحد نگردد و اگر هم روزگاري فاشيزم حاكم به تجاوز عليه شما بپردازد، نقش يك ناظر بي تفاوت و بي احساس را بازي نمايد. ( بر گرفته از سایت جمهوری سکوت )

 • این دسیسه دقیقآ سازمان یافته از جانب دشمنان جبهه ملی سازمان دهی گردیده.
  اگر چنین نیست - چرا حکومت قبیلوی - افراد دستگیر شده ر که د رین آشوب دست زده اند در حضور رسانه های آزاد و تصویری بمردم معرفی و به محاکمه علنی نمیکشانند.

 • من یک کابلی تاجیکم -
  در صورتیکه ملیت هزاره - خود را هزاره ها بگویند و از همدیگر دفاع نمایند و پشتونها همچنین که میکنند .
  پس پنجشیری ها هم تاجیک اند. از همه ای تاجیکان همکیش و ملت عزیز خویش خواهشمندم - که از بلخ تاهرات و از کابل تا باد غیس - همه تاجیک باشید - نه اوغان یا افغان و یا نامهای منطقوی.

  • جناب برادر تاجیک!
   اینجا کسی به قوم تاجیک اهانت نکرده است، من و بسیاری دیگر اعم از هزاره و پشتون و ازبک و تاجیک های وطن پرست همه با هم بر علیه جنایات مسعودوف و باند شورای نظار قلم می زنیم که به چشم سر می بینی هنوز هم جنایاتشان ادامه دارد. من جنایات طالب را هم محکوم کرده ام ولی به قوم پشتون توهین نکردم و نمی کنم.
   پس تو هم با ما یک شو و جنایات این باند شورای نظار را که افغانستان را مسعودف با انحلال ارتش ملی افغانستان و انحصار قدرت به طرف تباهی سوق داد و هنوز هم بدبختی ها ادامه دارد، را محکوم کن. همین چند روز پیش عطا محمد نور والی مزار سرک ابومسلم خراسانی را به نام جاسوسان ایرانی تبدیل کرد. این خیانت نیست؟ آیا تو هم می خواهی با این باند جنایتکار بر علیه منافع ملی افغانستان یکی شوی؟
   افغانستان خانه ی مشترک همه ما هست.

 • ان غول بنام هزاره مهاجر
  چلنج چه معنا ؟ یک بوکسر یا کشتی گیر ویا یک عالم ودانشمند که حریف اش را به مقابله میخواند, چلنج گفته میشود . اما تو جاهل وبی سواد اصلا" با جناب پرویز بهمن گرانقدر قابل مقایسه نیستی چه رسد به حریف بودن تو فکر میکنی هر سگی که بطرف محترم بهمن غوغوکند , او سنگی طرفش پرتاب میکند . تو با خواندن پیامها احساساتی شده وبه امید جانب داری انها به زعم خودت چلنج دادی که بسیار احمقانه و خنده اوراست .
  برادرن تاجک , ازبک , هزاره و... غیر اوغان !
  مهم اینست که حاکمان قبیله یی مفسد و تمامیت خواه امروزی اوغانستان که از بسیج شدن اقوام تاجک اوزبک وهزاره در مقابل شان, بخاطر عدالت خواهی واعاده حقوق تمام ملیت های مظلوم وطن , در هراس افتاده اند , بنا" دست به شرارت وتفرقه اندازی زده و از مقولهء دشمن را با دشمن بکوب , استفاده نموده که اگر ما و شما از زرنگی وتعقل کار نگیریم سخت گول خورده و همانست که صدها سال دیگر به اسارت نواسه های عبدرحمانی خواهیم رفت , ما که از گذشته از ایتلاف با غلبدین حکمتغار در شورای همانگی تجربه داریم نباید فریب ترفند قبیله یی های نوکر و فروشنده را خورد تا ماخود باعث بربادی خود نشویم

 • مسعود یک خاین ملی و شخصیت تفرقه انداز میان اقوام ساکن افغانستان بود.امروزه ما شاهد بدبختی و قوم گرایی هستیم این همه از برکت مسعود خاین است. آخر چه وقت عقل بسر اوباشان مسعود میاید؟آیا هنوز هم در انتظار روزی هستند که طالبان دوباره آنها را در قطی جاء کنند،از کشتن هزاره ها اگر پنجپدران در تلاش بدست گیری قدرت هستند این کار آنها اشتباه است،چون قوم پشتون در کمین نشسته و منتظر همچو فرصت است.

 • منهم کدام مسعود پرست نیستم، ولی سگ مسعود با شرف تر از طالب و گلبدین است. مسعود هرچه بود نر بود تا آخر به دامان هیچیک خارجی نیافتاد. این حادثه ناگوار را تقبیح میکنم، آملین آن باید بازداشت و محاکمه شوند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس