صفحه نخست > دیدگاه > تجلیل از هشت مارچ در مرکز اجتماعی امام حسین

تجلیل از هشت مارچ در مرکز اجتماعی امام حسین

سخنرانان همچنان از مرکز اجتماعی امام حسین بخاطر ایجاد چنین فضای دوستانه و عاری از خط و نشان های معمول تمجید و تشکر نموده و ابراز امیدواری کردند تا بار دیگر شاهد چنین محافل در این مرکز باشند.
حسين زاهدی
چهار شنبه 21 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عصر روز شنبه 17 مارچ 2012 به ابتکار مرکز اجتماعی امام حسین و با همکاری انجمن زنان افغان و عده ی از زنان فعال و مستقل واقع در شهر تورنتوی کانادا، از روز جهانی زن (هشت مارچ) تجلیل به عمل آمد، در این گردهمایی با شکوه تعداد زیادی از فرهنگیان و فعالین افغانستانی های ساکن تورنتو و شهر های مجاور حضور بهم رسانیده بودند.

گرداننده گی محفل را خانم نیلوفر ظهوری شاعر جوان، مستعد و موفق به عهده داشتند، در آغاز آقای کبیر بختیاری مسوول مرکز و به نمایندگی از برگزار کنندگان این محفل در مورد جایگاه و مقام زن سخنان شیوا و زیبایی را را ایراد نموده و اشاره نمودند که همراهی و همسوی با چنین مناسبت های جهان شمول (روز جهانی زن 8 مارچ) از سوی مراکز اسلامی یک امر ضروری و حیاتیست.

اکثر سخنرانان این محفل را زنان فرهنگی، فعالین اجتماعی، نویسندگان، رونامه نگران و شاعران تشکیل میداد، سخنران به ترتیب خانم آدینه نیازی رییس انجمن زنان افغان و فعال حقوق زن، بانو نیلوفر پذیرا روزنامه نگار و مستند ساز، فاطمه اختر شاعر و مسوول (ساربان) کاروان شعر در تورنتو، خانم مریم نوشی فعال اجتماعی و مشاور امور خانواده، خانم حنیفه فریور روستایی نویسنده و روزنامه نگار، خانم خورشید عطایی شاعر ورزیده به زبانهای پشتو و دری ..
.
آقایان کبیر بختیاری، صبور صهیب، هارون راعون، رحمت الله فهیمی و محمود (باهر) فرملی با سخنرانی و دکلمه اشعار شان مقام والای زن را ستودند و ارجگزاری نمودند.

در میانه ی محفل دوشیزه خالده صافی برنامه پرسش و پاسخ را اجرا نمودند که با اهدای جوایز به شرکت کنندگان در برنامه از آنان نیز قدرانی شد.

بخش پایانی برنامه اختصاص داده شده بود به ارجگزاری از بانوانی که در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و هنری فعال بوده و با از خود گذشتگی و ایثار سالیان زیاد از عمرشان را وقف خدمت به مردم نموده بودند، خانم ها آدینه نیازی، نیلوفر پذیرا، فهیمه فتاح، شریفه احمدزی ، فاطمه اختر، مریم نوشین ، نیلوفر ظهوری، زینب قزلباش ، ذکیه مجددی، خورشید عطایی، ذکیه خالقیار، پلاتین نایل، حنیفه فریور، عابده لعلزاد، مژگان سجادی، ، دوشیزه یلدا بختیاری، قمرگل، مزیده سرور، داکتر سهیلا عزیز، نبیله فتاح یعقوب و داکتر نادره حسن تقدیر نامه ها و هدایای نفیس دریافت نمودند.

خانم گلالی فهیمی نیز به عنوان مادر نمونه ی سال 2012 با دریافت تقدیرنامه و هدیه ویژه از سوی این مرکز بخاطر تربیت فرزندان تحصل کرده و افتخار آور برای جامعه افغانی در شرایط دشوار مهاجرت برگزیده شد، که در میان کف زدنهای شرکت کنندگان از ایشان نیز قدردانی گردید.

صدور اعلامیه اخیر شورای علما از موضوعات بود که سخنرانان ضمن نکوهش آن ، مطرح نمودن چنین موضوعات را از سوی آن شورا مغایر با ارزش های انسانی و زن ستیزانه ارزیابی نمودند.

سخنرانان همچنان از مرکز اجتماعی امام حسین بخاطر ایجاد چنین فضای دوستانه و عاری از خط و نشان های معمول تمجید و تشکر نموده و ابراز امیدواری کردند تا بار دیگر شاهد چنین محافل در این مرکز باشند.
با اینکه از تاسیس مرکز اجتماعی امام حسین زمانی زیاد نمی گذرد اما برنامه های این مرکز مورد توجه سازمانهای دولتی، غیر دولتی و شخصیت های فرهنگی و اجتماعی زیادی قرار گرفته است.

این مرکز قرار است در آینده نزدیک برنامه های را با همکاری نهادهای دولتی نیز برگذار کند.

برای دیدن عکسهایی از این محفل اینجا را کلیک کنید.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • عجب!
  چه ترکیبی!
  خدا خیره پیش کنه.
  اتحادیه قندهاری ، مرکز امام حسین، کاهدان شعر، انحمن طالبان ماده و چپی های راست شده.
  ها ها ها
  مبارک است
  مبارک است

  • واقعآ عجیب است ، این را میگویند خیلی صاف وساده دهن کجی نسبت به آن اهداف وپیام که درتجلیل ازهشت مارچ نهفته است ! هشت مارچ درمرکز امام حسین مردکه پدرش علی زن را ناقص العقل ، سست عنصر وعقرب میداند ، برادرش حسن خان مجتبی هفتاد زن صیغه ای - عقدی - متعه ای وغیره داشت ؛ وخود جناب عالی نیز تا آن موقع که شمرذی الجوشن سرش را ازقفسه ای سینه جدا نمود ، از زنان وعلیا مخدره های زیادی کام جنسی حاصل میداشت. حسین که مکتب وپایه های فکری اش برزن ستیزی ، برده داری وستمگری استوار است ! امروز شده میزبان تساوی طلبی جنسی وعدالت خواهی طبقاتی . با این وضعیت بعید نیست طلبه های شیعی ما هیتلر را نیز عادل وآنتی فاشیست بدانند .

 • به نظر من دوستان نه تعجب بکنند و نه نگران باشند، در این تقابل این هشت مارچ است که برنده میدان است و با تمام قدرت به یک مکان دینی رخنه نموده است حاصل چنین آشتی بین دو دیدگاه چپ گرایانه و راستگرایانه باید به فال نیک گرفته شود، در چنین فضای تمام شهروندان جامعه نفس راحت میکشند، اگر متحجرین بار دیگر با شمشیر شریعت به سراغ این حرکت نیاید که بعید به نظر نمیرسد.

 • چمچه امام حسین در هر دیگ جور میاید بترس که قمار خانه نشود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس