صفحه نخست > عکس > جنایت علیه زنان به روایت تصویر

جنایت علیه زنان به روایت تصویر

توجه: اگر سن شما زیر 18 سال است این صفحه را باز نکنید!
به روایت عکس و تصویر
يكشنبه 19 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى] [فارسى]

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس?: يكشنبه 4 مارس 2012
عکس ها از کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

جنگ علیه زنان؛ مصوبه شرم آور و ضد انسانی شورای سراسری علمای افغانستان
يكشنبه 4 مارس 2012, بوسيله ى کابل پرس

کابل پرس?: در طول تاریخ افغانستان، همیشه مردان بصورت وحشیانه ای حقوق زنان را نقض کرده و شرایط کاملا نابرابری را برای آنان بوجود آورده اند. در افغانستان وقتی سخن از فرهنگ و ارزش های اجتماعی می شود، افغان ها لاف می زنند که در جهان نمونه اند و این کرده اند و آن کرده اند و این و آن کردن های آنان همیشه جنگ و خونریزی را در این سرزمین وحشت و دهشت بیشتر کرده است. آمیزش سنت های قبیله ای با قوانین متحجر مذهبی، فقر و بی سوادی و سیاست های حکومت های مستبد، زندگی زنان افغانستان را به دوزخی بزرگ تبدیل کرده است. هر از چندگاه می شنویم که در گوشه ای از افغانستان جنایتی تازه روی داده و هر بار این جنایت شدیدتر از قبل است. دست و پای زنان قطع می شود، بینی و گوش بریده می شود، با آتش جزا داده می شوند، در زندانی بنام برقع نگاه داشته می شوند، سنگسار می شوند، وقتی کودکی بیش نیستند، به شوهر داده می شوند، خرید و فروش می شوند، حق ارث مساوی ندارند، حق انتخاب جدا شدن ندارند، اجازه ی کار و درس از آنان گرفته می شود و انواع و اقسام جنایت ضد بشری دیگر.شرح بیشتر...


گروه های قومی قبیله ای طالبان و حکمتیار جنگ با زنان را به درون پارلمان کشاندند!
متن کامل قانون منع خشونت عليه زنان

واژه های کلیدی

حقوق کودکان و زنان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ملا کشاف و جانوران دیگر در شورای علما باید این تصاویررا نگاه کنند تا به ماهیت خود پی ببرند.

 • فقط فرهنگ قبیله را به نمایش گذاشته است ایا این قانون اسلام است یا قانون قبیله .قبیله که طی قرنها رشد فکری و ادم شدن را نداشته است ....

  • آقای بیخدا .... این مساله را به قبیله ربط ندهید ... درد تو جایی دیگری است و درمان آن ناممکن است ... قبیله و قبیله بازی را یکسو بگذار ...

  • پیام که بنام بیخدا نوشته شده است از من(کسیکه نخست بنام بیخدا در کابل پرس? نظر داده است) نیست!

   جناب بیخدای دوم، برای رفع سوء تفاهم لطفا پسوند و یا پیشوند برای اسم تان انتخاب نمایید!

  • جناب جمال یک چیز فراموشم شد و آن اینکه این مسئله به زندگی عقب مانده ای قبیله ای(منظور من از قبیله تنها برادران پشتون نیست بلکه همه است) خیلی هم ربط دارد، برای نمونه در ترکیه و کشور های جنوب شرق آسیا با اینکه مسلمان هم هستند از این نوع جنایات کمتر اتفاق می‌افتد، چون دیدگاهشان در برابر دین عقب مانده و قبیله ای نیست. هر چه جامعه عقب مانده و قبیله ای باشد تفسیرشان از دین هم همان قدر عقابمانده و مرتجعانه است! پس تنها اسلام نیست، سنت‌های زنگ زده کهن و عقابمانده در جامعه هم، در این جنایات هولناک علیه زنان نقش دارد.

   اگر منظور شما من (بیخدای اصلی) است، میشه یک کمی درباره درد که تشخیص دادید توضیح دهید؟

  • آیا تو لعنتی در مورد فرهنگ چیزی میدانی، البته از نام ات مسمی است که عجب فرهنگیار هستی. من از خودت میپرسم که از کی تو احمق رشد فکری و از حیوان به آدم گرایی را یاد گرفتی.خشونت علینه زنان در سرتاسر افغانستان وجود دارد، و این چیزی است که همه ما از آن رنج میبریم ولی باید راه حل های را تلاش کنیم که از این سنت فرسوده و کهن خلاصی پیدا کنیم.منحیث یک افغان باید مبارزه مستمر و مداوم نمایم تا حد اقل یک تغیر مثبت را به بارآوریم.

 • وقتکه زنها را حلال میکنند روی انرا بطرف کعبه نموده و به صدای بلند میگویند الاهو اکبر.
  راستش این را میگویند جهاد این را میگویند دین داری این را میگویند اسلامیت این را میگویند تقوا و پرهیز گاری تمام این اعمال جهادی شایسته یک مسلمان است وبس.
  این میراث کهن پیغمبر اخیر الزمان است کجائی محمد بیا پیروانت چه روز گار را اورده بیا چتلی هایکه کردی جمع بکو .
  قلب هر انسان معمولی پاره میگردد بدون از مسلمان چون این اعمال یکی از بناهای مسلمانی مسلمانان بنام جهاد است این هم تو و این هم جهاد ات تو خوش باش.

  • تحفه دیگری از اسلام عزیز به زنان بیدفاع و مظلوم افغانستان۰ از یک دین زن ستیز چه توقعی غیر ازین داری۰

  • عمرزی!
   بحث سر بریدن زنان را که تو مطرح کردی سنت اسلام نه بلکه سنت پختون جماعت است می فهمی که طالبان کرام تان را عرض می کنم!!!

 • اسلام تنها در مناطیق پشتون نشین نیست غیر پشتونها هم مسلمان است اما هر انچه که جنایت است از پشتونها حتا به فامیل خود شان و اولادهای شان فقط و فقط از پشتونها است . ای روشن فکران پشتون بخاطر حفظ ابرو و عزت تان برای اصلاح قوم تان برایئد و فرزندان مظلوم تان را از ازیر ساطور جلادان پشتون خلاص نمائد ...

 • چند روز پیش در بمباران کورکورانه و حملات اشغالگران در ولایات کاپیسا، ننگرهار و غزنی، اطفال نو عمر بشهادت رسیدند . تصاویر گلگون این مظلومین در بعضی از رسانه ها جهانی نیز به نشر رسید که با دیدن آن ، دل هر انسان به درد می آید .این درحالیست که هفته گذشته در یک راپور ملل متحد ، مسئولیت ۷۷ فیصد از تلفات ملکی ، به دوش مجاهدین امارت اسلامی انداخته شده بود و تقریبا به اشغالگران خارجی در کشتار مردم ملکی در این راپور برائت داده شده بود !

  بدون شک اشغالگران در مورد این جنایات چشم های شان را بسته اند ، نه عاملین آن را محاکمه کرده و نه هم مجازات شان کرده اند اما در این جا این سؤال پیدا می شود اگر کسی ادعا کند که برای دیموکراسی کار می کند آیا ابن ادعا کافی است تا جواز ریختاندن خون اطفال ، موی سفیدان و تخریب قریه ها ، باغ ها و فصل ها را بدست آورد ؟ آیا در این کار باید تمام جهان با وی همراه و معاون باشند ؟ و یا اینکه اینجا معیارهای عالی تر از این نیز وجود دارد ؟

  آیا فقط مردم اروپا و امریکا برای سازمان ها و موسسات حقوق بشر انسان معلوم می شوند و خون دیگر انسان های جهان برای شان کدام ارزش ندارد ؟ و اگر این چنین نیست پس این سکوت طولانی ملل متحد و دیگر سازمان های حقوق بشر در این مورد برای چیست ؟

  در طول تاریخ ، افغان ها نه به واشنگتن رفته که استقلال ملی و ارزش های شان را سلب کنند و نه هم به لندن رفته اند ، بلکه اشغالگر از لندن ، ماسکو و و اشنگتن آمده و استقلال ما را سلب نموده و حرمت و ارزش خون های ما را زیر پای شان نهاده اند .

  عجیب است که از یک طرف ، در همین کشورهای ارروپایی و امریکا ، آن کسانی که در تاریخ گذشته در مقابل اشغالگران خارجی ایستادگی و جنگ نموده اند بعنوان قهرمانان ملی یاد می شوند و از روز وفات شان تجلیل می شود اما اینجا غازیان استقلال طلب را دهشت افگن می نامند ! چه کسی دهشت افگن و چه کسی دهشت افگن نیست ؟ هر شخص این را بخوبی می داند و درک می کند .

  همچنان جای افسوس است که بچه های اصیل وطن عزیز ، در تحت همین مسمی ، در بگرام وزندان های کشورهای دیگر ، در تحت تعذیب و مشقت قرار داشته و شب های مظلومیت را به صبح می رسانند . بر خلاف قوانین حقوقی شکنجه و تعذیب و شهید می شوند ؛ فقط جرم شان این است که حاضر نیستند اشغال کشور شان را تحمل کنند . ما از این ها سؤال می کنیم که اگر کشور شما اشغال شود شما چه می کنید ؟ آیا جد و جهد برای استقلال و بلند نمودن ارزش های دینی تان را جرم می پندارید ؟

  به افغان های وطن دوست و جهانیان هم می گوییم که روهروان فعلی راه جهاد بر علیه اشغالگران ، قهرمانان امروز و نامداران فردا هستند ، نگذارید که این نام آوران در تحت مسمای نا موجه دهشت افگنی ، در زندان ها تعذیب و شکنجه و شهید شوند . دفاع از این قهرمان بوسیله زبان و قلم ، وجیبه اسلامی ، ملی و انسانی هر کس است .

  • این غازیان اسقتلال طلب کی ها اند ؟؟

   گلبدین ؟؟ طالبان ؟ القاعده ؟ ای اس ای ؟ کدام یک .

   مگر بار ها در حریق مکاتب طالب و القاعده و باداران شان قران کریم را اتش نزدند, زن و مرد را بی گناه گردن نبریدن , راکت پراگنی نکردن , تروریزم کور را در جاده و خیابان و امکان مقدسه عملی نکردن حتا کودکان را بجرم جاسوسی گردن بریدن !!!

   اقا اوغان شرارت پیشه اگر خارجی ها اسقتلال را نقض کرده اند همیش اقوام تو بپای خودنزد شان رفته و غلامی خود و قوم با تور اش را اعلام نموده اند ..

 • برادر و خواهر من ! آیا جنایات که صورت میگرد قابل انکار است آیا شما میدانید که هر روزه چقدر جنایت علیه براداران و خصوصا خواهران مان صورت میگیرد که کسی قادر به انعکاس آن نیست. آیا نمی شد شورای محترم علما فتوایی دیگریی صادر میکرد تا باعث رشد سواد و فرهنگ در این جامعه میشد، و مردم میتوانستند ازاین جانییان داد خواهی کنند ، آیا شما میدانید که همسر حضرت پیامبر اکرم (ص) تجارت پشه بود، پس بیایید چشمان مانرا بینا و گوشهای مانرا باز کنیم تا بیبنیم دیگران چی میکنند و بشنویم دیگران چی میگویند. این غیر قابل قبول و منزجر کننده است من فکر میکنم حکومت ریس جمهور کرزی مسولیت درجه یک دارد تا از تمام مردم حفاظت کند فرق نمیکند این جنایت کار در کجا و در کدام موقف هست باید برسی گردد و به شورای محترم علما وظیفه دهد تا مجریان این جنایات را به سزایی اعمالشان برسانند من فکر میکنم این وظیفه اصلی شورای محترم علما هست.
  لطفی

 • ایا این هم کار انسانی است که از طرف مردهای غیرتی پشتون بالای زنهای مظلوم شان انجام میدهد ایا این کار انسانی اسلامی است که زجر کشی و سیخ داغ زنهای محروم پشتون تو سط مردهای پلید پشتون . اینها اگر خوب میبود دو دختر و زن شان را در کانادا زنده در بین دریا نمی انداخت و اگر مادر دختر و دو دختر مجرم بود خیلی راهای دیگر برای اصلاح شان وجود داشت . سگ اصاحب کهف طی چند . پی خوبان گرفت و مردم شد .

  • پدیده خشونت علیه زنان یک پدیده افغانی است نه پشتونی، همین دیروز یکی برادر تاجیک زن خود را و یک مرد که به گفته ای متهم عاشق خانم وی بود به قتل رساند.آیا ما شاهد هزاران خبری از خشونت علیه زنان در مناطق تاجیک نشین و هزاره نشین نیستیم؟ برادر باید حقیقت پسند باشی نه قوم پرست، یک بار سر پوچ و بی مغزت را در گریبان کن و در مورد حقایق از خود سوال کن، تا اگر چیزی بنام اسلامیت و افغانیت در آن پیدا کنی. اگر در تلاش اصلاح جامعه هستی پس از خواب غفلت و تنبلی برخیز و عملگرایانه اقدام کن،در پشت صفحه کمپیوتر انتقاد و چرند گفتن بسیار آسان است،مرد آنست که در عمل خود را ثابت کند.و نشان دهد که واقعاَ اولاد اصیل این کشور است و در راه اصلاح و خوشبختی جامعه مبارزه میکند حتا اگر به قیمت جانش هم تمام شود.

 • شاعر مینویسد که

  بنی ادم اعضای یک دیگر اند که در افزین اش زی یک گوهر ند
  چو عضوی بدرد اورد روزگار دیگر عضو ها را نماند قرار

  مدت 33 سال است که بلای پشتون ها جنگ تحمیل شده است پیکر پشتون تکه تکه گردید و به قطعات مختلیف تقسیم شده است.
  قسمت بزرگ پشتون تحت اداره پاکستنان است
  قسمت دیگر ان بنام طالب که اصلا از خود ادار ه و اراده ندارد
  قسمت سومی ان گلبدین خونخوار است که انهم تحت قمومیت پاکستان است
  قسمت چهارمی ان زر اندوزان دولتی تشکیل میدهد که انها فقط در فکر چور و چپاول هستند
  قسمت پنجمی زیر تسلط مافیها قرار گرفته است که از همه بد تر است.
  قسمت ششمی مارا القاعده تحت تسلط خود در اورده است از بد هم بد تر است.
  قسمت هفتم فقر و بیسوادی بوده که در بعضی مناطق پشتون نشین مکتب وجود ندارد
  دنیا هم با ما موفق نیست در صدد ان است که ما نابود شویم چون برای غرب چالش نداریم چون دو قطب متضاد ومخالف است القاعده وغرب با هم موافق نیست در بین ما پشتون سوخته ایم.
  به نظر شخصی من ما سه صد سال است که در افغانستان حکومت کرده ایم بیشتر از این از چالش مانده ایم وباید کسی دیگر امور افغانستان ر ا بدست گرفته شاید وضعیت مردم بهتر شود البته این نظر شخصی من است .

  • عمر زی جان شما خود تان تلاش کنید تا ازین فلاکت طالبانی . پاکستانی و گلبدنی ووو مردم خودرا نجات بد هید در دیگه مسایل همه شما در خیابانها میرزید و گوش فلک را کر میکنید ایا این عکسهای که توسط مردان جاهل پشتون بالای زنهای شان صورت گرفته است. و خودرا به کو چه حسن چب زدن خود فریب دادن است ...

 • ای مردم ساده دل همینطور است که وطن از دست شما ساده دلان خراب شد هر چه که مردم گفت شما باور کردید
  مردم های بی تجربه از کجا میفهمی که من پشتون هستم شاید تاجیک باشم شاید ازبک باشم و شاید هزاره باشم
  و شاید هم پشتون باشم هر کس گفت که من از کدام این ملیت هستم من میگویم افرین .
  خدایار تا ن عزیزان خوش باشید .

 • هزار بار لعنت خداوند بر مرتکبین چنین جنایات،خداوند کسانی را که مرتکب این اعمال ظالمانه و وحشتناک شدند نیست و نابود کند. اگر مقامات دولت افغانستان این تصاویر را دیده میتواند پس باید مرتکبین را گرفتار و در یکی از جاده های پرازدحام اشد مجازات نماید.بریدن گردن انسان حتاء اگر از نگاه اسلام مجرم هم باشد غلط است. و من سخت انتقاد میکنم بر مسولین این سایت کثیف کابل پریس یا مرکز استخبارات جهان، که چرا همچو تصاویر را در سایت خود به نشر میرسانند، این مطلق بخاطر افزون تکالیف روانی افغانها است. پس باید از نشر چنین تصاویر خودداری کنند.اگر باز هم نکرد من قدرت این را دارم که مسله را به مقامات دولت برسانم.

 • آقای عمرزی شماراست گفته اید درقمست ازبرادران خویش.

 • سلام بر آنان که انسان اند و در راه انسانیت و اسلام ناب جان بر کف اند.
  وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ ﴿المائدة: ٢﴾
  همواره) در راه نیکی و پرهیزگاری با هم تعاون کنید! و (هرگز) در راه گناه و تعدّی همکاری ننمایید! و از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید که مجازات خدا شدید است!
  دین اسلام با مدیریت رسول الله(ص)؛ زنان را از زندان جاهلیت و مخوف انسان های ظالم به سمت نور رحمت اللهی
  سوق و نجات داد. اما با تاسف برخی از مایان که مدعی به ظاهر امت انجانب(ص) هستیم؛ با رفتار ناشایست مان لکه ننگی بر دامان این مکتب انسان ساز ایجاد نموده ایم.
  برادر و خواهر مسلمان؛ خود را از منجلاب تعصب در قالب تنگ قومی، سمتی، و مذهبی با حرکت به سوی علم دانش مدیریت شده، نجات دهید.
  قران کریم:آیا برابر اند آنان که میدانند و آنان که نمی دانند؟
  حضرت محمد(ص): طلب علم بر زن و مرد مسلمان فرض است.
  آنجانب(ص): یک ساعت تفکر کردن بهتر است از هفتاد سال عبادت کردن.
  عقل: علم و دانش راهنما ما در مسیر پر فراز و نشیب زندگی است.
  با احترام
  مرتضی انوری( وکیل مدافع)
  خواننده گان محترم انتقاد سازنده شما را خواستاریم
  تشکر

 • خاک بر سر ما افغانیها اگر ما ادم میبودیم کشور اباد میداشتیم بر سر خود طالب درست کردین فقر فساد دزدی را رواج دادین هر کس در هر گوشه ای فکر کرد پاچاه است در میانتان تفرقه میندازند شما هم از خدا خواسته طیارین به جنگهای خاله زنکی

 • سلام من فرهاد سروری هستم این کاری که طالبان انجام میدهند درهیچ کتابی نیامده (لعنت خدا بر شما طالبان)

 • بسیار زیاد تشکر از این سیات در ابتدا بعد باید به عرض رساینده شود که با تماشاه این عکس ها باید گفت که حکومت کرزی یکی از حکومت های از حد زیاد بی خیر و یا فاسد گفته شود حتی در قلم نمی توان به این حکومت یک وازه تحریر شود که اسم این حکومت گذاشه شود

  آنلاین : ندارم

 • لا حول و لا قوت الا باالله العلی العظیم ... اوج وحشت است ، خداوند مردم مار را به نیکی هدایت کنه ...

 • کلتور در افغانستان و کلتور افغانی , افغان یعنی تروریست , افغان یعنی خشک مغز , افغان یعنی بنیادگرا , افغان یعنی افراط گرا , افغان یعنی عقده حقارت , افغان یعنی روانی و دیوونه , از اینکه یک افغان هستم متاسفم , بدم میاد از خودم , بدم میاد از افغان ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس